Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mtb Patlak Korumalı Dişli Lastik Tavsiye

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında Cenk Yiğit tarafından paylaşıldı.

1. Cenk Yiğit

Cenk Yiğit Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bisikletimin ön lastiğini kendi hatam yüzünden yarıldı sürekli ufacık kıymıkların lastiği patlatmasındanda bıkmıştım . Smartguard gibi korumalı lastiklerin çoğunlukla dişsiz lastiklerde olduğunu gördüm . Benim ihtiyacım olan lastik tipi ise en az 2.0 üstü dişli lastik olmalı hem arazi hemde yol performansı tutarlı olacak lastik tavsiyesine ihtiyacım var yurt içi veya yurt dışı temin etme konusunda bir sıkıntım yok .

Örnek olarak : http://www.merlincycles.com/schwalbe-marathon-plus-mtb-performance-rigid-tyre-26-51328.html bu lastiği buldum ama Merlin nedense Türkiye'ye lastik gönderimi yapmıyor muş .

Hali hazırda bir yol bisikletim olduğu için dişsiz marathon plus'a ihtiyacım yok .

2. ratm

ratm Forum Bağımlısı

Adı:
    Hakan Engin
    Seviye:
    Merlin Cycles Türkiye'ye gönderim yapıyor, hatta geçen gün elime ulaştı aldığım lastik. Yaklaşık 7-10 gün civarında geliyor.
    Bence seçtiğin amaca uygun bir lastik seçmişsin. Patlama koruması olan lastikler konusunda çok deneyimli değilim ama Schwalbe nin diğer normal mtb lastikleri bile kolay kolay patlamıyor.
    Ben katlanabilen lastik almıştım, senin baktığın lastik katlanmaması gereken lastiklerden. O yüzden kargosu biraz daha büyük olacak sanırım ve fiyat olarak da belki biraz daha fazla tutabilir.

3. Cenk Yiğit

Cenk Yiğit Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merlin'den çok fazlaca alışveriş yaptım ve yapıyorum ama gel gelelim bu lastikleri sepete attığımda göndermediklerine dair uyarı veriyor belki katlanmadığı için olabilir . Zaten forumda herkes dişli lastiklerden kaçarcasına dişsiz'lere geçtiği için pekte yorum alabileceğimi düşünmemiştim bende http://www.bike-components.de/products/info/p23186_Marathon-Plus-MTB-Performance-Drahtreifen.html siparişimi verdim yola çıktı gelecek hafta içerisinde elime ulaşır resimli bir testini yaparım belki ihtiyaç duyabilecek benim gibi birilerine fikir vermiş olurum