Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mtb için portbagaj

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Wessaur tarafından paylaşıldı.

1. Wessaur

Wessaur Üye

Adı:
    Emirhan AVCI
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  2. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @Wessaur Sele borusu baglantı noktası biraz supheli.Nasıl her ebat sele borusuna uyuyor bu anlayamadım.Sele kelepçesi gibi bir kelepçe ile monte ediliyor.Bendeki farklı bir model.4 tane alyan vida ile sıkıstırıyorum.Linkte verdikleriniz 27.2 capa göre mi yoksa 31.6 31.8 e gore mi?supheli bence riske atmayın.

3. Yalchinosis

Yalchinosis Aktif Üye

Adı:
    Yalçın
    Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Merhaba,

Ben de Scott Scale modelinde kadroda delikler olmadığı için şu modeli kullanıyorum;
    Portbagaj, Çanta, Sepet, Çocuk Koltuğu - ARKA PORTBAGAJ ORION
    Biskilet Sele Borusuna Bağlanan Port Bagaj 619 - n11.com

ben Decathlondan almıştım 7-8 kg kadar taşıyabiliyor, bağlama lastiği ve ıvır zıvır için küçük bir haznesi mevcut.

Artı olarak bağlantı noktasından açısını ayarlayabiliyorsunuz, tabi bu yük konusunda dez avantaj olabilir. Takması pratik. Tabi sizin bulduklarınız daha uygun fiyatlı ve heybe takmaya daha elverişli görünüyor, özellikle çatala bağlanabilen model kullanışlı olabilir. Kafa karıştırmak değil fikir olması açısından paylaşmak istedim,

iyi günler.

4. ilkay35

ilkay35 Yeni Üye

Adı:
    ilkay
    Bisiklet:
    Salcano
    Merhabalar.

Yeni başlık açmak istemedim. Ben de Salcano NG650 sahibiyim. Bugün Decathlon'a gidip B'clip 500 modelini aldım ancak eve gelince uyumlu olmadığını gördüm. Evet kadroda yanlarda delik yok ancak resimde yeşil okla belirttiğim yerde tek bir delik var.
    http://i.hizliresim.com/ljWEgr.jpg
    Bu tek vida girişine uygun bir portbagaj var mıdır? Ya da Salcano NG650 uyumlu bildiğiniz portbagaj modeli var mı? Mümkünse vida ile sabitlenen güçlü ve dayanıklı bir model bakıyorum.

Teşekkürler.

5. Yuppata

Yuppata Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @ilkay35 o göstermiş olduğunuz delik çamurluk için yapılan bir yer. Bagaj deliği olmayan kadrolar için sele borusu kelepçesi tarzında bağlantı yapabileceğiniz bir aparat var bir kaç konuda görmüştüm. O aparatı aldıktan sonra istediğiniz bagajı bağlayabilirsiniz. Seleborusu bağlantılı bagajlardan kaçının, çünkü hem sizin hem de bagaja yüklenen ağırlık sele borusu kısmından kadroyu kırabilir. Yanlış kullanımdan dolayı en çok kırılan noktadır o kısım. O yüzden dikkatli olun. Saygılar sevgiler hürmetler.

6. ilkay35

ilkay35 Yeni Üye

Adı:
    ilkay
    Bisiklet:
    Salcano
    @MBB Anladım. Araştıracağım o aparatı. Cevapladığınız için teşekkürler.

Yuppata bunu beğendi.