Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MTB ile yokuş çıkmak insanı bisikletten soğutuyor.

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında princeinwhite tarafından paylaşıldı.

1. princeinwhite

princeinwhite Yeni Üye

Seviye:
    mtb ile yokuş cıkmak beni bisiklete binmekten sogutuyor.dogru vitesimi bulamıyom yoksa herkes aynı halden şikayetçimi?

2. cembarlasic

cembarlasic Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bisikletiniz avatarınızdaki bisikletse çok da anormal değil.:)

Süleyman Onur Dülger bunu beğendi.
  3. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Evet o bisikletle yokuş çıkmanız oldukça zor olacaktır ve bu sebeple sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz...

4. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Siz pedala basareken, aşağı itmeye çalışırsınız böylece zincir döner ve gidersiniz. Göbek yayı ise bu işleme kızarak sizi yukarı itmeye çalışır. Böylece göbek yayını itmek için ayrı bir güç sarfedersiniz. Birde bisikletiniz galiba çelik kadro, bunlar çok ağır oluyorlar.

princeinwhite bunu beğendi.
  5. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    eğer avatarındaki bisikleti kullanıyorsan normal dedik ama bir tavsiye, bisikletinin ortasındaki "yay"ı en esnemez konuma getirirsen belki biraz faydası olur.
    bir de antreman yaparak alışılacak bir konu, yokuş çıkarken tempo tutmaya alışmak. yani tempolu çık, hemen çık, hızlı çık demiyorum, kendine aklıbaşında bir tempo belirle ve ne boşa pedal bas ne de dizleri boşuna zorla!

6. polo34

polo34 Aktif Üye

Seviye:
    benim evde duran ilk bisikletimde sizinle aynı görüntüye sahip bir downhill'di, bisan gemini, kendisi 22.5 kg lık bir herküldür, onunla bayırları çıkmak öyle kolay değildir:) uzun gezilerde düzde diğerleri ile aynı tempoyu tuttursanız bile bayırda en sonda kalma ihtimaliniz çok yüksektir, o bisikleti siz götürürsünüz, o bisiklet sizi götüremez :)

şimdi aksesuarlarıyla 13 kg civarında bir sedona 761'im var, bisan'da epey kondüsyon yapmışım ki bu bisiklette uçuyorum adeta, şimdi lastiklerini de incelttim bu pazar çınarcık gezisinde test edicem...

size tavsiyem eğer satmayacaksanız bisikletinizi lastiklerinizi inceltme yoluna gidebilirsiniz, bu şekilde biraz iyileşme olur, orta amortisörü sertleştirebilirsiniz, yokuşta orta göbekteki en düşük dişli ile arkadaki en büyüğü kullanırsanız kağnı hızıyla yokuşu çıkmanız mümkün, sorun bisikletinizin öncelikle ağır olması, sonrasında çift amortisör, daha sonrasında üzerindeki vites takımının modelinin çok eski teknoloji olması, en sonunda muhtemelen lastiklerinizin benim ki gibi traktör lastiği gibi olması ...evde bir tartıya önce siz çıkın sonra bisikleti kucaklayıp beraber çıkın aradaki farktan bisikletin kaç kg olduğunu kabaca bulursunuz, buraya da yazarsanız memnun olurum, merak ediyorum, eğer çok ağırsa hiçbir iyileştirmeye değmez, boşuna masrafda yapmamış olursunuz ...

7. Yokuscu

Yokuscu Forum Demirbaşı

Seviye:
    bencede yapılan tüm yorumlara katılıyorum o bisikletle biraz zor . Hem Celik bir bisiklet sizdeki. yoksa MTB ile yokus cıkmak kadar zevkli birşey varmıdır :)

8. bsr387

bsr387 Üye

Seviye:
    ıkına sıkıla çıktığın yokuşu inmek:D :D

9. princeinwhite

princeinwhite Yeni Üye

Seviye:
    çelikle zorda diğerleriylede pek zevkli olmamalı yokus aşağı gitmek yada düz yolda gitmek varken.dogru ben bi yalnıs yaptım neyse ilerde değistşiricem bike ı