Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mtb ye büyük tekerlerk

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Hashashin tarafından paylaşıldı.

1. Hashashin

Hashashin Misafir

Ben de bir mtb bisiklet alıcan amoeba hussar dusunuyorum ama bu bısıkletın tekerlıklerını daha buyuguyle ve lastıklerınıde gerektıgınde daha ınce asfalt ıcın olanlarıyla deıstırmek ıstıyorum.Ozellikle buyuk tekerler benım ıcın hız acısından onemlı.Mtb alıyorum ama zannetmeyınkı dag bayır gıdıcem sadece kucuk cukurlar kaldırım sehır dısı gezılerı fılan.Bole bı bısıklet ıcın amoeba hussar alsam ona buyuk bı teker takma ımkanım varmı? yada bu sekılde buyuk tekerlerı olan bana tavsıye edebılecegınız bır mtb varmı?ya da sız bana dırek bı citybike mı almamı onerırsınız?
    Şimdiden yardımlarınız ıcın tesekkur ederım:)

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Hussar'ı alıp büyük tekerlek takma şansınız yok, 28" şehir bisikleti alabilirsiniz. Bir alternatif de 29er MTB'ler fakat onlardan henüz Türkiye'de yok.

3. Hashashin

Hashashin Misafir

peki 28 lik bi r sehir bısıkletı alırsam mısal oalrak kadıkoy kocaelı yada adalarda surme yada daha uzun kamplı gezılerde mtblere gore daha mı rahat olurum yoksa daha mı zorlanırım.Cunku bır turlu karar veremıyorum ole cok yukseklerden atlıyıp hoplayıp zıplamıcam ama gıdıp bı pıknık alanı arazısındede yada kaldırımdan ınerken fılan surebılmelıyım.E buyuk tekerlegın de hem hız hemde zevk acısından buyuk artıları var bu durumda ne tavsıye edersınız?

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Uzun yol için benim tercihim MTB olurdu. Şehir bisikletleri nispeten daha ağırlar çünkü sadece günlük kullanım için üretiliyorlar. Piknik alanı vs için şehir bisikletiyle sorun yaşamazsın fakat büyük tekerleğin düşündüğün kadar getirisi olmayacak sana.

5. Hashashin

Hashashin Misafir

Anladım sağol.Peki uzun turlara çıkarken lastiklerimi asfalt lastigi olarak deiştirmem hızımı arttıracağı gibi sanırım!! hafif arazi koşullarında da beni çok zor durumlarda bırakmaz anladığım kadarıyla...

6. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Uygun lastik seçersen sorun olmaz. İyi bir asfalt lastiği alırsan uzun turlarda çok çok rahat edersin. %100 arazi binişlerinde lastiklerini değiştirmen gerekebilir ama tam "slick" bir lastik almadığın sürece çimenliklerde, ufak patikalarda asfalt lastiklerinle ilerleyebilirsin.

7. Hashashin

Hashashin Misafir

Gene tesekkur ederim son olarakta bana bole bir lastik tavsiyesi verebılırmısın?tabi
    uygun fiyatlarda bısı olması tercıhımdır:)

8. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    CST City Traveller veya IRC Avantage Pro'ya bakabilirsin. 20-30 YTL'ye halledersin sanıyorum.

9. ateze

ateze Misafir

Ben de aldım su meshur CST traveller dan :) ma kullanma sansım olmadı henuz, bırısı kusurlu cıktı :( alırken hıc farketmemısım, gorunus olarak guzel ama, saglam bır seye benzıyor, ucuz ve şık da duruyor. Çifti 30 cıvarı.

ZekiAlper bunu beğendi.
  10. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Cst Traveller dan Antalya da satılıyor mu bilen var mı? yoksa kargo ile mi getirtiyrsunuz hangi firmadan daha cazip:)?...

11. rockbu

rockbu Aktif Üye

Seviye:
    cst çok yaygın bir marka. eminim antalyada da satılıyodur ;)

12. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    26" lik kadroya yol lastiği takmak mümkün bende 1.25" genişlikte mtb lastiğide var yol ve trainer için...

Benim elimde 29er bisiklet mevcut Halilim... Levente gelsen incelersin bigün...

BuRroM bunu beğendi.
  13. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Çağrı 1.25" lik lastiğinin markası modeli fiyatını yazabilir misin:)

14. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Specialized FatBoy 26x1.25 fiyatı 17€ Berkay

Yalnız lastik tam slick tir üzerinde herhandi bir diş yoktur. Ağırlığı 390gr fakat Schwalbe Marathon lardaki gibi patlamayı önleyici katmanıda bulunmaktadır kendinden...

15. euzun72

euzun72 Üye

Seviye:
    Üzerinden biraz zaman geçmiş fakat fat boy ları merak ediyorum. Yollarda kaldırım çukur vs inip çıkarken patlama riski nedir. Islak asfaltda yol tutuşu nasıldır? 26 2.0 lastiklerimin içindeki iç lastiğe uyarmı?

16. İlker Gök

İlker Gök Üye

Seviye:
    Antalya'da Migros karşısı Soner Deniz'den istedim. Aslı bisikletten getirdi. çift dış ve iç lastikleri 26 liraya aldım. Cst 1.15 konusuna da fotoğrafları ekledim.
    Görmedim ama 1.40 lar araziye girmeyi düşünenler için daha uygun olur diye düşünüyorum. çünkü 1.15ler beklediğimden daha ince. Ama 1.15ler şehirde ve uzun yolda muhteşem avantaj sağlıyor.