Mtb tavsiye ve yorum.

Tepki
3
Bisiklet
Bisan
Arkadaşlar bisiklet almaya karar verdim. Kısa bir araştırma yaptım ve mtb almaya karar verdim. Sıfır alma niyetindeydim ama alt segment sıfır bir bisiklete vereceğim parayla daha üst seviye kaliteli malzeme vs. sahip olma fikri daha iyi geldiği için 2. ellere yöneldim. 1.74 boyunda 65 kiloyum. 16 '' 18'2 kadrolar bana uygun oluyor sanırım. 2 gündür, ara ara forumda 2. el ilanlara baktım, 3 tane model gözüme kestirdim. Detaylı bilgi ve tecrübeye sahip sizlere danışmak, fikrinizi almak istedim.

(link) Corratec X Vert

(link) Sedona 781

(link) Sedona 711

2. el olarak düşündüğüm bütçe 500 tl civarlarında, bu modelleri seçmemdeki tek etken şimdilik görüntüleri. Bu bisikletlerden hangisini seçmeliyim acaba? Ya da tavsiye edeceğiniz bu fiyata bu bisiklet daha iyi olur diyeceğiniz bir model var mı acaba? Bisiklette çok tecrübeli değilim. 30 40ar km lik mesafelere git gel yapmışlığım var. Çok alt seviye bir bisiklet olsun da istemiyorum. Bu bisikleti de heveslendim alayım modunda değilim. İleriye dönük bisiklet sporuyla bir anlamda profesyonelce uğraşmak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Scudo

Ersin Erbeden

Forum Demirbaşı
Tepki
234
Bisiklet
Carraro
Donanım olarak Corratech bu fiyata değeceğini düşünmüyorum. 781 zaten sadece kadro 350 TL, yani bütçe dışına çıkarsın. Bunların arasından 711 mantıklı ama daha da araştırman gerekir. düşük fiyat bisikletlerde masraftan kurtulmak için şehir içi alışverişler daha mantıklı olur.
Örneğin Kayseride bir Carraro 419 var 500 TL ye ki yerine çıkan ürünün sıfır fiyatı 870 TL değerlendirebilirsin.
(link)

Tepki
3
Bisiklet
Bisan
Yorum ve tavsiyeniz için teşekkür ederim. Birz daha araştırmam gerekli sanırım. Baktığınız bisiklete de baktım, aklıma da yattı ama L kadro boyu benim için sıkıntılı olur sanırım. 2. el fiyatların baktım da, ürünler 2. el olmasına rağmen sıfır fiyatlarından pek de bir farkı yok.! Başka tavsiye verecek yönlendirecek yok mu acaba? :)

Carraro 419 model bisikletinize baktım. Ama görüntü olarak içime pek ısınmadı. Bu arada şöyle bir xc500 buldum. (link) almamı tavsiye eder misiniz?