Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MTB ile uzun tur yapmak

Konu, 'Arşiv' kısmında Ali Mustafa tarafından paylaşıldı.

1. Ali Mustafa

Ali Mustafa Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    SALCANO NG 650 2ci el aldığım 1 hafta oldu.Tekerleri tur lastiği yapsam,gidonu kelebek gidon yapsam,birçok şeyini yeniledikten sonra bana uzun yolda ne gibi sorunlar çıkara bilir ?Uzun yola çıkacağımız zaman illa tur bisikletiylemi çıkmamız lazım?

2. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @Ali Mustafa değişikliklerini yaptıktan sonra güzel kullanırsan sorun çıkartmaz

3. yollarbenibekler

yollarbenibekler Üye

Adı:
    NW
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben 200 liralık amortisörsüz bisan bisiklet ile 600km'lik yolculuğa çıkmıştım. Lastiğim bile patlamadı.

Bu işler tamamen cesaret ve istekle alakalı. Eğer gerçekten yol sizi çağırıyorsa gidersiniz. Pek düşünmezsiniz bile.

Ha bu arada, bir kere zincirim koptuğu için küçük bir turda en yakin tamirciye kadar 25 km yürüdüğümü bilirim. Bu da işin tuzu biberi. Şimdi o günü hatırladıkça gülüyorum. O 25km'lik yol çok yorucu ama çok güzeldi. Yol kenarındaki bir ağaçtan şeftali yemiştim; hala öyle güzel şeftali bulamadım.

Ha bu arada ng650, benim eski bisanıma göre çok iyi bir bisiklet. Ağırlık azaltmak isterseniz ön maşayı amortisörsüz bir maşayla değiştirebilirsiniz. Lastiklere bence dokunmayın. Dayanıklık ve yol tutuş bazen hızdan daha önemli olabiliyor. Rotaya bağlı

Ahmet Ayaz bunu beğendi.
  4. Ali Mustafa

Ali Mustafa Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @chnkrmz teşekkürler.uzun turlara çıkmayı çok seviyorum ancak korkularımı yenemediğim için yola çıkamıyorum

5. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
  6. Ali Mustafa

Ali Mustafa Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Ali Mustafa çok sağolun.resmen içime su serptiniz.alığımın ilk haftasında 45 kmlik tur yaptım,bazı parçaları yeniledikten sonra şehir arası tur yapmayı düşünüyorum

7. SELO64

SELO64 Üye

Adı:
    SELÇUK
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Ali Mustafa Kardeşim bende de ng650 var bende uzun turlar yapmak istiyorum o yuzden ben lastikleri değiştirdim şimdi de kelebek gidon arıyorum ama bizim bisikletlerde beni korkutan şey jant örüm şekli ondan korkuyorum ben dayanmaz diye tel sayısı az olduğundan onu da araştırmak lazım

8. Ali Mustafa

Ali Mustafa Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @SELO64 onu hiç dikkate almamıştım ben.ama pek sorun çıkaracağını sanmıyorum.çünkü mtb için üretilmiş jant bi sıkıntı çıkarmaz diye tahmin ediyorum