Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MTB ve Yol Lastiği

Konu, 'Tekerlekler' kısmında T.Ertan tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. T.Ertan

T.Ertan Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar internette gördüğüm kadarıyla yol lastikleri sözkonusu olunca 28" boyutuna denk geliyorum hep.

Merak ettiğim nokta şu ki 16" kadro boyunda ve 26" tekerlekli bir MTB'ye uzun yol için niyetlendiğim takdirde yol lastiği, ya da en azından daha az pütürlü bir lastik takmak istersem, 26" bulabilir miyim? Ya da 16" kadro boyundaki sözkonusu bu bisiklete 28" tekerlek takılabilir mi? Takılırsa ergonomik açıdan sorun çıkar mı?

Teşekkürler.

2. poseidonmp2015

poseidonmp2015 Yeni Üye

anasayfadaki bisiklet firmalarinin sayfalarina girersen 26 inches a uygn bi cok slick lastik oldugunu goreceksin, ben takmadim ama yorumlar bisikletin asfaltta yag giybi kaydigi yonunde :D

T.Ertan bunu beğendi.
  3. T.Ertan

T.Ertan Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim. Hemen bakayım. :in:

4. RAİNBOW

RAİNBOW Yeni Üye

Seviye:
    Oncelikle 26" jant yerine 28" jant fikrini aklından cıkarmanı oneriyorum,kadro, maşa vb. nedenlerinden dolayı,
    İkinci olarak 26 jant Mtb lastiği yerine istegine gore karar verebileceğin değişik ebatlarda yol lastiğini forum a sponsor olan firmaların web adreslerinden kolaylıkla bulabilirsin,bende tamamen asvaltta kullanıyorum ve hatta bisikleti alır almaz daha ustune binmeden yaptıgım ilk sey yol lastiğine cevirmek oldu,asvalt kullanımı için gerçekten yol lastiğini oneririm zira yolda gerçekten akıyor.:in:

T.Ertan bunu beğendi.
  5. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    jantını değiştirmene gerek yok, yolda gitmeye uygun lastik paternleri ve genişlikleri piyasada bol bol mevcut, seceneklerin cok olacaktır...

T.Ertan bunu beğendi.
  6. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    cst traveller 1.15, çok başarılı, kullanmış ve memnun kalmıştım, distribütör firma sanırım aslı bisiklet internetten telefon numaralarını alıp görüşebilirsin fiyat olarakda çok uygundu,kolay gelsin

7. T.Ertan

T.Ertan Yeni Üye

Seviye:
    Anladım, öyleyse 26" bir yol lastiği işimi görecek; fakat yalnızca dış lastik mi almam gerekiyor? Yoksa hem dış hem lastik mi?

8. Atila Filmer

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    sadece dış yeterli olur. bişey değişmiyorki lastiğinde, yalnızca profilleri daha düz olacak daha akıcı gider lastikleri değiştiğinde.

T.Ertan bunu beğendi.
  9. T.Ertan

T.Ertan Yeni Üye

Seviye:
    Bisikleti alırken yanında iki tane de CST Traveller alayım öyleyse :) Lastiği değiştirmeyi de kendim yapmam lazım artık öğrenmek lazım böyle şeyleri :)

10. Taner Yavuz

Taner Yavuz Bisikletkolik

Seviye:

Eğer 1.15 -1.40 gibi ebatlarda ince bir lastik alırsanız ,buna uygun bir iç lastik almanız gerekir.Yok ben 1.75-1.90 gibi bir slick veya semi-slick alacağım derseniz,mevcut iç lastiğiniz ile kullanabilirsiniz.1.50'nin altında dış lastiklere ,uygun ebatta olmayan iç lastikleri tıkıştırarak takmanız gerekiyor:)En güzeli bence uygun ebatta iç lastik almak.Bu arada bende 1.40 slick CST kullanıyorum.Extra memnunum,belirteyim:):in:

T.Ertan bunu beğendi.
  11. Atila Filmer

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    o konuyu atlamışım tabi, o incelikte bir lastik dusunuyorsa ayrıı

Taner Yavuz bunu beğendi.
  12. T.Ertan

T.Ertan Yeni Üye

Seviye:
    Belki de benim için en uygunu semi-slick dediğiniz lastikler olacaktır. Bisikleti kullanacağım yer çoğunlukla asfalt olsa da, parke taş döşeli yol da var bol bol. Yeni olduğum için işin terminolojisini tam bilemiyorum ama kendi dilimle anlatmam gerekirse kalın mtb lastiği değil, ipince pürüzsüzler de değil fakat şöyle azıcık pütürlü, ne ince ne kalın bir lastik, hem asfaltta mtb lastiğine göre daha akıcı gitmemi sağlar, hem de parke ve benzeri yollarda çok sorun yapmaz sanırım. Dağ bayır atlayıp zıplamakla pek işim olmayacak zaten. :)

13. Taner Yavuz

Taner Yavuz Bisikletkolik

Seviye:
    Sponsor firmalardan e-bisiklet 'te çok uygun fiyatlı bir michelin vardı.Hatta patlamayan lastikler diye bir konuda açmışlardı.Bu patlamayan seri değil ama hoşunuza gider diye tahmin ediyorum.Birkaç alternatif model daha var.İşinize yarar diye düşünüyorum.

Deniz Sargut, FarukDemir ve T.Ertan bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.