Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MTB Lastiği yerine Yol Lastiği

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Edip Dinçer tarafından paylaşıldı.

1. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba,

Kron XC1000 ile gelen Rubena Scylla Sport Kevlar lastiklerimiz var ve bunları Continental marka bir yol lastiği ile değiştirmek istiyoruz..

Bunun için jant setini değiştirmemiz gerekiyor mu ? (bu önemli, ne olur cevap "yok abi manyak mısın" olsun)
    Ağırlığım 100kg falan, ince lastikleri zorlar mıyım ? :D (bunun cevabı da aynısı olursa pek sevinirim:) )

Bir de evimin bitişiğinde bir Continental Bayii var. Bana "sen istediğin modeli söyle, getirtiriz, yaparız da bir şeyler" dedi.. Continental istememin sebebi bu.. Ama elemanın "yaparız bir şeyler"ini tam bilmiyorum, 50 liralık lastiği 48liraya da verebilir, 30 liraya da :eek: Bu yüzden çok pahalı olmayan, dayanıklı, yağmurda çok kaymayacak hangi modeli önerebilirsiniz ?

2. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Jant setinizi değiştirmenize gerek yok, continental sport contact 1.6 siparişi verin o zaman :), özellikle 26" mtb ye göre olucağınıda belirtin. Patlak koruması gayet iyi, 180 tpi sıkılığa sahip sorun çıkıcağını sanmam 100 kg da. Yol tutuşuda gayet iyidir tavsiye ederim.

Pelin N. ve Edip Dinçer bunu beğendi.
  3. b.özgür KUL

b.özgür KUL Üye

Seviye:
    Bisikletini şehirde kullanan bir arkadaşımın bisikletinde de çok kalın ve dişli dağ lastikleri vardı.Kendisi aynı jantlara daha ince semi-slick lastikler aldı.Ve şu anda çok çok memnun.Performans açısından kesinlikle çok iyi olacaktır ve çok ince lastikler olmadığı sürece jant değiştirmenize gerek kalmayacaktır diye düşünüyorum.

Pelin N. ve Edip Dinçer bunu beğendi.