Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mtb için lastik tavsiyesi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Murat Ege tarafından paylaşıldı.

1. Murat Ege

Murat Ege Yeni Üye

Seviye:
    26x2.00 olan dişli lastiklerimi 26x1.50 slick lastikle değiştirmek istiyorum.Dişli lastikler çok yoruyor.Tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. Burak KURU

Burak KURU Yeni Üye

Seviye:
    vittoria 26x1.5 ile değiştirdim bende... oldukça akıcı oldu bisiklet. Şimdilik gayet memnunum. Yağmur performansını denemedim ama deneyen arkadaşlarım iyi olduğunu söylüyor. Deneyip görecem.

Murat Ege bunu beğendi.
  3. KS
    Murat Ege

Murat Ege Yeni Üye

Seviye:
    Ne kadara aldığınızı öğrenebilir miyim?

4. Deniz Sargut

Deniz Sargut Yeni Üye

Seviye:
    Dechatlonda 29 tl tanesi...

Murat Ege bunu beğendi.
  5. Serdal Doğan

Serdal Doğan Aktif Üye

Seviye:
    peki iç lastiği de değiştirmek gerekiyor mu ?

Mustafa Kocabaş bunu beğendi.
  6. Mustafa Kocabaş

Mustafa Kocabaş Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben de merak ediyorum değişmek gerekiyor mu iç lastiği? Buralarda bulabilir miyim bilmiyorum ince lastik uyumlu iç lastik. Olmadı GTS uygulamak zorunda kalıcam.

7. Ozan Güneri

Ozan Güneri City cyclists

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    schwalbe maraton bence.Hem lastiğin hamuru hemde daha az patlaması insana güven veriyor.Ayrıca 1.5'luk lastik 2.1 den sonra çok ince gelebilir size.

Murat Ege bunu beğendi.
  8. KS
    Murat Ege

Murat Ege Yeni Üye

Seviye:
    Mtb de 1.50'lik lastik çok mu sırıtır?1.75 lik daha uygun
    mu olur?

9. Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bende sizinle aynı dertten müzdariptim.Lastiklerim traktör lastiği gibi idi ve beni çok yoruyordu...Ben uzun bir süre araştırdım ve schwalbe maraton 26x2.0 aldım.

Bu biraz kişinin alışkanlıkları ile de ilgili.Ben asfalt yol sürüşü yapıyorum ama araziyede giriyorum ve girdiğim zamanda kirlenmeden çıkmıyorum :) yani kısaca asfalt %60 , arazi %40 diyelim.Benim durumuma en uygun lastiklerden biri idi schwalbe maraton.Mutlaka daha iyi lastiklerde olabilir ama ben onu tercih ettim.

Belirleyici olan sizin hedefinizdir.Sürekli asfalt yol sürüşü yapıyorsanız schwalbe dureme daha uygun mesela.Yine 26x2.0 olmasına rağmen ince diş yapısı çok akıcılık sağlıyor.Ayrıca bu lastiklerin patlamaya dayanıklı olmasıda bir avantaj...

Yine sadece asfalt için daha ince ebatlı lastiklerde tercih edilebilir.Sırıtma konusuna katılmıyorum.MTB ile 1.5 lastik kullanan arkadaşlar var abes durmadığı gibi asfaltta gazlayıp gidiyorlar ama patlama riski yüksek ve araziden uzak durun derim...

Cem Özkeser ve Murat Ege bunu beğendi.
  10. Cem Özkeser

Cem Özkeser Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Hocam ben de sizin gibi traktör lastiği kullanıyorum. Lastiklerimi değiştirmeyi ve bisikleti asfaltta daha akıcı yapabilmeyi çok istedim (Schwalbe Marathon düşünmüştüm ben de) ancak ben de çok sık araziye giren biriyim, cesaret edemedim. Bisikletimin bozuk yolda 40 km hızla yokuş aşağı giderken toprağı kavrayamamasından korkuyorum. Asfaltta akıcı yapayım derken araziden de olmak istemedim. Sadece toprak da değil, yağmurda çamurda da sürüyoruz. Peki böyle bir lastik kullanıcısı olarak siz lastiğin arazi performansı hakkında ne söyleyebilirsiniz?

11. Alper Yıldırım

Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

Seviye:
    vittoria aldım 26x1.50 decathlondan ve cok memnunum. fiyat performansı çok iyi bence. tabiki daha ii lastikler var mesela maraton serisi ama fiyatları cok yüksek.

iç lastik konusu ise ben 26x2.10 ilede 26x1.50 de de aynı iç lastiği kullanıyorum. ince olan lastikte dışa taşmayacak şekilde muntazam içine tepiştirilirse sorun olmuyor :D