Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mtb mi? Yol bisikleti mi?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında alperen şen tarafından paylaşıldı.

1. alperen şen

alperen şen Üye

Seviye:
    Bisikletlere çok hevesim var kendimde sporla uğraşan biriyim.1 2 hafta içinde bisiklet alıcam. 1100 liraya kadar çıkabilirim tavsiyelerinizi bekliyorum.boyum 1.70 şimdiden herkeze TEŞEKKÜRLER.

2. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kullanacağınız yola ve şartlara göre seçmeniz gereken bisiklet değişebilir bu cevabı olmayan çok genel bir soru.

Berke ve Çağlayan bunu beğendi.
  3. Murtega

Murtega Fájdalmas

Adı:
    Murat B.
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Aslinda sorunun kendisi cevabi icinde barindiriyor. MTB mi Yol bisikleti mi? Boyunuzun bisiklet türü seciminde bir önemi yoktur, yalnizca kadro boyu secmekte önemlidir. Dolayisiyla daha cok nerelerde sürmeyi planladiginiz önemli.

alperen şen bunu beğendi.
  4. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Yol bisikleti derken şehir tur bisikletinden mi bahsediyorsunuz? Yoksa yarış bisikletinden mi? Bir de nerede nasıl kullanıcaksınız?

5. recep24ank

recep24ank Bisikletkolik

Adı:
    Recep Eşref ÇINAR
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Benim tevsiyem Mtb dir. Nedenide gelince Yol bisikletcileri darılmasınlar. Yol bisiklet asfalttan başka birşey görmez düz gider düz gelir. Mtb özgürlüktür serbesttir, her yere girer çıkar. Herşeyide görürsün.

6. Turan Babacan

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    tam anlamıyla dağ yüzü görmediğim için benim için cyclocross en güzeli her ikisinin de ortak yönlerini taşıyor. Bunun yanında kullanım amacına göre bisikletin özelliği değişir. Şehir dışında düzgün bir yolun olmadığı yerde yarış bisikleti almak saçmalık ama şehir içinde yol bisikleti almak en güzeli. MTB ile göztepeden konağa indiğimde beni bitiriyor. Daha çok eziyete dönüştürürken yarış bisikleti ile zevke. Dağda da tam tersi olur.

Araba bile kullanım amacına göre değişir. 4x4 ü şehir içinde kullanırsan benzin parası seni öldürür. Şehir arabası tutarda dağda kullanmaya kalkar isen hem arabayı öldürürsün hemde saplanan arabayı sürekli çıkartmak zorunda kalarak kendini.

Doğru yer ve zamana göre doğrudur.

alperen şen, Adem Kaya ve ihtiyar bunu beğendi.
  7. Caner Kartalgöz

Caner Kartalgöz Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Öncelikle bu ikilemler birçok sektörde karşımıza çıkıyor bilgisayar sektöründe asp mi php mi c# mi c++ mi suv araç mı yol araç mı fakat yine cevaplar aynı olacaktır öncelikle kullanacagınız yolların durumu nedir bisikleti ne amaçla kullanacaksınız örnek vermek gerekirse benim kullanım alanım genelde arazi şartları toprak yol ve orta seviyeli engebeler Colnago yol bisikleti alıp kullansam bu bisikleti çöpe atmak gibi olur. Fakat sürekli asfaltta kullanacaksanız yük taşımayacaksanız darbeye maruz bırakmayacaksanız yol bisikleti performansınız açısından çok daha iyi olacaktır.

8. alperen şen

alperen şen Üye

Seviye:
    cevabınız için sağolun ben para yönünden demek istedim 1100 liraya mtbmi alsam daha werimli olur yoksa yol mu dmek istedim aslında

yarış bisikletinden bahsediyorum ben istanbulda yaşıyorum.Bisikleti işe gidip gelirken spora giderken,bisiklet gezilerinde kullanmayı düşünüyorum 1100 liraya kadar çıkablirm markada tavsiye ederseniz sevinirim

9. Behram Belek

Behram Belek Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    1100 lira yol bisikleti için çok düşük bir bütçe. Yukarıdaki kullanım amaçlarına tur / şehir kategorisi MTB den daha iyi cevap verir gibi duruyor.

10. Turan Babacan

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Kullanım amacına göre şehir/tur bisikleti daha uygun olur bence. Tecrübeli arkadaşlar daha doğru cevap vereceklerdir.