Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MTB-Ön Süspansiyonlu Bisiklet Önerileri

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında tylnzgrkls tarafından paylaşıldı.

1. tylnzgrkls

tylnzgrkls Misafir

Öncelikle ilgilenenlere teşekkür ederim.
    Bisiklet alırken bilginize ve tecrübenize ihtiyacım olduğunu düşündüm. Çünkü biraz karışık ve ben daha yeniyim. Önceden bir bisikletim olmuştu oda beyaz eşyacıdan alınma bisikletti. Herkes nasıl olduğunu bilir herhalde. Bütçe olarak en fazla 2000 TL verebilirim oda ailemi zorlayarak onlar bana 1000 TL civarında verebilecekleri söylediler. Benimde zaten biraz birikmiş param ve bisikleti almak için 6 ayım var. Her yerde kullanmayı düşünüyorum ama ön süspansiyonlu almayı planlıyorum çünkü kullanım alanları geniş olduğu için. Bu sitede okuduğum kadarıyla süspansiyonların kilitli olması önemliymiş.
    Birazda araştırdım. Arkadaşımda Bianchi TDL-1300 ( http://www.bianchi.com.tr/urunler.aspx?kat=2&akat=2&urunid=358 ) vardı. Kullanma fırsatım oldu gayette güzeldi. 2014 modelleri çıkmasınıda bekliyorum. Bianchi tercih ediyorum ama diğer bisikletlerde çok çok iyi olanlar var .Bilginizi ve tecrübenize bana açarsanız sevinirim. Umarım okurken sıkılmamışsınızdır. Herkese iyi günler dilerim.
    İlgilenenlere tekrar teşekkür ederim.
    ACEMİYİM

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar Taylan,
    Yazını sonuna kadar okudum ve sıkılmadım :) Eğer 2014 model bisiklet alıcaksan şimdiden konuşmak yanlış olur, çünkü 2014 modeller daha yeni donanımlar ve yenilikler demek. Şimdiden teknik konularda bilgi sahibi olmanda fayda var, bisiklet ile ilgili bilgileri forumda bulabilirsin.

3. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    istediğin fren sistemi nedir? hidrolik disk mi v fren mi?
    ön amortisörün kilidi gidon üzerinden mi olsun maşa üzerinden mi?
    biraz daha isteklerini net şekilde açıklarsan daha fazla öneri gelecektir.

bir de 2014 modeller daha çıkmadığından yorum yapmak model önermek zor olur.