Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MTB için Sağlam Bir Jant

Konu, 'Tekerlekler' kısmında erzanaskin tarafından paylaşıldı.

1. erzanaskin

erzanaskin Forum Demirbaşı

Seviye:
    MTB uygulamaları için sağlam bir jant marka ve modeli arıyorum, çok pahalı ütopya ürünleri hariç tutarsak sevinirim.

2. İsaAlp

İsaAlp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bulldog
    Seviye:
    Önce sağlamlık diyorsanız Alexrims Supra BH öneririm, Hem çok ağır değil hem de çok sağlam. Fiyat olarak ta bayağı uygundu, kaçkar bisiklette olması lazım.

erzanaskin bunu beğendi.
  3. erzanaskin

Seviye:
    Teşekkürlar bayağı uygun fiyatı varmış tamda benim kullanım alanına hitap ediyor.

4. erzanaskin

Seviye:
    Acaba Ace 19 hakkında bir bilginiz var mı?

5. İsaAlp

İsaAlp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bulldog
    Seviye:
    ACE 19 ları ilk topladığım bisikletimde kullanmıştım, jant setini kendim örmeme rağmen (ki ilk defa jant örüyordum) sorunsuz bir şekilde uzun süre kullandım. Üstünden bayağı bir zaman geçtiği için çok fazla bir şey diyemeyeceğim ama sonuçta fiyatına göre oldukça iyi bir jant bence.

Fakat Supra ile karşılaştırırsak, bu elma ile armutu mukayese etmek gibi olur, ace 19, XC için üretilmiş bir jant, supra ise DH sınıfında.

6. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ace19'lar da son derece dayanıklı yüzüklü çemberlerdir.Fiyatını fazlasıyla hakediyor diyebilirim.Kullanım alanınız nedir peki? Xc mi? Supra BH'lar ise street yapan arkadaşların gözbebeğidir.Bütçenizi de açıklarsanız daha yardımcı olmaya çalışırım.

erzanaskin bunu beğendi.
  7. erzanaskin

Seviye:
    Supranın v-Brake uyumlu modelini göremedim satıcıların sitelerinde üretilmiyormu acaba herhangi bir bilginiz var mı ?

8. mcaliskan23

mcaliskan23 Bisikletkolik

Seviye:
    Cant kullanım alanı gereği sadece diske uyumlu üretilmiş olabilir.

erzanaskin bunu beğendi.
  9. erzanaskin

Seviye:
    Ben devamlı orman sürüsü arasırada sert inişler yapıyorum, asfalt yol kullanımım yok denecek kadar az Bütçeme gelince 40 ytl ye kadar bir jant arıyorum. Tabi bu janta örcek teller konusunda da bilginiz var ise benimle paylaşırsanız sevinirim. Kadro ve kompenantlarım siyah olduğundan jant ve tellerde de siyah tercih edicem

10. erzanaskin

Seviye:
    Bu arada arka jantımda 2,40 lık kalın dişli dowhill lastiği kullanıyorum. Jant seçimine etkisi olurmu bilmiyorum ?

11. İsaAlp

İsaAlp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bulldog
    Seviye:
    Supralarda sadece disk seçeneği var. V fren kullanmak istiyorsanız Türkiyedeki tek seceneğiniz alexrims dm22, hem bütçenize uygun, hem de geniş olduğu için lastiğinize daha uygun bir jant.

http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=21_122&products_id=1932

Teller konusunda pek fazla bir seçim şansınız yok, ya dt swiss yada markasız taiwan. dt swiss büyük ihtimalle pahalı gelecektir. taiwan teller işinizi görecektir bence, yeter ki tekeri ören kişi işinin ehli olsun.

erzanaskin bunu beğendi.
  12. erzanaskin

Seviye:
    Ace 19 v-brake uyumlu değilmi acaba ?

Bu jant konusunda da sağlam olduğu yorumları aldım

13. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Aynen madem bütçe bu,kullandığınız şekilde bu.O yüzden en uygunu DM22 olacaktır.Ace19 a göre daha sert kullanımlar içindir.İkisi de V fren uyumludur.

erzanaskin bunu beğendi.
  14. ujur

ujur Bisikletkolik

Seviye:
    supra bh v brake uyumlu değil ancak v brake ile kullananlar var. v brake ile jantlara görede çok iyi tutuyor boyasıda 4-5 aya belki çıkar. ama ıslandığı zaman pekde güzel tutmuyor. kuru zeminde kullanıcaksan supra bh yi v brake de kullanabilirsin çamurlu ıslak zeminde kullanıcaksan dm22 al ama ace-19 da dm-22 de pek sağlam jantlar değillerdir. street yapan arkadaşlar bu jantları 1 ay geçmeden haşatını çıkartırlar. yani bh alıp v brake kullanmanızı öneririm. ama suya dikkat. ilerdede diske geçerseniz eğer elinizde hala sağlam bi jant setiniz olur.

hsrv_khy ve erzanaskin bunu beğendi.
  15. erzanaskin

Seviye:
    Benim kullanımım tamamen çamur ve yağmur ile haşır neşir şekilde oluyor nerdeyse hiç asfaltta kullanmıyorum zaten lastiklerimde asfalta geçince bayağı bir uğultu çıkarıyor. Özellikle çamurda iyi tutunsun diye bayağı dişli aldım özellikle arka lastiği

16. serdarthenever

serdarthenever Aktif Üye

Seviye:
    Rigida Zac19 çemberler fiyatına göre oldukça sağlam ve kaliteli, bir göz atın bence...

erzanaskin ve kron_xc4000 esk bunu beğendi.
  17. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    Supralar. çok yüksek bütçeleri olmayan fakat sağlam jant isteyenlerin gözbebeği. supralar kendi içlerinde 4 farklı modele ayrılıyor. 2008e kadar supra N modeli v fren ile kullanılabiliyordu. fakat artık üretilmiyor. bunun nedeni ise çok açık. 2 tane v fren kullanılabilen model üretmiş olmaları ve DH&FRde genel olarak disc fren kullanılması.

V Fren ile kullancaksanız. alex rims dm 22 ve dm24 modelleri var. düşük profilli street tarzına hitab eden jantlardandır. sınırlarını zormaladığınız takdirde çok uzun süre kullanabilirsiniz. tabiiki sağlam göbekler ve tellerle.

eğer kullanım alanınız XC sürüşü ise mavic xm 117 modelidir. 32 veya 36 tel seçeneği vardır. sürüşünüz biraz agresif XCye kayıyorsa 36 delikli modeli seçin. eğer çok zorlamayacaksanız 32 tel ile hafifliğe gidin ;)

Birde eğer ileride disc frene geçmeyi düşünürseniz. şimdiden göbekleri disc uyumlu alınki. daha sonra frenleri değiştirdiğinizde hem yeni göbek hemde yeniden jant ördürme işleriyle uğraşmayın ;)

Bu arada 2000. mesajım size denk geldi :);)

erzanaskin bunu beğendi.