Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MTB olarak ümit bisiklet düşünüyorum Nasil?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ridvan solmaz tarafından paylaşıldı.

1. ridvan solmaz

ridvan solmaz Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaslar bnde ümit bisiklet almayi dusunuorm 2623 envoj 2d 540 liraya beyaz ustune kirmizi cizgili. Kadrosu benim cok hosuma gitti ve uygun fyat. Fakat siz buraya yazmissiniz biseyler benmde.kafam.karisti ne yapsam bilemedim. Benim bi tanidigim bunu almam icin israr etti oda bisiklet kullanicisi baya bi bilgisi var dowling kullanio Fox amontisorleri felan var yani iyi bir binici. Neyse velhasil kelam bunu almayi dusunuorm ilerde bir problem cikarttirirmi bana ayrica hidrolik taktirmayi dusunuorm Amacim aslinda 700tl ya hidrolikli 0 bir bisiklet istiorm kadrosu guzel olan. Yorumlarinizi bekliorm tesekkurler.
    https://www.google.com.tr/search?q=...it-2623-envoy-2d-fiyati%2C759572.html;500;298

2. Çağatay Y.

Çağatay Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben tavsiye etmem.

3. VolkanS

VolkanS Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Ghost'tan önce çelik kadrolu gigantus modelini bir müddet kullandım, şu anda kullandığım modele göre bisiklet kesinlikle gitmiyor ve akıcı değildi, eğer ki o model ile aynı disk frenleri kullanıyorsa, kesinlikle çok kötüydü nitekim Ghost bisikletimde de mekanik disk fren var, frenleme konusunda dağlar kadar fark var. Madem uygun fiyatlı bir bisiklet arıyorsunuz, alttaki modele bir bakın derim, en azından alüminyum kadrolu bir bisiklete göre uygun bir fiyatı ve Salcano servis güvencesi var.
    http://www.hepsiburada.com/liste/claudbutler-black-hawk-26-shimano-21-vites-dag-bisikleti/productDetails.aspx?productId=sporsalcbrb26&categoryId=27058700

Ghost'tan önce çelik kadrolu gigantus modelini bir müddet kullandım, şu anda kullandığım modele göre bisiklet kesinlikle gitmiyor ve akıcı değildi, eğer ki o model ile aynı disk frenleri kullanıyorsa, kesinlikle çok kötüydü nitekim Ghost bisikletimde de mekanik disk fren var, frenleme konusunda dağlar kadar fark var. Madem uygun fiyatlı bir bisiklet arıyorsunuz, alttaki modele bir bakın derim, en azından alüminyum kadrolu bir bisiklete göre uygun bir fiyatı ve Salcano servis güvencesi var.
    http://www.hepsiburada.com/liste/claudbutler-black-hawk-26-shimano-21-vites-dag-bisikleti/productDetails.aspx?productId=sporsalcbrb26&categoryId=27058700

4. ridvan solmaz

ridvan solmaz Yeni Üye

Seviye:
    Yani ben mekanikde kalmak.istemiyorum zaten hidrolik taktirmak istiyorum uyguna dusurunce.hemen tikricam zatn

5. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bence elinizdeki paranızı ya daha iyi bir bisiklete harcayın ya da bir hayır kurumuna bağışlayın.. Boşa gitmesin..

Bence elinizdeki paranızı ya daha iyi bir bisiklete harcayın ya da bir hayır kurumuna bağışlayın.. Boşa gitmesin..

6. muhiddin

muhiddin Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    hiç gerek yok az daha sabret güzel bi hidrolık dısklı bısıket bulursun.ikinci ellerede bak ve hıdrolık tartırcam felan dersen daha pahalıya gelır.

7. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Bence sehır ıcı kullanım için hiç mtb almasın derim :).Sırf göruntusu ıcın mtb alıp ezıyet cekmeye değmez . :D

8. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    HD fren sistemli bisikletler genelde aluminyum kadrolu olarak cikiyor son yillarda. Aluminyum kadrolu olmasini kontrol ve tercih edin mumkunse.

Eger simdi bir bisiklet alip ileride mutlaka uzerine HD fren sistemi alacaksaniz bekleyin bence. Biraz daha biriktirin ve HD frenli bir bisiklet alin.
    Neden derseniz;

Aldiginiz bisikletin disk uyumlu kadro ve maşaya sahip olmasi gerek.
    Eger kadronuz buna uygun degilse zaten bisikleti degistirmeniz gerekecek. Kadro uyumlu ve maşa uyumlu degilse yeni maşa almanız gerek.

Tekerlek gobeklerinin disk baglamaya uygun olmasi gerek. Eger degilse yeni gobek seti alacaksiniz. Elinizden gelmiyorsa gobek degisiminde jant orme ve akorduna para vermeniz gerekecek.

HD sistemi baglamak icin disk boyuna gore adaptor almaniz gerekecek.

Eger ilk aldiginiz bisikletin vites ve fren kollari tumlesik model ise, HD fren baglattiginizda yeni vites kollari almaniz gerek.

Bu ustaliklar elinizden gelmiyorsa servise/tamirciiye para vermeniz gerek. Dusunun tasinin ona gore bir bisiklet alin ki basiniz agrimasin, butceniz zorlanmasin...

9. hsnbykkls

hsnbykkls Dağda Asfaltta Karda Güneşte, 4 x Derrace

Adı:
    Hasan Büyükkeleş
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yorumunu soyleyen abilere arkadaslara katiliyorum. Ben 700 tl ikinci el salcano 29 HD aldim. Size de ikinci el arayin derim

10. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
  11. muhiddin

muhiddin Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  12. chnkrmz

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    hayır denk geldi :D

13. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
  14. ridvan solmaz

ridvan solmaz Yeni Üye

Seviye:
    Gercekten haklisinz tesekkur ederim.yorumunuz icin

Evet bilgi almak icin degisik yerlere basvurdum sakincasimi var ???

Hocam iyi uyguna.düşürmussunuz 29jant bide valla bana.denk gelmio temiz

15. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
  16. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Candan bunun ne önemi var da burada gösteriyorsun, arkadas bilgi almak icin düyada nekadar forum varsa üye olabilir. Yoksa buraya üye olurken baska foruma üye olmak yasaktir diye noter de bir belgemi imzaliyorsun, yada yakalanirsa forumdami atilir?
    Yanlis anlama ama bence bir sakincasi yok.

17. hsnbykkls

hsnbykkls Dağda Asfaltta Karda Güneşte, 4 x Derrace

Adı:
    Hasan Büyükkeleş
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bence arkadasimiz Ridvan hata yapmaktan cekindigi icin güvendiği yerlere başvurmuş.
    Candan arkadasimiz da bunu farkedip, gayretinden ve Bisikletforuma olan güveninden dolayı Ridvan'i takdir etmiş.
    Benim görüşüm budur

18. chnkrmz

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    yok abi yav :D
    yakından bakınca çok canayakın şirin birisiyimdir :D

19. ismail eren

ismail eren Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    sırf gösteriş olsun diye bisiklet alma düşüncesindesiniz.
    disk frenlere mekanik hidrolik olsun asla gerçekten ihtiyaç duymayacaksınız.
    ilk anlık hevesiniz geçince bu disk frenli yürümeyen alete hurda muamelesi yapıp bir kenara atacaksınız.
    o yüzden canınızın istediğini alın.

20. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    bizim arkadaşlardan birinin farklı bi forumda da aynı soruyu sorduğunuzu görmesi, bunu foruma taşıması, aynı şekilde diğer forumda da aynı durumla ilgili yorum yapılmış olması komik geldi bana :) -- güldüğüm şey o.

kaç foruma başlık açtığınızdan bağımsız olarak, burda açtığınız başlıkla ilgili yorum yapacaksam, zaten daha önce genel bi başlıkta "hangi bisiklet" başlıklarını hoş karşılamadığımı, insanların hiç okumadan araştırmadan "armut piş ağzıma düş" şeklinde yardım beklediğini düşündüğümü ve bundan rahatsız olduğumu, ayrıca forumun bilgi seviyesini düşürdüğünü falan filan... belirtmiştim... konuyu uzatmak gereksiz, zaten yardımcı olmak isteyen arkadaşlar tüm forumlarda olmuştur.

yukarda açıkladım :)

ahaha : ))) teşekkür ederim... :))