Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mtb mi,yol bisiketimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında m.kaan ercan tarafından paylaşıldı.

1. m.kaan ercan

m.kaan ercan Üye

Seviye:
    arkadaşlar öncelikle mtb mi yoksa,yol bisikletimi.
    bisikleti kulanırken asfalta çıkana kadar 6 km pedal çevirmem gerjkior ve yollar biraz bozuk...aynı zamanda bisikleti sedece yolda gezi amaçlı değil normal yolda yani taş ve inişli çıkışlı yollarda da ve uzun turlardada kulanacağım...

yada başka bir tavsiyeniz varsa fiirlerinizi bekliyorum

en fazla 375 Tl btçem var

m.kaan ercan

m.kaan ercan Üye

Seviye:
  3. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:
    dostum selam. beklemeni ve bütçeni arttırmanı tavsiye eder. 500 600 e çıkıp 28inç tekerlekli bir hibrit ( dağ ve yol bisikletinin ortası, çok amaçlı) bisiklet almanı tavsiye ederim(örn:scott sportster p5/trek FX7.1). Asfaltta seni tatmin edecek, hafif arazide seni üzemeyecektir.

ama illaki 375 liranın üstü mümkün değil diyorsan kron xc500 (2.el mtb) düşün derim.

4. M.öztürk

M.öztürk Üye

Seviye:
    O yol bisikleti dediğin şey gerçek bir yol bisikletinin yakınından geçemez. Onu direk ele o bütçeyle yol bisikleti alamazsın.

Dağ bisikleti senin için ideal olanıdır o parayla da ng 650 alınabilir. Çift süspansiyon efes 24 ü forumda tavsiye edecek kimse yoktur ama ben o bütçeyle alınabilir diyorum. Tabiki çok ağır , paslanmaya karşı dayanıksız , alt donanım olduğunu bilerek al alırsan. Tavsiyem ng650 dir o bütçe için.

5. mert yazgan

mert yazgan Kıdemli Üye

Seviye:
    anlattığın şekilde ise asfalta çıkmana 6 km varsa ve yol taşlıksa kesinlikle yol bisikleti alma.parke taşlı yollarda bile sıkıntı yaşatıyor.mtb yi tercih etmelisin.fakat efesten ziyade arkadaşında dediği gibi kron xc500 ikinci el olarak alabilirsin tam süspansiyon kesinlikle tavsiye etmem down hill amacıyla kullanacaksan diyecek birşeyim yok ama yolda ve arazide kullanacaksan kesinlikle daha hafif tek süspansiyon tavsiye ederim...

6. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    2.el salcano astro , sedona borla , xc500 alabılırsın...Uzun sure ıdare eder...Özel mesaj yolluyorum çok guzel fıyata borla var bakmanı tavsıye ederım.. :)

m.kaan ercan

m.kaan ercan Üye

Seviye:
    yoladığınız linkteki ********** yerine ny yazmam gerek

m.kaan ercan

m.kaan ercan Üye

Seviye:
    peki ben bu mtbye yol lastiğide taka biliyormuyum
    yada XRS200 dağ lastiği

9. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    bu arada yol mu mtb mi sorusunun cevabı tamamen sizin kullanım amacınıza göre değişir.

m.kaan ercan

m.kaan ercan Üye

Seviye:
    kulanım amacmı söyledim ve su şekilde bir şey düşdm mesela ağ alsam ama asfalt ta iken yol lastiği taksam

yada yol bisikleti alsam taşlık,bozuk yol kısaca arazi alanında dağ bisikleti lastiği taksam olurmu??

11. dinçer karadayı

dinçer karadayı Kıdemli Üye

Seviye:
    Dağ bisikletine düz yol lastiği olur ama, yol bisikletine dağ bisikleti lastiği olmaz :)eğer biraz daha para biriktirebilirseniz tolga arkadaşımızın dediği gibi hibrid bir bisiklet alabilirsiniz. salcano 650 nin sıfırını da o fiyata alabilirsiniz. sedona borla ve kron 500 modellerinin de ikinci elini o fiyata bulabilirsiniz.şimdiden hayırlı olsun :)