Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mtb icin spd pedal

Konu, 'Bisiklet ve Donanım Ağırlıkları' kısmında Cagkan Dur tarafından paylaşıldı.

1. Cagkan Dur

Cagkan Dur Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    normal boydaki bisiklet pedallarindan skildim buyuk geliyor biraz daha ufak birseyler bakmak istiyorum
    normal ayakkabi ile kullaniyorum bisiklet ayakkabim yok spd pedal yada o tur ufak pedal tavsiyesi verebilirmisiniz?

normal ayakkabi ile cokmu zor olur spd?

2. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Normal ayakkabıyla platform spd pedallar kullanılabilir, platform olmadan zorlanırsınız ayağınız kayabilir basıcak yeri olmadığı için. Spd pedal tavsiyesi olarak başlangıç için egg beater mxr yada shimano m520, m540 tavsiye ederim, platformu olan modelleri tam bilmiyorum, araştırırsanız bulursunuz yada diğer arkadaşların tavsiyesi olucaktır.

3. sükrü yılmaz

sükrü yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    Normal ayakkabı ile kullanılacaksa standart bir pedal kullanılmasını tavsiye ederim, spd pedalın normal ayakkabı ile uzun süreli kullanımı ayak sağlığınız için olumsuz etki yapabilir. pedal alanı ayak tabanı kadar olmalıdır ki ayağa eşit miktarda baskı uygulansın. diğer durumda her pedal bastığınızda bütün baskı ayağın ufak bir bölümüne uygulanacağı için zararlı olabilir.
    Bana göre Spd ayakkabı ile Spd ayakkabı kullanımı daha uygundur. malum ayakkabılar biraz fiyatlı ozaman normal pedal daha uygundur.. Birde spd pedallar ne kadar platformlu olursa olsun kayma durumu daha çok yaşanabilir..