Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MTB için AYNAKOL?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında frkn9119 tarafından paylaşıldı.

1. frkn9119

frkn9119 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaslar mtb'min aynakolu bazı zamanlarda yetmiyor kücük geliyor,mtbler icin yapılmıs daha büyük ayna kollar bulunabilirmi? eger bulunmuyorsa yol bisikletleri icin bulunan 2li aynakollar uyabilirmi (gerek gobekleri olsun gerek orta aktarıcı) :mad: olmadı son çare tekli aynakol,en babasından soyle bi 53luk fln :D

2. Barış Onur

Barış Onur Aktif Üye

Seviye:
    Shimano M131 48/38/28'lik aynakoldur.
    Yol bisikleti aynakoluna ihtiyaç duyuyorsanız, yol bisikleti alın.

3. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sen mtb bisikleti ile yol yarislarinami katilacaksan, Büyük disliler arazide iyi olmaz ve her engele takilir yere daha yakin oldugu icin. Sonra 53 disli arazi de kullanilmaz cok agir olur.

4. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hız istiyorsan yol almalısın :) mtb hız için olmadığı için adamlar ona göre aynakol takmışlar

5. frkn9119

frkn9119 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sadece uyup uymadıgı soruyorum,nacızane fıkırlerınız ıcın tesekkurler.. ( mtb parkurunda hız yapıcam :D )

sadece uyup uymadıgı soruyorum,nacızane fıkırlerınız ıcın tesekkurler.. ( mtb parkurunda hız yapıcam :D )

evet haklısınız o konuda fakat lastıklerı 1.5 yaptıgımda aynakolun yetersiz oldugunu goruyorum.. sureklı hergun parkura cıkıyor degılım oyuzden uzun yol deneyımlerımdede kullanabılmek ıcın soruyorum

6. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Eger lastigini 1,5 bar'a indiriyorsan aksine büyük disli degil de daha kücük disli kullanman gerekir, cünkü lastigin havasi az oldugu icin daha cok güz harcaman gerekiyor. Normal sartlarda bir mtb lastigi 70-100kg arasi insanlarda arazide 2,5 bar ve düz yolda 3-3,2 bar olursa daha iyi olur. Eger asiri camur falan cok olursa 1,5 bar'a indirilir hatdaha 1bar'a indiren bile var. Sonra bir MTB'yi yolda 1,5 bar ile kullanmak pek de akil isi degil.

7. frkn9119

frkn9119 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yok hayır barı kasdetmemıstım,tur ve yahut sehır ıcınde kullanmak ıcın 26*1.5luk lastık yaptıgımda yetersız hıssedıyorum.. hanı vıtesı hafıfe alırsınızda bosa pedal cevırıyor gıbı olursunuz ya aynen oyle :D arkadasların dedıklerı dogru yarıs bısıkletı almak gerek ozaman ama 400-500 eklemek var 50-100e aynakolu degıstırmekte var

8. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    MTB parkurunda hız? Bana göre mantıksız bir cümle :) sonuçta size 42/44 * 11 kombinasyonu yetmiyorsa rahat 40 üstü gidiyorsunuzdur. MTB parkurunda da bu hızla gitmek açıkcası bana imkansız geliyor.

Ama illa kararlı iseniz 48*38*28 oranla aynakol alabilirsiniz :)

9. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Inan bana MTB' ye büyük disli de taksan ince lastik de taksan bir yol bisikleti olmaz ve mtb'nin özelligini bozarsin. Sen en iyisi bir yol bisikleti de al ve ikisi de olsu. Araziye giderken MTB'yi kullanirsin düz yollarda yolu kullanirsin. Yada elindeki mtb'yi sat ve üzerini tamamlayarak kendine birtane Cyclocross al ikis bir arada olur.

Öyle sizin dediginiz gibi olmuyor bu isler, MTB'yi adamlar arazi icin yapmislar, yok lastigini degistireyim, yok aynakolun yapragini yükselteyim diye yapilmamis. Her sürüse uygun bir bisiklet vardr. Simdi gelecek cevaplarida biliyorum, diyecekisinizki madiyatdan dolayi ikisini de alamiyorsak ne yapacagiz. Bu bir bahane cünkü ikisi bir arada olan bisikletler de var.;)

10. frkn9119

frkn9119 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    eyvallah abicim guzel bılgılendırme olmus :) bende oyle dusunuyorum ztn yol bısıkletıne dıktım gozumu,bısıkletımı satmaya calısıyorum aynı zamanda yok eger satamazsam dıye bu tur ek dusuncelerıde goz onunde bulundurmaya calısıyorum :D cok tesekkur ettım

11. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    dostum 42-11 sana yetmiyor mu düz yolda?

12. frkn9119

frkn9119 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    26*1.5 ve daha altı lastıklerle evet yetmıyor