Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MTB İçin Şehiriçi Lastik Seçimi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Psychonaut tarafından paylaşıldı.

1. Psychonaut

Psychonaut Yeni Üye

Merhaba,

Corratec X-Vert Motion'ımın üzerinde 2,2"lik Continental Race King dış lastikler var. Bu lastikler arazide çok işime yarıyorlar ama şehiriçi ağırlıklı gezilerimde tabiiki çok kalın ve hantal kalıyorlar. Bu yüzden şehiriçi için lastik almaya karar verdim. Gördüğüm kadarıyla MTB için en ince 1,75"lik lastikler var ancak hem denge hem de görünüş açısından 1,9"lik almayı düşünüyorum. Şu an aklımdakiler; Continental'in Traffic, Town&Country ve Contact modelleri, siz hangisini yada başka hangi marka/modeli önerirsiniz (İstanbul şehiriçi kullanım için). Şu anki lastiklerimin herbiri 650 gr. ağırlığında, mümkünse yeni alacaklarımın daha hafif olmasını istiyorum. Bu arada, 1,9"lik dış lastik aldığımda iç lastiklerimi de değiştirmek zorunda mıyım?

2. M.Cevat Bayhan

M.Cevat Bayhan Forum Bağımlısı

Adı:
    Cevat Bayhan
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Aynı bisiklete ben de sahibim ve aynı soruyu ben de sormuş olayım. :)
    Bildiğim kadarıyla aynı iç lastik oluyor.

3. ms92

ms92 Aktif Üye

Seviye:
    Şehir içinde 1.75 rubena flash kullanıyorum gayet memnunun 45in üzerine çıktığımda biraz daha geniş viraj alıyorum o kadar ama şehir kelimesi kullanım alanınızı ifade etmek için tam yeterli değil şehirlerin araziyi aratmadığı yerlerde var malesef:)

Psychonaut ve M.Cevat Bayhan bunu beğendi.
  4. ulaş kaya

ulaş kaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bende michelin country rock var memnunum genel olarak.Mtbnin kalın tekerine göre rahat hız olarak ben 4-5 km fark hissediyorum .

Ama piyasada bulunan bir lastik değil bende 1 tane daha alacağım.

piyasa çin işi olanlar var burada tanesi 12,5 tl:)

ne kadar verim alınır onu bilemem rubenada satan yok.

iyi lastik düşünmeliyiz.Can taşıyoruz sonuçta..

Sezon bittiği için bazı lastikleri bulmakta zor.

ben içlastik olarak 1.75 uygun IRC bulabildim yerli malı çin işinden biraz iyi ..

Psychonaut bunu beğendi.
  5. Psychonaut

Psychonaut Yeni Üye

Şehir kelimesini tanımlamak gerekirse; İstanbul şehiriçi işte =), yani genelde asfalt yollar, beton yada parke kaldırımlar, çok az miktarda bisiklet yolu, hiç beklenmedik yerlerde çıkan ölümcül çukurlar / tümsekler, yola paralel ve geniş aralıklı mazgallar, trafik kazalarından dolayı yollara saçılmış cam kırıkları, daha fazla yazamayacağım :D

1,75" lastikler fazla ince olmuyor mu?1,9"in altına inersem iç lastikleri de değiştirmem gerekiyormuş, benim iç lastik 1,9" ile 2,25" arasında kullanılabiliyormuş. Bu arada, 1,75"lik lastiklerin bile çoğu şu anki lastiklerimden daha ağırmış, nedenini google'a sordum; 'dııııt! mantık hatası!' dedi :D...

6. Ömer Gündoğdu

Ömer Gündoğdu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  7. Psychonaut

Psychonaut Yeni Üye

O lastik motion'ın kalın kadrosu için çok ince ve fazla slick gibi geldi, yol tutuşunun iyi olabileceğini sanmıyorum, ancak ağırlığı oldukça iyiymiş...

8. Gökhan Ö.

Gökhan Ö. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    mtb ye slick takacak kişinin bence önceliği görsellik olmamalı :)

continental race king 2.2 vardı bende. o zamanlar tek bisiklet olduğundan slick ihtiyacım vardı. maxxis overdrive maxxprotect aldım. 1,75 kalınlığında. benim iç lastiklerimi değiştirmek zorunda kalmamıştım. üzerinde yazar zaten iç lastiklerin hangi kalınlık aralıklarında kullanılabileceği...

oldukça memnundum hem slick'ten hem de maxxprotect'ten. ama mtb de slick lastik görsel olarak güzel görünmüyordu tabi. onun hırçınlığının bi parçası arazi lastiklerindeki tırnaklar ;)

hız ve hantallık sorunu çözülmüştü. tavsiye ederim maxxis maxxprotect leri.
    cinar bisikletten çiftini 100 lira + kargoya alabilirsiniz. forumda oldukça yorum var model hakkında.

ikinci el düşünürüm derseniz, bendekileri satıyorum. yaklaşık 100 km kullanıldı, patlaksız.

9. M.Cevat Bayhan

M.Cevat Bayhan Forum Bağımlısı

Adı:
    Cevat Bayhan
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
  10. ms92

ms92 Aktif Üye

Seviye:
    Benimde aklımı kurcalıyordu bu soru arka lastiğim zaten değişmesi gereliyordu fakat öndeki iç lastiğim 1.90 sıkıntı olmadı.Ağırlık konusunda net bilgim yok ama

11. Levent_K

Levent_K Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    MTB 26x2.25(26x2.20 de olabilir..) Bontrager dış lastiğin iç lastiğini, 26x1.5 vittoria dış lastiğe taktım kullanılıyor. Sıkıntı yok.

12. horsepower

horsepower Forum Demirbaşı

Seviye:
    1.75 veya 1.50 seçenekleri mevcut olan Schwalbe Marathon original şiddetle öneriyorum.Gerek yol tutuş performansı,gerek patlamaması tek kelime ile muhteşem biraz pahalı belki ama her kuruşuna kadar hak ediyor.

13. Cüneyt YILDIRIM

Cüneyt YILDIRIM Yeni Üye

14. alper turan

alper turan Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Eğer görüntüyü sorun etmezseniz bencede bu lastik şehiriçi asvalt kullanımına çok uygun.slick olması çok işinize yarayacak yola sürtünme açısından..sub 20 ile conti slick kullanmışlığım var.yol bisikletine yakın akıcılığa ulaşırsınız.fren mesafeniz ve yol tutuşunuz malesef biraz azalacak.tekerlerin altında sabun kalıbı varmış hissi de vermez.ben bunu alın derim.