Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mtb yi citybike a çevirmek?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ozansefer tarafından paylaşıldı.

1. ozansefer

ozansefer Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Specialized hardrock sport kullanıyorum. Eskisi gibi dağ taş keyif sürüşleri yerine artık sadece asfalt ve hafif stabilize yollarda daha çok ulaşım için kullanıyorum. Değişime uzun süre önce schwable maraton 26*1.50 lik lastik alarak başladım. Kız arkadaşıma citybike bakarken düşündüm ki neden maşa ve diğer bazı komponentleri değiştirip bisikleti hafifletmiyorum? Çünkü uzun suredir maşa kilitli süspansiyon dahi kullanmıyorum. Sizce bisikleti nasıl hafifletip, daha hızlı hale getirebilirim? Amacım gitmek istediğim yere daha hızlı daha konforlu ve daha az yorularak daha çabuk varmak. İmkanım olsa merida speeder t2, specialized serrius elite yada sedona istanbul almak isterdim ama mtb mi satsam 1000 tl üzerine eklemek gerek buda çok fazla benim için.

Çağatay Günet bunu beğendi.
  2. Çağatay Günet

Çağatay Günet Üye

Seviye:
    aynı düşünce bendede var ama şöylede bir durum var kadronun ağırlığı ne kadar

3. Cenk Yiğit

Cenk Yiğit Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bu konulardan sürekli açılıyor sürekli'de aynı cevaplar veriliyor. 26" Mtb; city bike,treking,fitness bisikleti olur mu olur ama yapacağınız masraf ve ortaya çıkan parçalar ile elinizde yine 26" mtb ortaya çıkaracak parçalar olur.

4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    yapılabilecek şeyler kısıtlı aslında.
    lsatikleri almışssınız bu saatten sonrada sabit bir maşa alabilirsiniz oda size 1 kilo attırır.
    ebayda karbon sabit maşayı 70$ gibi rakamlara bulabilirsiniz.
    dahada hafif olsun diyorsanuz sele borusu gidon,boğaz gibi parçaları karbon alabilirsiniz ama oda çok masraflı olur.
    bence maşa değşimi yeterli olucaktır.

5. Çağatay Günet

Çağatay Günet Üye

Seviye:
    aslında aksesuar falan aldığımda temiz 2. el satan bisikletçiler var genelde oralardan alıyorum,daha ucuza geliyor :)

6. ozansefer

ozansefer Kıdemli Üye

Seviye:
    Maşa önerebilir misiniz? Biraz tedirginim açıkçası yoldaki hız tümseklerinden zıplamayı çok severim mosso kullananlar memnun mu acaba sağlamlığından?

Sent from my RM-892_eu_turkey_440 using Tapatalk