Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mtb ve rigid maşa

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında reelmaviruhani tarafından paylaşıldı.

1. reelmaviruhani

reelmaviruhani Üye

Seviye:
    selamlar. scott aspect bisikletim var, komponentleri falan idare eder, deore göbekler falan.. bide rock shox juddy maşa var... neyse ben diyorum ki, şöyle güzel bi amortisorsüz maşa alsam, nası olur? nerden bulabilirim?
    yol bisikleti maşaları aklıma geliyor, zira mtbde kullanılan düz maşalar pidecilerde falan var genelde... bu yol komponent çatal, mtb bisikletime uyar mı acaba? uyumlulugu nedir yani? bilgi verirseniz sevinirim...

2. lindemann

lindemann Onursal Üye

Seviye:
    pidecimi ? nasil yane?

3. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Aradığınız model 26" sabit çatal. Bunların alüminyum ve karbon modelleri mevcut. Üstelik disk ve V-fren uyumlu geliyorlar. Ağırlıkları da genelde 1 kg'mın altında oluyor. Hatta Mosso rigid fork 690 gram kadar. 7005 alaşıma sahip. Ancak bu tip bir upgrade'in dezavantajları da var. Örneğin 100mm çalışma mesafeli çatala uyumlu olan kadronuzun burnu haddinden fazla aşağı inmekte. BB ise yere yaklaşmakta; pedallar yere daha yakın konuma gelmekte. Kadro ve çatal 7005 alaşıma sahip olunca gayet sert bir kombinasyon gerçekleşmekte.

Burada mtbr'ın forumunda aynı konuyu tartışan arkadaşlar mevcut. Burada ise bahsettiğim mosso çatalın izlenimleri var. Bu çatal yanılmıyorsam Yeşil Bisiklet'te bulunmakta.

4. reelmaviruhani

reelmaviruhani Üye

Seviye:
    teşekkürler. peki yere yakınlık sorununu çözemezmiyiz acaba?

5. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Spacer kullanarak bir şeyler yapılabilir ama furş yatağının montajı açısından sağlıklı sonuç vereceğini sanmıyorum.

reelmaviruhani bunu beğendi.
  6. Ahmet Mumcu

Ahmet Mumcu Kıdemli Üye

Seviye:
    Amortisorlu masalarla degistirilebilen daha uzun olcude masalar var ama bilmem bulabilirmisin. Bu masalarla bisikletin onu ayni amortisordeki hizaya geliyor.
    Selamlar

Barış Kılınç ve reelmaviruhani bunu beğendi.