Mtb Jant

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu jant modelini kendi mtb bisikletimde denemek istiyorum fakat uygun olur mu bilmiyorum, sonuçta daha bu model jantların ismini bile bilmiyorum. Görüntü olarak güzel durucağı kesin ama kullanım zorluğu veya kolaylığı hakkında bilgi vermeniz mümkün müdür?

Scudo
Tepki
140
İsim
Serdar yildiz
Bisiklet
Ümit
Ben kullanıyorum, oldukça güzel ve akışkan bir sürüşü var, rubleli göbek, jant esneme yapmıyor, şimdiye kadar mil kırmam dışında bir proplem olmadı, delikli rulmanlı göbek içinde kırmışım, mili idareten uydurma taktım, 5 gün idare edecek artık.

Megnezyum alaşımlı alüminyum jant, oluyor kendileri

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bence yanina bile yaklasmayin, bu tür jantlar cok agir ve iyi degil. Alacaksaniz normal telli akord yapilan jantlardan alin. Görünütü hersey degildir ve üstelik görüntüsü de pek güzel degil.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Murat Cömez goruntusu benim hosuma gidiyor fakat kullanimi hakkinda bilgim yok sadece. canli kanli hic gormedim dolayisiyla deneme firsatim bile olmadi. Mtb demek atlamak ziplamak demek dayanir mi buda bi soru isareti

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Asilzade
Simdi söyle düsünün, normal ortaseviyedeki bir jant seti ortalama 700-800 Tl ye satilirken bu jant setine sahip olan Ümitmi Ünalmi nedir o marka iste komple bisikleti 950Tl civari satiliyor. Neyin kaliteli oldugunu böyle anlarsiniz umarim.

Osman Yener

Forum Demirbaşı
Tepki
643
Bisiklet
Scott
@Murat Cömez ümitmi ünalmı diye dalga geçtiğiniz bisikleti öneride bulunduğunuz arkadaşta kullanıyor.

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Osman Yener
Öncelikle dalga gectigimi nereden cikardiniz ama öyle düsünüyorsanizda birsey diyemem. Ayrica ben sadece yanina yaklasmamasini söyledim ve bu karardada kaliyorum.
Konuyu acan kisi bir soru sormus bende cevapladim, iyi olmayan bir seyi herhalde süper sen o jantlari al diyemem.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
markacı değilim mesaj içerisinde "dandik bisikletin" ile baslayan bir cümle kursanızda alınmam gücenmem. sonuçta herkes bütçesine göre seçim yapıyor, bunu aldığım dönemde durumum iyi değildi o yüzden bir adet ümit sahibi oldum şuan ki durumum ile gitseydim o mağazaya büyük ihtimal farklı bir markayla çıkardım kısaca tartışmaya hiç gerek yok bence. bu arada bu tip jant modellerinin fiyatı yüksek olduğunu bilmiyodum bisiklete 700 tl verip jantada 900 tl vermek büyük ahmaklık olurmuş gerçekten

• Beğen
Tepkiler: Emre Tuna Mirliva
Tepki
140
İsim
Serdar yildiz
Bisiklet
Ümit
@Asilzade tanesi 60$ dan başliyor, 100 dolara kadar çıkıyor, bir çok konsept bisiklette bunlardan kullanılıyor, hiç kullanmamışşınız, kullanan biri olarak şöyle diyeyim; jantım kırılsa, yurt dışından gelecek aynı jantı takana kadar beklerdim. Motor ve otomobillerde kullanılan teknolojinin aynısı, jant bozulmak yerine paramparça olur, 1 arka göbek milimi kırdım, birini yamulttum, uygun parça bu gün geldi taktım, heybede yaklaşık 35 kilo yük var, kendim 90 kiloyum, yokuş aşağı altmış km üstü hızlara sıfır sarsıntı, akord derdi yok, vites kaçırma derdi yok, balata tam tuttu tutmadı ayarlıyayım derdi yok :cool:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Serdaryildiz ah dolar vah dolar :) ümit'in bu jantlardan olan bisikleti var markadan ötürü belki uygun fiyatla satılabilir netten baktım ama bulamadım. bisikletin fotoğfrafı varsa yüklermisin

• Beğen
Tepkiler: Serdaryildiz
Tepki
140
İsim
Serdar yildiz
Bisiklet
Ümit
Bisikletiniz güzelmiş, şu an bildiğim kadarıyla ümit bisiklet fabrikasında, onun haricinde yurt dışından çok daha zarif ve hafif modelleride var, " magnezyum alaşımlı alüminyum jant" yazınca google amca yardımcı oluyor :okyrm: neler var neler :D

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Serdaryildiz teşekkür ederim ustam senin accurede iyi görünüyo. efsane modeller var ama biraz araştırmak lazım sanırım ucuz olanlar neden ucuz hadi ucuz oldu yine performanslı olur mu gibi

• Beğen
Tepkiler: Serdaryildiz
Tepki
2
İsim
Emircan çelik
Bisiklet
Ümit
@Murat Cömez ben ümit accrue kullanıcısı olarak kesinlikle iyi, ağır değil, hem kaliteli, hemde bisiklete hoş bir hava katıyor.ama sıkıntısıda yok değil. Mesela rulmanlı olduğu için ciddi zıplamalarda rulman kırılabiliyor ve aynı sebepten sesli göbek 'te bulamıyorum.ve amasörü yine zıplamaya 2-3 ay kadar dayanabildi. Herkes bütçesine göre alışveriş yapıyor. İyi bir bisiklet en az zaten 1000tlden başlıyor.

• Beğen

sirrunu

Daimi Üye
Tepki
570
İsim
Runner
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Peugeot
bu bisiklete jant alacaksan shimano mt15 alabilirsin. onun dışında pahalı bir jant setine gerek duyacağını sanmam. hatta shimano göbekli no name çemberi olan bir jant setide alabilirsin. bende de mt15 var. gayet sağlam

• Beğen

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Murat Cömez
:D ünal iyiymiş abi hahaha :D % 100 haklisin ama soyle bir durum var fiyatindan dolayi kafan rahat olur , mtb ruhuna olarak hor davranabilirsin. Oyle dusun bide

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve MAERKEK

Cotyoran52

An Engineer Cyclist
Tepki
1.662
İsim
Kotyoralı
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Murat Cömez ben ümit accrue kullanıcısı olarak kesinlikle iyi, ağır değil, hem kaliteli, hemde bisiklete hoş bir hava katıyor.ama sıkıntısıda yok değil. Mesela rulmanlı olduğu için ciddi zıplamalarda rulman kırılabiliyor ve aynı sebepten sesli göbek 'te bulamıyorum.ve amasörü yine zıplamaya 2-3 ay kadar dayanabildi. Herkes bütçesine göre alışveriş yapıyor. İyi bir bisiklet en az zaten 1000tlden başlıyor.
Hala memnun musunuz hocam ? Benim de Ümit Accrue modellerinden bu janta sahip bir bisiklet alma niyetim var ama tamiri pahalı olur mu ya da bakımı merak etmekteyim

Kadir İLBAY

Forum Bağımlısı
Tepki
872
İsim
Kadir İlbay
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Cotyoran52 Bu jantların tamiri yapılamıyor. Hem ağırlar hem de jantın başına bir şey gelirse çöpe atmak zorundasınız. 1000tllik xc bisikleti çok hor kullanan bir arkadaşım var(jantları klasik telli). Yarım metreden zıpladığı halde jantlarında ciddi bir problem yok, akort yaptırıp devam ediyor. Bence bulaşmayın. Onun dışında bakımları klasik jant ile aynı.