mtb

ergin

Forum Demirbaşı
Tepki
61
:( bende profesyonel olmak istiyorum fakat ciddi anlamda istiyorum yapabileceğimi düşünüyorum bana yol gösterebilecek arkadaş varmı forumda lütfen yardımcı olsun tabiiki eğitime ihitiyacım var eğitim şart:)

Scudo

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
İyi bir beslenme, antrenman ve korunma içerisinde olman lazım. Lisans çıkart ve çevrendeki yarışlara katılmaya başla.;)

Tepki
5
Profosyonel bisikletci olmak demek ekmegini bu işten cıkarıyorsun demek oluyor, bence iyi bir amatör ol keyfini çıkar derim :)
Selim yukarıda başlıkları söylemiş. Başarılar.

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
bence yaşın uygun...
ama bu iş için sadece erken yaş gerekli değil disiplin çok önemli...
türkiyede profesyonel mtb ci 2 kişi var onun için prof olmak çok zor gerçekten...
profesyonel olmak demek kaanın dediği gibi bu işten para kazanmak demek bizler ise ancak malzeme-yol-konaklama mız için sponsor bularak masraflarımızı çıkarabiliyoruz, ben 2 senedir tüm yarışlara katılıyor, düzenli 1şekilde antreman yapıyor, kendimce 1 şekilde yarışıyorum ve inan bu işten çok büyük keyif alıyorum... sana da kaanın dediği gibi amatör olarak başlamanı tavsiye ederim, sonra gerisine karar verirsin, ama dediğim gibi ülkemizde prof olmak gerçekten çok zor dediğim gibi üstelik senin yaşında yarışan abdurrahman dandal-yakup gamsız-eyüp karagöbek-mustafa sayar-hüseyin ballı gibi sağlam sporcular varken... onun için selim çam da demiş 1an önce lisansını çıkart ve yarışlara katılarak tecrübe edinmeye başla, yavaş yavaş gereken bilgileri elde edersin, çünkü kimse sana şu anda şunu yap 1 sene içinde prof olursun diyemez...
esen kal...