MTB İçin Dublex Lastik

KIVANC YILMAZTURK

Daimi Üye
Tepki
183
Arkadaslar aşırı derece off-road merakım var orman dağ bayır demeden gezmek normal bir lastikle malesef hiç mümkün olmuyor Dublex lastik diye tabir ettiğimiz lastikleri biraz araştırdım fakat bisikletle ilgili doğru düzgün bir kaynak bulamadım eğer aranızda deneyimi olan yada bilgisi olan paylaşabilir mi artı yönleri ile eksi yönlerini de söylerseniz sevinirim simdiden teşekkürler...

Scudo

OzzYMKL

Forum Demirbaşı
Tepki
173
@KIVANC YILMAZTURK

Mtb'lerde tubless lastikler mevcut tabiki.Bunun için ilk önce tubless uyumlu jant ve lastik almanız gerekiyor veya jantınız tubless'e çevrilebiliyorsa tubless kitler vasıtası ile jantınızı tubless yapabilirsiniz.Eğer jant modelinizi yazarsanız ben ya da konuyu gören diğer arkadaşlar yardımcı olacaktır.Tubless lastiğin en önemli özelliği bence yılan ısırığı olmamasıdır ve normal lastiklere göre patlamasının daha az olmasıdır(aşırı büyük birşey kalın çivilier vs. batmadıkça kolay kolay patlamaz.).Bunun yanında hafiflik ve aklıma gelmeyen birkaç özelliği daha var ama hafiflik normal iç lastiklilerde hafif iç lastikle sağlanabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: KIVANC YILMAZTURK

KIVANC YILMAZTURK

Daimi Üye
Tepki
183
SALCANO X-PROD1 8X4ÖZEL ÖRÜM TEKERLEK SETİ

CONTINENTAL RACE KING 2,2 LASTİK

Jantla İlgli cok acık bir bilgi bulamadım umarım bu yardımcı olur ayrıca kullandığım bisiklet Salcano HD 212'dir konuyu actıktan sonra yapılışı hakkında bi konu varmış sabit gördüm fakat biraz zor gibi geldi bakalım :D parası tuzlu değilse orjinalini almayı tercih ederim yorum yaptığınız için teşekkürler..

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@KIVANC YILMAZTURK

Tubless lastiğe geçecek durumunuz yoksa zefal firmasının patlak önleyici bantlarını tavsiye ederim 25-30 lira arası değişiyor ve iç lastikle dış lastik arasına çekiliyor buda patlakları önlüyor ben bant alalı beri hiç yama yapmadım yada lastik değiştirmedim öneririm :)

• Beğen

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
@KIVANC YILMAZTURK

Schwalbe maraton ATB plus dış lastik alacaksınız. içine normal iç lastik takacaksınız.Lastik hem asfalt hem arazi için yapılmış 26x2.00 Lastik pahalı tanesi 49 euro civarı Fakat diken,Raptiye,küçük cam parçası lastiği patlatamıyor .Sebebi ise lastik yapılırken asfalta değen kısım komple etli yapılmış iç kısımdan elle dokunduğunuz zaman sünger gibi esniyor diken veya benzeri battımı iç lastiğe ulaşamıyor.Ara sıra dış lastiği kontrol ediyorum cımbız ile batan dikenleri küçük cam parçalarını çıkartıyorum.Tabii çivi girerse kaçış yok.Forumda satan oluyor sirkeci deki dükkanlardan sipariş verebilirsiniz Fazla bir ağırlığı yok :)

• Beğen

KIVANC YILMAZTURK

Daimi Üye
Tepki
183
Bant çekmekten daha iyi sanırım ayrıca bant'a 30 tl vercem öteki türlü cift lastik alsam 100 tl bence 70 TL değer dediğiniz modelli bulmaya calışıcam yardımınız için simdiden cok sağolun..

• Beğen

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
Yalnız Schwalbe maraton plus lastiklerin tanesi 100 lira iki tanesi 200 lira oluyor yani bence zefal in bantlarından alsanız daha yararlı olur arada 170 lira fark oluyor cünkü...
ve unutmadan söleyim bende rubenanın lastigi var onda kullanıyorum ürünü sırf denemek için kendim raptiye soktum lastige hiç birşey olmadı.. ama tabi hiç bir lastigin veya bu tip bantların kesinlikle patlatmaz die bir garantisi yok onun için lastik tamiri hakkındada iyi bir bilgiye ve gereclere sahip olmanız lazım...
ve belirtmeliyimki bu benim düşüncemdir size yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

KIVANC YILMAZTURK

Daimi Üye
Tepki
183
Bantlardan edincem en kısa sürede bu yararlı bilgiler için teşekkür ederim hepinize :D umarım yararını görürüm patlak konusunda bilgim var fakat MTB kullandığım için orman yollarına falan girmek istiyorum fakat bu lastiklere girdiğimde her girişimde lastikte 3 - 4 diken olacağından dolayı hiç el atmadım onun için sormuştm ve cevabını cok güzel bi sekilde aldım herkese tesekkürler..

• Beğen

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Tamam tubeless sistemler güzelde çok pahalı yazmışsınız normal lastikle bu mümkün değil diye ben eski CSTlerimle ne arazilere girdim , şuanda yine iç lastikli Race King 2.0 larımla gönül rahatlığı ile yollardayım , mümkün değil filan bisiklette mümkün olmayan şey yoktur yeterki yapıcağımde lastikleriniz kötü ise içine elektrik bantı çekmek bile yeterli olabilir .