Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MTB İçin Dublex Lastik

Konu, 'Tekerlekler' kısmında KIVANC YILMAZTURK tarafından paylaşıldı.

1. KIVANC YILMAZTURK

KIVANC YILMAZTURK Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaslar aşırı derece off-road merakım var orman dağ bayır demeden gezmek normal bir lastikle malesef hiç mümkün olmuyor Dublex lastik diye tabir ettiğimiz lastikleri biraz araştırdım fakat bisikletle ilgili doğru düzgün bir kaynak bulamadım eğer aranızda deneyimi olan yada bilgisi olan paylaşabilir mi artı yönleri ile eksi yönlerini de söylerseniz sevinirim simdiden teşekkürler...

2. OzzYMKL

OzzYMKL Forum Demirbaşı

Seviye:
    Mtb'lerde tubless lastikler mevcut tabiki.Bunun için ilk önce tubless uyumlu jant ve lastik almanız gerekiyor veya jantınız tubless'e çevrilebiliyorsa tubless kitler vasıtası ile jantınızı tubless yapabilirsiniz.Eğer jant modelinizi yazarsanız ben ya da konuyu gören diğer arkadaşlar yardımcı olacaktır.Tubless lastiğin en önemli özelliği bence yılan ısırığı olmamasıdır ve normal lastiklere göre patlamasının daha az olmasıdır(aşırı büyük birşey kalın çivilier vs. batmadıkça kolay kolay patlamaz.).Bunun yanında hafiflik ve aklıma gelmeyen birkaç özelliği daha var ama hafiflik normal iç lastiklilerde hafif iç lastikle sağlanabiliyor.

KIVANC YILMAZTURK bunu beğendi.
  3. KIVANC YILMAZTURK

Seviye:
    SALCANO X-PROD1 8X4ÖZEL ÖRÜM TEKERLEK SETİ

CONTINENTAL RACE KING 2,2 LASTİK

Jantla İlgli cok acık bir bilgi bulamadım umarım bu yardımcı olur ayrıca kullandığım bisiklet Salcano HD 212'dir konuyu actıktan sonra yapılışı hakkında bi konu varmış sabit gördüm fakat biraz zor gibi geldi bakalım :D parası tuzlu değilse orjinalini almayı tercih ederim yorum yaptığınız için teşekkürler..

M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
  4. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Tubless lastiğe geçecek durumunuz yoksa zefal firmasının patlak önleyici bantlarını tavsiye ederim 25-30 lira arası değişiyor ve iç lastikle dış lastik arasına çekiliyor buda patlakları önlüyor ben bant alalı beri hiç yama yapmadım yada lastik değiştirmedim öneririm :)

5. semih59

semih59 Forum Bağımlısı

Adı:
    Semih Saygın
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Schwalbe maraton ATB plus dış lastik alacaksınız. içine normal iç lastik takacaksınız.Lastik hem asfalt hem arazi için yapılmış 26x2.00 Lastik pahalı tanesi 49 euro civarı Fakat diken,Raptiye,küçük cam parçası lastiği patlatamıyor .Sebebi ise lastik yapılırken asfalta değen kısım komple etli yapılmış iç kısımdan elle dokunduğunuz zaman sünger gibi esniyor diken veya benzeri battımı iç lastiğe ulaşamıyor.Ara sıra dış lastiği kontrol ediyorum cımbız ile batan dikenleri küçük cam parçalarını çıkartıyorum.Tabii çivi girerse kaçış yok.Forumda satan oluyor sirkeci deki dükkanlardan sipariş verebilirsiniz Fazla bir ağırlığı yok :)

6. KIVANC YILMAZTURK

Seviye:
    Bant çekmekten daha iyi sanırım ayrıca bant'a 30 tl vercem öteki türlü cift lastik alsam 100 tl bence 70 TL değer dediğiniz modelli bulmaya calışıcam yardımınız için simdiden cok sağolun..

7. Alkan Koç

Alkan Koç Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yalnız Schwalbe maraton plus lastiklerin tanesi 100 lira iki tanesi 200 lira oluyor yani bence zefal in bantlarından alsanız daha yararlı olur arada 170 lira fark oluyor cünkü...
    ve unutmadan söleyim bende rubenanın lastigi var onda kullanıyorum ürünü sırf denemek için kendim raptiye soktum lastige hiç birşey olmadı.. ama tabi hiç bir lastigin veya bu tip bantların kesinlikle patlatmaz die bir garantisi yok onun için lastik tamiri hakkındada iyi bir bilgiye ve gereclere sahip olmanız lazım...
    ve belirtmeliyimki bu benim düşüncemdir size yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

8. emre karakoç

emre karakoç Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben yanımda patlak tamir kiti ve yedek iç lastik taşımaya başladıktan sonra hiç lastiğim patlamadı. :)

9. KIVANC YILMAZTURK

Seviye:
    Bantlardan edincem en kısa sürede bu yararlı bilgiler için teşekkür ederim hepinize :D umarım yararını görürüm patlak konusunda bilgim var fakat MTB kullandığım için orman yollarına falan girmek istiyorum fakat bu lastiklere girdiğimde her girişimde lastikte 3 - 4 diken olacağından dolayı hiç el atmadım onun için sormuştm ve cevabını cok güzel bi sekilde aldım herkese tesekkürler..

10. Barış BİRLİK

Barış BİRLİK Engineer / Archer / Cyclist

Adı:
    Barış Birlik
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Tamam tubeless sistemler güzelde çok pahalı yazmışsınız normal lastikle bu mümkün değil diye ben eski CSTlerimle ne arazilere girdim , şuanda yine iç lastikli Race King 2.0 larımla gönül rahatlığı ile yollardayım , mümkün değil filan bisiklette mümkün olmayan şey yoktur yeterki yapıcağımde lastikleriniz kötü ise içine elektrik bantı çekmek bile yeterli olabilir .