Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mtb için karbon kadro mu? aluminyum kadro mu?

Konu, 'Kadrolar' kısmında Ali ATAY tarafından paylaşıldı.

1. Ali ATAY

Ali ATAY Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar malum e.bay sitesinde çin yada hong kong merkezli satılık kadrolar mevcut ve fiyatlarıda uygun. normal şehir içi kullanıyorum yılda bir iki kere de araziye giriyorum. aklıma takılan iki kadro var ikisinden birini seçmeliyim. giant mtx kadro(1600gr.) yada no name karbon kadro(1250gr.) sizce hangisini seçmeliyim gönlüm karbondan yana ayrıca karbon kadro alırkende neler dikkat etmeliyim tecrübe edenler daha önce alanlar varsa tavsiyelerine uyarım.

2. Levent Kırça

Levent Kırça Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    mtb için karbon pek önerilmiyor diye biliyorum. daha çok yol bisikletlerinde hafiflik amaçlı kullanılıyor. yani olayı hafif olması ama sağlamlığı aluminyouma göre tartışılır düzeyde.

ben sağda solda okuduğum kadarıyla aluminyum derim.

Ali ATAY bunu beğendi.
  3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Ne olduğu bilinmeyen bir karbon kadro almaktansa, adı sanı belli bir aluminyum kadro almayı her zaman tercih ederim.

Nasıl demişti "Bosch", "Ben ucuz mal alacak kadar zengin değilim."

4. furkan istanbulluoğlu

furkan istanbulluoğlu Aktif Üye

Seviye:
    en beğendiğim sözlerden biridir :)

Ahmet Turan BABACAN ve Ali ATAY bunu beğendi.
  5. ilkerturker

ilkerturker Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bende karbonun yol bisikleti için daha iyi olacağını düşünüyorum.
    mtb için alu kadroya devam :)

Ali ATAY bunu beğendi.
  6. Erhan_Yılmaz

Erhan_Yılmaz Kıdemli Üye

Seviye:
    bende mtb carbon kadroya gecmek isteyenlerdenim :)
    almak istedigim kadrolar (Stevens scope team )yada (scott scale 10 yada 20)

[​IMG] 1500 euro

[​IMG] 1200 euro

bunlar biraz güven veriyor sanki yinede alüminyummu önerirsiniz .?

hakano, Ali ATAY ve Hakan Yazman bunu beğendi.
  7. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Ben de karbon kullanıyorum yarışlarda, ama Alu ile de yanılmazsınız, eğer aşırı hafiflik takıntınız yoksa karbona pek girmeye gerek yok en azından fiyatlar düşene kadar. Eğer bulursanız iyi bir Scandium kadro da harika olur, benim en iyi deneyimlediğim alaşımlardan biridir.

8. Furkan Yavuz

Furkan Yavuz Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    fiyat açısından aradaki yüksek farkın ardına ağırlıktaki farkı koyunca bana alu daha cazip geliyor. ben karbon kadro alacak olsam üzerine çok iyi malzeme yerleştiremem ancak alu alınca maddi olarak daha az zorlanırım. aradaki ağırlık farkını diğer parçalarla kısmen gidererek birbirine denkleştirip kadro harici daha iyi malzeme kullanmış olurum. eğer benim durumumdaysanız alu öneririm yoksa elbette karbon daha iyi

Aziz Mustafa Şahin ve Ali ATAY bunu beğendi.
  9. Ali ATAY

Ali ATAY Kıdemli Üye

Seviye:
    Alu fiyatına ebayde karbon kadro mevcut o yüzden diyorum zaten!Ucuz etin yahnisi pek iyi olmaz ama bu uygun fiyata karbon kadro da çok cazip geliyor açıkçası! Deneyenler varsa onlarında fikrini almak isterim yurt dışından noname karbon kadro getirtip kullanan var mı?

10. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Eğer iyi bir marka ile giderseniz karbon kadronun sürüş dinamizminin ne kadar üstün olduğunu siz de hissedebilirsiniz. Olay sadece 400gr lık hafiflik değil.
    Ayrıca mtb'de karbon önerilmez fikri de yerine göre doğru ama eğer tarzınız xc ise ve de çok ekstrem değilseniz bence yanlış. XC yarışlarına bakın, özellikle yurtdışında, alu. kadro kullanan kimse kalmadı artık.

Bosch güzel laf söylemiş ama iş ahlakı konusunda herkes Alman'lar kadar mı? :)
    Bu gün en üst seviye İtalyan markalarının en üst seviye karbon kadroları bile Çin'den gelebiliyorken yada düz yolda giderken 10.000 euro luk karbon mtb bitarafından çat diye kırılıveriyorken insan doğal olarak verdiğim paranın hakkını alabildim mi diye sorguluyor.

Yurtdışı fiyatları ne kadar cazip görünse de buradan indirm promososyon vs zamanlarında orta seviye markalı karbon mtb almak daha hesaplı olabilir. Fazla parçaları da elden çıkarırsınız kolayca ve garanti için de muhattabınız olur, aklınızda soru işareti kalmaz.

11. Ali ATAY

Ali ATAY Kıdemli Üye

Seviye:
    yazdıklarınızda haklısınız! Gerçekten de öyle herşey çinde yapılıyor bu kaçınılmaz bir gerçek. kendi kullanımıma göre noname karbon kadroyu kıracağımı düşünmüyorum! Şöyle de bir gerçek var ülkemizde bisiklet ile ilgili ne satılıyorsa 3 katına satılıyor onun aşşağısına satılmıyor. gerçekten çok pahalıyız bu konuda ne kadar da indirim olsa çinden getirteceğim kadro fiyatının genede iki katı fiyatı olur. kış gelince karbon kadro getirtip hali hazırdaki ekipmanlarımı da ona aktaracağım şuan görünen bu ama zaman neyi gösterir bilinmez :)

12. victory

victory Kıdemli Üye

Seviye:
    carbon kadroyu çabuk kırabilirsin aman dikkat ! ;)

13. mete açıkgöz

mete açıkgöz Yeni Üye

carbon kompozit malzeme uçak yapımından,denizaltı yapımına kadar binlerce üründe kullanılıyor. sağlamlık konusunda kuşkun olmasın

14. Soner YAMAN

Soner YAMAN Forum Bağımlısı

Seviye:
    bana kalırsa EBAY'da satılan noname kadrolarda geneli taiwan menşeili ama giant ile kıyaslama yapıyorsan Halil kardeşin söylediği cümleyi dakkate almanı öneririrm . Ayrıca profesyonel olarak kullanmayı düşünüyorsan daha kaliteli marka carbon kadroları tercih etmen uygun olacaktır profesyonel amaçlı değilse aliminyumdan yana tercih yap

teşekkürler

Teşekkürler

15. erayender.

erayender. Üye

Seviye:
    bna kalırsa mtb de aluminyumm.. carbonu olan arkadaşlarım bisikletlerini taşırken bile son derece pür dikkat oluyolardı :)

16. koray bulut

koray bulut Üye

Seviye:
    Ne olduğu belirsiz bir karbon kadro olmadığı sürece tercihim tabi ki karbon olurdu.

17. Recep TOPAL

Recep TOPAL Bisikletkolik

Seviye:
    bende karbon kadrodan yanayım ama no name olmıcak.hiçbir zaman markadan şaşmamak lazım.gerekirse hayellerini 1 yıl ertele para biriktir gene karbon al,tabi ben bunu yapamadım :)

18. Cem Helimoğlu

Cem Helimoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    karbon kadro deneyımım oldu karbon yapının esneme ozellıgınden dolayı yolda tıtresımlerını emdıgını fark ettım oda cook guzel bı duygu

19. mustafa kemal güler

mustafa kemal güler Kıdemli Üye

Seviye:
    Atlayıp zıplıyosanız,kaldırımdan inerken kafanızda soru işareti olmasını istemiyosan tabiki alu kadro arkadasımın karbonuna binerken aman dikkat et diyo yerim ben oyle karbonu karbon bence yol bisikletleri icin uygun mtb yi cok kaliteli bbir alu yada scandium alırım...

20. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    ben karbon konusunda yorum yapmıcam ama eğer bulabilseydim üzerinde iyi bir marka taşıyan cro-moly bir kadro alırdım.iyi bir markanın ise kesinlikle kaçırmazdım.