Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MTB Pedal Hakkında Yardım?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında YasinGNC tarafından paylaşıldı.

1. YasinGNC

YasinGNC Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba,
    Geçtiğimiz Nisan ayında Sedona 840 almıştım. Üzerinde gelen standart pedallardan memnun değilim, değiştirmek istiyorum.

• Ağırlık
    • Kullanılabilirlik
    • Fiyat
    • Performans

Gibi kriterler doğrultusunda platform pedallara bakıyorum ama pekte bilgim yok açıkcası. 200 TL bütçe ayırdım. Önerebileceğiniz, tavsiye ettiğiniz bir pedal var mı? Ne alabilirim?

Ayrıca SPD alıp kullanmayı da düşündüm. Ondada ayakkabıyı alabilmek dert. İnternetten sipariş etsen olmuyor, gidip deneyebileceğimiz bir mağaza yok.

Bu konuda yardımcı olabilir misiniz. Bisikletimin pedalını değiştirmek istiyorum. SPD derseniz bütçeyi elbette arttıracağım. Platform derseniz tavsiyeniz nedir :)

2. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    spd ayakkabıda bi numara büyük sipariş ediyorun sadece. bende yurt dışından aldım ayakkabıyı ayağıma cuk diye oturdu ne sıktı nede bol geldi.

3. Kaan.Özçelik

Kaan.Özçelik Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Shimano M520 pedal ve tek tarafına platform. Böylece hem SPD, hem platform pedalınız oluyor. Bu takımı yeni olarak 100TL civarına alabilirsiniz. Ayakkabı için de 200TL'nin altında bir seçim yaparsanız (ör. Shimano M065) 300 lirayı bulmadan bu işi bitirirsiniz. Ayakkabı kesinlikle 1 numara büyük seçiliyor, zaten ayağınıza tam olacak. Kendi numaranızda alırsanız kundaklı bebek gibi rahatsız eder :)

Ali E. bunu beğendi.
  4. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
  5. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Ben de daha 2 gün önce aldım Shimano PD-M324, 120 liraya geldi. İlk spd tecrübem olacak, henüz ayakkabım yok, kısa mesafelerde spd kullanacağımı da sanmadığımdan böyle bir tercih yaptım. Ayrıca platformu gayet geniş ve dişli olduğundan bana uygun geldi. Baya olumlu yorumlar da var ürün hakkında.

6. ratm

ratm Forum Bağımlısı

Adı:
    Hakan Engin
    Seviye:
    Platform düşünürsen Türkiyede çok güzel modeller yok. 200 TL ye yurtdışındaki sitelerden güzel bir model alabilirsin. Ben DMR marka platform kullanıyorum ve oldukça memnunum. Şüphesiz ki kilitli pedal kullanırsan daha performanslı bir şekilde çıkış yapabilirsin. İnişlerde de dikkatli olmak lazım.