Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mtb pedal ve ayakkabı yol bisikletinde kullanılırmı?

Konu, 'Giyim' kısmında MuratHan tarafından paylaşıldı.

1. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Elbette. Ben kullanıyorum. Performansı yol ayakkabısına göre nasıl derseniz yol ayakkabısı kullanmadığım için yorum yapamayacağım fakat performansa fark edilir bir etkisi olacağını sanmıyorum. Kilit yapısı itibari ile MTB yol'a göre kısa mesafeli yürüyüşlerde avantajlıdır.

utku ÇEÇEN bunu beğendi.
  2. utku ÇEÇEN

utku ÇEÇEN Üye

Seviye:
    tabanınında kranpon gibi olması arazide rahat yürüyebilmek iiçin galiba

3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bende sizin gibi mtb den yola geçtim 4-5 ay kadar önce ve bu sürenin 4 aylık bölümünü ayakkabı ve pedal değiştirmemek için mtb ayakkabısı ve pedalı ile devam ettim.tur ve gezii amaçlı kullanacaksanız bisikletinizi kesinlikle mtb ayakkabısı ve pedalı ile devam edin ama performans istiyorsanız yine kesinlikle yol pedalı ve ayakkbısı öneririm belki vereceğim yüzde yanlıştır ama performansa en az bana göre yüzde 10 kazanç getiriyor yol pedalı.Kötü yanı yol ayakkabısını bisiklet sürmek dışında kullanmak özellikle merdiven cıkıp ınmek cidden zulüm.

gültekin bölükbaş bunu beğendi.
  4. utku ÇEÇEN

utku ÇEÇEN Üye

Seviye:
    mecburiyetten bir müddet kullanıcam,yardımlarınız için teşekkürler

5. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Yol pedalı o kadar da gerekli değil.
    Hatta, bisikleti turlarda kullanıyorsanız eğer kesinlikle MTB ayakkabısı ile kullanın derim. Hem rahat edersiniz yürürken, hem de ekstra masraf açmaz size :)

Yol kalleri plastik olduğu için, yürüyüşlerde çok rahat kal kırılıyor. Özellikle taşlık bölgelerde.

utku ÇEÇEN bunu beğendi.
  6. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Montaj derken anlayamadım ama yol, mtb fark etmez diş yapıları yönleri ve çapları aynıdır.yukarıda yazdığım gibi 2-3 ay kullandım ve tur için kullanacaksanız zaten yol pedalı ve ayakkabısını tavsiye etmem. hem rahat değil, hem kal cok cabuk aşınıyor, sureklı masraf cıkarıyor ayrıca arazide o ayakkabı ile ayakta durması oldukça zor.Yol pedalı ve ayakkabısı yüksek performansta katkı sağlamak amacıyla üretilmiş ve tasarlanmıştır.bisikletten inince gezinmek için değil :)

utku ÇEÇEN bunu beğendi.
  7. Alpaslan.Savacı

Alpaslan.Savacı Aktif Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Arama yapınca bu forumda bulamayacagimiz konu yok gibi:) :)

MTB bisikletim var, bir tane de yol bisikleti almayi düşünüyorum. MTB de kilitli pedal kullanıyorum. Yol Bisikleti icin ayri bir ayakkabi pedal seti almaya gerek olmadığını anlıyorum. Yani en azindan benim gibi çokça hobi azıcık spor amaçlı bir kullanım tarzına sahip olanlar için MTB tipi pedallarla devam etmek mantıklı gibi??? Ekstra ayakkabi masrafindan da kurtulmus olurum.