Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mtb seçimi

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında Oğuzhan.BEYHAN tarafından paylaşıldı.

1. Oğuzhan.BEYHAN

Oğuzhan.BEYHAN Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Aslında carraro crs 620 almayı düşünüyordum fakat bütçem 1500 1600 liraya çıktığı için bisiklet seçimimi değitiriyorum sedona 751 almayı düşünüyorum sram x5 setli ( http://www.sedonabisiklet.com/#!751/c10vw ) iyi yada kötü yönleri nelerdir yada o fiyata başka neler alabilirim önerilerinizi bekliyorum.
    Birde deoremi yoksa sram x5 mi daha iyi ?

2. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Sram x5 iyidir. Fakat deore sistemde kötü değildir yani. Daha ucuza 27 vites deore sistemli Mosso DRE301 önerebilirim size. Çok iyi bir bisiklet hiç yormuyor. :) Bence 1500 1600 vermenize gerek yok bir bisiklete. Daha ucuz bir bisiklet alın sonuçta 2 teker gidicek durucak. :) 1000-1200 arası bir bisiklet bakın derim gerisi kalan bütçe ile aksesuarları alırsınız. :)

3. Oğuzhan.BEYHAN

Oğuzhan.BEYHAN Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
  4. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    oğuzhan dostum,
    1600 liralık bütçe ile 1600 liralık kompenant kalitesi olur fiat arttıkça kompenant kalitesi yükselir 4300 liralık bisikletim karbon kadro ve tabiki slx ayna kol 44 diş 300 lirayı geçti sadece ayna kolum slx 48 ise 400 lira, senin anlayacağın iş pahalı ama sana diyeceğim şu ki bu slx 44 hikaye neden hikaye çünki bitirdim onu 2 senede öyle 10 yıl felan gitmez bunlar zamanımız biliyorsun al tüket bunlar dışardan geliyor ve tabi bizim aleyhimize, yuro pahalandı ha ne kalıyor geriye slx ayna kol eskiyince tüm 3 yaprağı aynen 3 üde yaprak yaprak değişiyor daha ucuza geliyor çare var tabi ,,,,,,

5. Oğuzhan.BEYHAN

Oğuzhan.BEYHAN Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    abi anlıyorum ben kompenantlar ömürlük olsun demiyorum sadece kompenantlar arasında kaldım deore mi yoksa sram x5 mi ayrı bisikletler aynı fiyatlar kararsızlığım bu yüzden

6. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle bu tür yazılar forumda binlerce var.

Ama yinede size yardımcı olalım.

1. Boyunuz kaç ?

2. Bacak boyunuz kaç ?

3.Kullanım alanınız ?

Öncelikli olarak bunları yazmalısınız. AmA seçim konusuna gelirsek :

1500 TL'ye :

Sedona 741-751 alınabilir. Sebep: Komponentler birbiriyle fazlasıyla uyumlu ancak maşaları aşırı alt düzey . Yani fren+vites kolları aktarıcılar aynakollar göbekler hepsi aynı model uyumlu ama maşalar rst sonuçta fazla bir şey beklenemez.

Carraro ise fiyatına göre komponenti yüksek tutuyor yani 2000 Tl'ye SLX set satıyor ancak göbekler aynakollar vs SLX set değil de seri dışı alivio falan kullanıyor.

Salcano fiyata göre olabilecek en yüksek komponenti satıyor maşaları da cabası yani 1500 TL'ye rockshoxlu cihaz satıyor. Ancak Salcano nun uyumsuzluğu aynakollar üzerinde yoğunlaşıyor yani aynakolu xcm xcr felan olarak.

Kron'a fazla paran yoksa yaklaşma derim çünkü xc1000 ve altı acayip anlamsız bir maşa kullanıyor. Yani ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı.

İkinci bir şey de SRAM ve SHİMANO seçimidir.

Tamamen sana kalmış eğer :

Seri olsun ben her şeye razıyım diyorsan : SRAM

Uzun ömürlü olsun beni çokça götürsün diyorsan : SHİMANO

Yani bu şekilde bir seçim yapman gerekiyor