Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mtb ve Kafa Karmaşası

Konu, 'Arşiv' kısmında ozeltimci09 tarafından paylaşıldı.

1. ozeltimci09

ozeltimci09 Aşk ve İkiTeker

Adı:
    Özgür
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Arkadaşlar bir hafta önce whistle marka dağ bisikleti aldım.Doğa ve stabilize olabilecek yollarda gezerim diye malum siirtte yaşıyorum görev dolayısıyla yollarda pek iç açıcı değil.Kafamda şöyle bir soru oluştu. Şimdi mesela ben uzun yola vursam max 100 km çok mu zorlar beni yada dağ bisikleti ile yola gidilebilir mi ??

2. SalihYLDRM

SalihYLDRM Üye

Adı:
    Salih
    Seviye:
    forumdan ordan burdan bildiğim kadarıyla dağ bisikleti zorlar malum amortisör ve dişli kalın tekerler var bide 100km en başta zorlayabilir yola çıkmadan önce uzun yol antrenması ve kondisyon yapmanı tavsiye ederim

3. SOZUAK

SOZUAK Forum Demirbaşı

Adı:
    Barış SÖZÜAK
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Gidilir neden gidilmesin ben çok yapılı değilim ama city bike ile giden yol arkadaşımı mtb ile bir an bile geride kalmadan takip ettim 50 km boyunca. Bunun gibi çok yola gittim o sizin kondisyonunuz, hava sıcaklığı, bisikletinizin donanımı (bakımı-hava basınçları, lastik modeli) ile alakalı. Yani çok parametre var ama bisikletiniz yerinden kalkmayanakıcı olmayan bir bisiklet değil ise gidilir kendi görüşüm. Önce siz fiziken buna hazır olun gerisi kolay.

4. ozeltimci09

ozeltimci09 Aşk ve İkiTeker

Adı:
    Özgür
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Aynen fiziki olarak hazır olduktan sonra gidilebilir herhalde :)

5. yikilmazenes

yikilmazenes Yeni Üye

Adı:
    Enes Yıkılmaz
    Seviye:
    İstek ve kondisyon olduktan sonra her türlü gidilir. Dağ bisikleti kadrosunu kendisine uyarlayıp dünya turuna çıkan var, örneğin Gürken Genç (gurkangenc.com). İçinde istek olduktan sonra gerisi fasa fiso bence. Yorulursan dinlenirsin, devam edersin. 100 km'yi durmadan gideceksin diye kural mı var? Baktın zorlanıyorsun, yolun durumu da müsaitse lastikleri biraz inceltirsin; daha rahat edersin. Çözüm çok.