Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mtb için dış lastik önerisine ihtiyaç var

Konu, 'Tekerlekler' kısmında alican_1387 tarafından paylaşıldı.

1. alican_1387

alican_1387 Yeni Üye

Seviye:
    bisikletime yeni bir dış lastik almayı düşünüyorum. %50 asfalt--% 50 arazi kullanıyorum. kronların üzerindeki rubena lastikler iyimidir? yoksa shvalbe black jack mı alayım. birde continental race king var ama bu bana çok ince gibi geldi dayanıksız gibi

2. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Schwalbe black jack kullanan arkadaşlarım var gayet memnunlar bende tavsiye ederim rahat

3. Sinan Ceylan

Sinan Ceylan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kron kullanan arkadaşlardan edindiğime göre, Rubena'lar o kadar da kaliteli değil. Üst seviye lastikleri iyi olabilir belki ama Kron'un üstünde gelenler, lastiği ucuz ve tutuşu güvensiz geldi bana. Hani, Faber Castell silgi vardır, güzel siler; iz bırakmaz, bi de dandik silgi vardır, kauçuk gibi, silersin arkada iz bırakır.

Rubena'ların bende bıraktığı izlenim bu şekilde. :D

4. bayramtok

bayramtok Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba,
    Lastikteki yırtıgı gosteren resim şuan yok ancak bir bak istersen. http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=99693 Geçen hafta bisikleti aldıgım yer yeni lastik verdi,garanti kapsamında, ama inan yeni de olsa Rubena bana hiç saglam ve güvenilir gelmiyor, en azından Kronların üzerinde gelenler. Ben de bütçe mi ayarladıgımda, gerek forumdan gerekse çevremde kullananların yorumundan yola çıkarak schavalbe yada maxxis daha ince bir lastik alacagım.

5. ilker çelikcan

ilker çelikcan Kıdemli Üye

Seviye:
    Yüzde elli asfalt diyorsanız Schwalbe Smart Sam'i bir araştırın bence.

6. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Schwalbe black jack, arazide iş görür fakat asfaltta çok yorucudur, ayrıca ıslak asfaltta kayganlaşır.Eğer arazide çok zorlu şartlarda kullanmıyorsanız yarı slick lastik işinizi görecektir. Bu tarz için en iyi tavsiyem Schwalbe Cx Comp olacaktır. ekonomik, hafif, asfalt ve arazide başarılıdır.http://www.schwalbetires.com/bike_tires/off-road_tires/%2Fcx_comp

Sinan Ceylan bunu beğendi.
  7. ilker ates

ilker ates Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Race king 2.2 kullanıyorum. önceden de speed king 2.1 kullanmıştım. ince olmasında bir sorun yok kolay kolay delinip patlamıyor. race king önerebilirim ve lastik deseni kullanış alanınıza uyacaktır.