Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MTB ye kalp masajı şart mı?

Konu, 'Süspansiyon' kısmında İsmailYetişir tarafından paylaşıldı.

1. İsmailYetişir

İsmailYetişir Aktif Üye

Seviye:
    Öncelikle belirteyim bisiklet sporuna geçişim kısa bir dönem öncesidir,tanışıp tanıştırıldığım bisikletsever arkadaşlar sohbet ettikten bir süre sonra ya da bu esnada bisikletimi incelemek ve gözden geçirmek için mutlaka sikletlerinin tamamıyla iki elleriyle gidona birkaç kez bastırıyorlar ve amortisörü son kavrama noktasına kadar sıkıştırmaya çalışıyorlar(bunu neden yapıyorlar), ben bu sırada farkettirmeden dudaklarımı ısırıyorum çünkü bu masajın bisikletim için yararlı olmayacağından endişe ediyorum.Ne dersiniz arkadaşlar sıkıntımı paylaşıyor musunuz yoksa yersiz mi buluyorsunuz?

2. Hüsnü Deniz Kalaycı

Hüsnü Deniz Kalaycı Selçuk Üniversitesi

Adı:
    Hüsnü Deniz Kalaycı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Zararı olacağını sanmıyorum çünkü zaten amotisörün görevi odur yukarıdan ya da aşağıdan gelen herhangi bir darbeyi emmek. Arkadaşlarınızınki büyük ihtimalle gereksiz bir el alışkanlığı:)

3. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Genelde bisiklete yabancı olan arkadaşlar tarafından yapılan bir davranıştır. " Bak hele bak, önü de yaylanıyor gördün mü? " diye kaktırırlar maşanın üstünden. Aynı durum bisiklet ile ilgisi olan kişilerde de görülür. Fakat kafaya takılacak bir durum değildir.

Bunu neden yapıyorlar? Tabii ki meraktan. :) Bir zararı olmaz, ama siz yine de fazla kurcalatmayın bisikletinizi. ;)

4. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    Bisikleti gidondan ve seleden kavrayıp tartanlar ve anooooow diyenler,dediğiniz gibi amortisörün esmene mesafesini siz 80 veya 100 lük deseniz de ille de test edenler,tek tek parçaların nereden temin edildiğini ve fiyatlarını soranlar,şu kadar eder mi diye sorarak bisikletin fiyatını öğrenmek isteyenler,ya da benim paramla şu kadar eder diyerek bisiklete sadece bir gidon fiyatı biçenler vs vs....

Sabırla cevaplıyorum çoğunu vaktim olduğu kadar,alışkın olduğumdan.
    Karşınızdakinin merakını ve hevesini kırmak sorularının cevap bulamamasıyla başlar çünki.Varsın maşayı bir de o esnetsin,o kadar da önemli değil:in:

DrKrush, sgtalper, S.GUCLU ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    O yine bir derece (hos, bu isin ticaretini yapan birisi bu baskinin cok saglikli olmadigini söylemisti) fakat bir de "Bu amortisör kilitlenebiliyor" dediginizde, kilitleyip üzerine yüklenenler oluyor ki evlere senlik. Insanin sinir olmamasi isten bile degil.

Hakan Yazman, Machoo ve Şerif Şentürk bunu beğendi.
  6. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Kural 1. Ellemeyeceksin ve elletmeyeceksin.

7. Hüsnü Deniz Kalaycı

Hüsnü Deniz Kalaycı Selçuk Üniversitesi

Adı:
    Hüsnü Deniz Kalaycı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Peki zararlarının ne olduğundan bahsetti mi? Ciddi bir zararı yoktur umarım.