Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MTB vs Road Bike

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında halilk tarafından paylaşıldı.

1. halilk

halilk Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar, bu iki bisiklet arasında kaldım diyemeyeceğim, MTB ön planda. Yaşadığım yerdeki yollarda; çevre yolları harici, kilitli parke taşı kullanılıyor. O yüzden çevre yolları haricinde Yol bisikletini kullanamayacağımı söyleyebilirim. Kısacası yol bisikletini sürebileciğim yollar kısıtlı. Söğüt, MTB için daha uygun bir yer. Gerek çevre dağlar-yeşillik alanlar olsun gerek dik bayırlar olsun. Ama şöyle bir şey var MTB'nin ve Yol bisikletinin artılarını eksilerini bilmiyorum o yüzden cevap veremediğim sorular var. Siz cevap konusunda yardım ederseniz çok makbule geçer. 1. MTB'nin rahat ve konforunu birleştirerek antrenman amacıyla, ince lastik takarak çevre yolunda antrenman yapabilir miyim? 2. dağlarda ve yeşillik alanlarda benim bildiğim patika yol yok. Dağda nasıl süreceğim? 3. MTB vs Road Bike birbirlerine üstünlüklerini ve zayıflıklarını yazar mısınız?

2. halilk

halilk Yeni Üye

Seviye:
  3. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    1) Evet ama yol bisikleti tadı vermez.
    2) Dağ yoksa dağ bisikleti almayın o zaman?
    3) Dağ bisikleti her koşulda sürülür yol bisikletleri asfalt için üretilmiştir ama mecburen bozuk, taşlı, topraklı bir yola girmek durumunda kalırsanız yavaşça geçebilirsiniz yolda bırakmaz.

Size önerim bu koşullarda şehir bisikleti almanız.

4. halilk

halilk Yeni Üye

Seviye:
  5. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  6. halilk

halilk Yeni Üye

Seviye:
    Yurtdışında 1000$

7. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Halil bey dağ bisikleti mi yoksa yol bisikleti mi diyen birinin kafası karışmış yahut bisiklet türleri hakkında bilgisi olmayan biri olması gerekir.
    1-2-3 falan boşverin. Şöyle etraflıca bisiklet türleri hakkında bilgi toplayın. Kullanacağınız yerleri ve kullanım amacınızı net olarak belirleyin. Bütçe önemlidir. Ne kadar ayırabiliyorsunuz ona bakın.
    Ya da çok amaçlı bir bisiklet türü olan cyclocross alıp keyfinize bakın. Arkada bagaj deliği de olsun.
    Fiyat fayda oranı iyi olanı söyleyeyim size;)
    2014 Focus Mares AX 3.0

8. Hakan Can Onrat

Hakan Can Onrat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Söğütteysen alacağın yol bisikleti mutlaka 3 lü aynakol olsun

9. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
  10. Hüseyin Kara

Hüseyin Kara Kıdemli Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Bir sene içerisinde CUBE PELETON ve CUBE ACID yol ve MTB türü bisikletleri kullandım ve şu an CUBE ACID MTB kullanıyorum. MTB nin sürüş esnasında verdiği güven ve sağlamlık hissi çok başka bir şey. Amortisörün rahatlığı da cabası. Ama gel gör ki yol bisikletini de fazlasıyla arıyorum. Yol bisikletinin hafifliği, hızı ve karizmasını da MTB de asla bulamadım. Şu an yol bisikleti de alma planları yapıyorum. Kısacası ne MTB den vazgeçebiliyorum ne de yol bisikletinden. İkisi de çok ayrı hazlar veriyor ;)

Bütçen varsa ikisini de tavsiye ederim yoksa da bulunduğun bölgeye göre MTB daha uygun görünüyor.