MTB önerisi lütfen...

talattt

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar selam.
Bu forumu bugün rastgele bisiklet araştırması yaparken gördüm ve hemen üye oldum. Sabahtan beri de baya bilgilendim diyebilirim.

Sizden ricam, bana bir mtb önerisinde blunmanızdır :)
Kendime ve eşime alacağım için toplamda 1200 - 1500 TL'yi aşmamak istiyorum.

Şimdiye kadar listeme aldıklarım:
Sedona 711v ya da 741
Giant Rock ya da Boulder
Trek 3500 ya da 3700 ya da 3900
Yardım, yorum ve önerileriniz için şimdiden çok teşekkürler. :rolleyes:

Scudo

BEYHAN

Daimi Üye
Tepki
172
Bisiklet
Carraro
sedonalara kefilim salcano kullanıyorum sedonalar tabi bahsettiğiniz modeller iyi modeller
çok bilgim olmasada giantlar bildiğm kadarıyla kadroya ömür boyu garanti veriliyordu e istanbulda yaşadığınız için servis sorunuda pek sorun olmaz heralde...
trek hakkında pek bilgim yok özür..

(not: çok şanslısınız benım bisiklet sevdam yuzunden kız arkadaşım benden ayrılıyordu...... )

ufuk_

Daimi Üye
Tepki
95
İsterseniz Salcano NG 303 serilerinede bakabilirsiniz.

talattt

Üye
Tepki
0
Valla çok yakın bi dostum da Trek almam için ısrarlı ama Trek'ler de iyi para yahu :) Her model için bir sürü "euro" gerekiyor!!

Kaan Aslan

Aktif Üye
Tepki
56
Ben de trek markasıyla bisiklet alışverişi için yola çıkmıştım. Sonra Scott'ın kapısını çaldım ama en iyi hizmeti Giant'tan aldım ;)

Şaka bir yana...

Giant XTC 1 model bisiklet aldım. Eğer bütçeniz yetiyorsa XTC 3 öneririm. Bu olmazsa yine Giant marka bisikletten memnun olduğum için Giant öneririm.

Keyifli alışverişler şimdiden...

Tepki
0
Bisiklet
Giant
Ben de uzun süre forumları takip ettim.
Scott Aspact 45, Trek 4400 Disk ve Giant Terrago 2 arasınad kaldım.
Sonuç olarak geöen c.tesi Giant Terrago 2 aldım. Daha 1 hafta oldu ama oldukça memnunum.

Tepki
14
@talattt

belirttiğin bisikletlerden giant ile ilgili pek bir bilgim yok.. 2 ay filan araştırdıktan sonra 2 hafta önce ben trek 3900 aldım.. belirttiğin sedonaların komponent olarak trek 3900 dan üstün yanları var.. ama kadro kalitesi iyi, sürüş konforu yüksek ve marka bir bisiklet istiyorsan o zaman trek yada giant derim..

talattt

Üye
Tepki
0
Arkadalşar dün bir çift Giant Rock aldım. Henüz yeşil bisiklet'teler, akşama teslim alacağız. Artık Trek 4500'ü bu biraz eskiyince düşüneceğiz, malum, euro kolay kazanılmıyor ;)
Yorumları ile yardımcı olan herkese çok teşekkürler, iyi pedallar. :)

baris dağ

Daimi Üye
Tepki
35
Bisiklet seçerken dikkat edeceğiniz noktalar:
nerede ve hangi şartlarda kullanacaksınız, kullanım şartlarınız şehir içinde ise kesinlikle dağ bisikleti düşünmeyin. dağ bisikleti sadece dağ ve arazi içindir. şehir içinde yüksek performans bekleme. ben hız tutukunuyum diyorsan hele hiç dağ bisikleti düşünme derim. burada sana önereceğim bütçeni biraz daha zorlayarak scott sub 10 modeline bakman. Alacağın en iyi şehir bisikletidir. eğer birazda spor olsun dersen ve ara sırada olsa araziye girerim dersen scott sporser serilerine bak. bu bisikletlerle uzun turlara çıkabilir yüksek hıza ulaşabilirsiniz. her tür aktiviteye açıktır özellikle scott sportser serisi ve 28" jant olmalı. 2. nokta eğer ben sürekli arazide kullancam ve ormana falan çıkarım dersen, bu konuda dağ bisikleti öneririm. Corratec fiyat ve üzerindeki kompenentler bakımından en iyisini sunuyor. 1500 civarına Corratec x.vert-expert al derim. aldığın zaman zaten bi kaç parçayı kendine göre değiştirirsin. ama scott sportser 28" serisi hem arazi hemde şehirde yüksek performansı aynı anda sunuyor. şunuda aklından çıkarma aldıktan sonra çoğu insan gibi keşke şunu alsaydım bunu alsaydım diyeceksin çünkü insanoğlu hep elindekinin daha iyisini ister nitekim gözünü ancak bir avuç toprak doyurur... amacınız heveslerinizden önce gelsin. Genelde heves amacın önüne geçer ve hep pişmanlık doğurur. lakin amacınız hevesinizin önüne geçerse sanmamki pişman olasın...

josier

Üye
Tepki
8
arkadasım daha 150 km de hasarsız çiziksiz birsürü aksesuarıyla birlikte merida 500 disc satıyorum, bisiklti binemediğimden satıyorum tertemiz evde yatıyor, benim ilanlara bakarsan resimleride var sıfırdan farksız bisiklet, ayrıca birçok aksesuarda var herşeyiyle hiç bi eksiğin kalmaz,istersen bi bak derim iletişim bilgilerim orda var.