Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mtb Için Orta Göbek Yardımı

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında skarsel tarafından paylaşıldı.

1. skarsel

skarsel Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bende dağ bisikleti var. Fazla sürat yapmak istiyorum ancak olmuyor. Bunun için orta göbek dislilerin büyümesi gerekmekte heralde.
    Bu durumda böyle birşey yapılabiliyor mu?
    Bu konuda ne önerirsiniz. Tüm önerilerinize teşekkür ederim.

2. Mehmet Ergene

Mehmet Ergene Forum Demirbaşı

Seviye:
    en sert viteste pedalı boşa çevirecek kadar hızlıysanız aynakolu değiştirmeniz mantıklı olur. hız istiyorsanız hybrid bir bisiklet ya da yol bisikleti alın.

ayrıca bisikletinizdeki lastikler mtb ise lastiklerinizi hafif slick lastiklerle değiştirebilirsiniz bu sie biraz hız kazandıracaktır.

Talha Ateş bunu beğendi.
  3. skarsel

skarsel Yeni Üye

Seviye:
    Aynakol konusunda öneriniz nedir. lastik inceltmekle hız fazla elde edemem sanırım. lastiklerim mtb 2.20.
    Yol bisikleti alacağım ondada zuzun seyahat olmaz felan deniliyor. LAstik patlaması çok fazla olur deniliyor. O nedenle elimdekini hızlandırma düşüncesindeyim. Ancak bu duyduklarımın aksi fikirler ve tecrübeler varsa yol bisikleti almaya sıcak bakıyorum.

4. Mehmet Ergene

Mehmet Ergene Forum Demirbaşı

Seviye:
    2.2 lastiklerle hızlı gidemezsin. 1.75 bi lastik al, dağa taşa çıkmıyorum diyosan 1.50 lik bi lastik al, hız konusunda ciddi bi fark göreceksin. aynakol alman bişeyi değiştirmeyecek. hızlanmaktan kastın ne kadar hızlanmak mesela? değer ver de ona göre bişeler diyelim :)

5. Talha Ateş

Talha Ateş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Lastiklerini de değiştirmen gerek, fakat devamlı hız yapmak istiyorsan ikinci bir bisiklet tavsiye ederim.

6. Mehmet Emin

Mehmet Emin Aktif Üye

Seviye:
    Aynakol dislilerinin buyuklugunu artirmak kolay bir yontemdir. Ornegin 24-32-42 seklinde aynakol dislilerinin caplari vardir. 42 den 44 luk buyuk carka sahip bir aynakol alirsaniz pedalin bosa donme olayi yaklasik 10 - 15 kilometre/saat daha yuksek olan bir hizda olmaya baslar. Agirliga onem vermemeniz onemli, cunku buyuk aynakol daha agirdir, gram bazinda. Ayrica arazide de buyuk disli nispeten yere yaklasir. Onun haricinde shimano fcm 151 modelini 50 tl civarina alabilirsiniz, en uygun fiyatli olani. Fiyat ve performans isteginize gore daha iyilerine de bakilabilir.

7. skarsel

skarsel Yeni Üye

Seviye:
    Arakadaşlar ilginize çok teşekkür ederim. Ben profosyonel değilim. Akşamları sahilde, mahallede kullanıyorum. spor olsun diye. 2 çocuk var haftada 3 gün çıkıyorum. yanlız olunca zaten fazla takılamıyorum. 1-2 saat felan. hafif yokuş aşağı veya bostancı - maltepe sahilindeki düzlükte giderken pedal boşa dönünce sinir oluyorum pedal boşa dönüyor.yani tekerleklek gitse bile pedal çevirme olanağı kalmıyor. dişlim kaçlık onuda bilmiyorum. ancak yardımlarınızdan anladığım kadarıyla aynakolu değiştirsem iyi olacak. lastik aynakoldan sonra değiştirsem olabilir. Eve gidince bakayım dişli kaçlık.
    onun nasıl bakıldığını bilmiyorum ya du bakalım. google amcaya sorcaz artık.

shimano acera 48 - 38 - 28 aynakol satılıyor. sahibinden.com da 31495205 numaralı ilan
    shimanı alivio 175 mm 44 - 32 - 22 aynakol sahibinden ilan numara 53023336
    hangisi.
    teşekkürler

8. skarsel

skarsel Yeni Üye

Seviye:
    bisikletin pedalı 170, ve 43 adet dişlisi var en büyük çarkın.

9. skarsel

skarsel Yeni Üye

Seviye:
    http://www.cinarbisiklet.com/SORA-FC-3403,PR-353.html

arkadaşlar hızlı olmasını istediğim bisikletim için linkte yeralan sora 3403 anakolu satınalmak istiyorum.
    Bunun ikinci eli olan arkadaşlar varsa onu satın alabilirim veya bu aynakol hakkında fikirlerinizi de alabilirim.
    50 - 39 - 30 dişliler 175 mm pedal
    106 tl
    hakkındaki yorumlarınız benim için önemli şimdiden teşekkür ederim.