MTB Seçimi:Sizce hangisi?? Lütfen yardımcı olun...!!

samet teke

Üye
Tepki
21
Bisiklet
Carraro
merhaba arkadaşlar uzun zamandır bisiklet alma planlarım var ama o kadar çok çeşit var ki seçim yapmak çok zor.

ilk kararsızlığım dağ bisikleti mi almalıyım şehir bisikleti mi? şehir bisikletleri çok hoşuma gidiyor ince lastikler 28'' jantlar hele bazı markaların o kadar güzel modelleri varki çok almak istiyorum ama ben biraz doğa hastasıyım kullanım alanım %70 dağlık arazi ve toprak yollar olacak tırmanışlar inişler bide sert kullanım için dağ bisikletinde kesin karar aldım.
bir süredir araştırıyorum ama donanım konusunda pek bilgi sahibi olmadığım için seçtiğim bazı markaları sizlere danışmak istiyorum.
1. (link)
2. (link) (26'' olanı)
3. (link)
4. (link)
5. (link)

Evet modeller bunlar eklemek istediğim bazı şeyler daha var
1- ghost' un kadrolarını çok beğeniyorum
2- kron xc 250 yi canlı inceledim ancak sürmedim bisikletçi de böyle heycanla gözüme çok güzel göründü filan ama donanımı hakkında fikrim yok
3- bisiklet bakmaya ilk salcano dan başladım çünkü başka marka bilmiyordum birde ama diğer markalara baktıkça salcano kalitesiz görünmeye başladı aslında kaliteli olduklarını biliyorum ama anlam veremediğim bi durum söz konusu
4- bütçe max 1200 tl

neyse arkadaşlar fazla uzatmak istemiyorum kadro donanım hakkında ki engin bilgilerinizle beni aydınlatın lütfen markalar hakkındaki genel ve kişisel görüşlerinize yer verebilirsiniz, başka markalardan öneriler sunabilirsiniz, artık bisiklet almam lazım yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim...

Scudo

Can Yoltar

Aktif Üye
Tepki
57
Bisiklet
Kron
hemen hemen hepsi aynı bisiklet gidin görün gezin beğenin ve alın eğer nakitse ödeme şekliniz %15 lik indirim oluyor. ben Kron kullanıyorum 2014 modelleri çok güzel ama ghost kadrolarda çok yakışıklı :) birde çok kısa değilseniz 29erlere bir göz atın

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Parçaları olarak olsun performansları olarak olsun birbirlerine çok yakın bisikletler. Ama ghost hepsinden daha göz alıcı duruyor. Görünüşü gerçekten çok güzel.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ghost kalite duruyor ancak o paraya o donanım çok çok düşük ve 15 kilo ağırlık çok fazla..

samet teke

Üye
Tepki
21
Bisiklet
Carraro
@Can Yoltar

boy 1,70 uzun değilim dağ bisikletinde 26 iyidir benim için heralde

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
1200 e 2.el orta seviye bişey alabilirsin yeni alacam diyorsanda ghost al geliiştirirsin

OsmanBayraktutan

Aktif Üye
Tepki
12
Ghost alma bence çünkü kadrosu çok iyi ve verdiğin paranın büyük bir bölümü kadroya gider ama o kadar iyi kadroya gerek yok onun yerine kadrosu orta derece ama vites sistemleri daha iyi bir bisiklet alabilirsin mesela (link) benim bisikletim bu dikkat edersen kadrosu ghost dan daha kötü ama arka aktarıcısı deore ön aktarıcı acera ayna kol acera maşası suntour XCM ve gidondan kilitli ve 29 vites ben bunu kullanıyorum çok memnunum mesela eğer ghost alırsan biraz önce söylediğim tüm parçaların 2-3 seviye düşüklerine iner sadece kadronu üst seviye yaparsın buda yanlış bir seçim olur..

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@OsmanBayraktutan

"Ghost alma çünkü kadrosu çok iyi" bu cümlede bir terslik olmalı. :D

• Beğen
Tepkiler: OsmanBayraktutan

samet teke

Üye
Tepki
21
Bisiklet
Carraro
@Berke Kazankaya

cümle orda bitmediği için bi terslik yok arkadaş gayet iyi açıklamış :)

Arkadaşlar kron kullanıcıları yok mu xc 250 yi xc 500 e zorlama imkanımda olabilir onun hakkındada kullanıcıların yorumlarını bekliyorum

@Mehmet H.

dostum ikinci el düşünmüyorum ya evet daha iyi donanıma sahip ikinci el bulunabilir ama sıfır olsun mütevazi olsun önemli değil..

Rüzgar Inoğlu

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
@Berke Kazankaya

Arkadaşa katılıyorum. Ghost görünüş çok güzel ama o donanıma o fiyat fazla. Salcano candır ama bence ağır. Sedona'yı Denizli bayisi nedeniyle sevmiyorum. Şu an Kron xc1000 kullanıyorum çok memnunum ve muadil markalarından daha hafif olduğunu düşünüyorum. Carraro için bir şey diyemeyeceğim.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@samet teke

Forumdan okuduğum kadarıyla Kron ile Salcano kadroları aynı fabrikadan geliyormuş dolayısıyla ikisi de aynı renk farkı var. Bana kalırsa Kron'un 2000 lira üzerindeki modelleri iyi.