Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MTB için 26x1.40 hakkındaki görüşleriniz

Konu, 'Tekerlekler' kısmında baris34ince tarafından paylaşıldı.

1. baris34ince

baris34ince Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Herkese merhabalar. Her asfaltta mtb kullanmak zorunda kalanlar gibi bende yaz sezonuyla birlikte lastiklerimi değiştirmeye karar verdim. Çok araştırdım aslında tabiki gönül isterdi ki Schwalbe Marathon alayım ama money money money demekle yetiniyorum :D Cst traveller 1.50 almayı düşünüyorum fakat uygun fiyata bulduğum bir sitede yanlızca Cst traveller 1.40 var. Hızlanma açısından avantajlı olacağım kesin ama dezavantajını çok belirgin hissedermiyim ?

2. sahinbaydar54

sahinbaydar54 Yeni Üye

Seviye:
    eğer virajlara yatarak gitmeyi sevenlerdenseniz ( benim gibi ) 1.75 den düşüğünü alma. Bende swalbe marathon var 26*2.00. Ben çok memnunum...

3. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    22mm lastik(bizim ölçüden 0,86 inç yani sizin 2 liğin yarısından az) kullanan yarışçılar nerdeyse yere yatıyor dönerken acaba teknikle mi ilgilidir?

4. Bektaş Duran

Bektaş Duran Sram & Vasalları

Adı:
    Bektaş
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Bence Bunu Al Abi Bida Lastik Almazsız Arkadaş Bunu Kullanıyor memnun

5. Ozan Güneri

Ozan Güneri City cyclists

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    eşime 26*1.5 maraton aldık.200 km oldu asfaltta memnun şu ana kadar.

6. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Cst traveller 1.40 kullandım.Lastik kalitesi olarak kötü diyemem.Lastiğin patlarsa eğer levye ile çok zor çıkıyor.İllallah diyebilirsin:D.Bu tarz lastiklere slime marka patlamaya karşı şeritler takmak gerekiyor.Kaliteli sıvı jel veya şeritler 50 tl civarıdır.Ucuz jel,şeritler kesinlikle hiçbir işe yaramıyor.Deneyimim var.Patlamaya dirençli scwalbe kalitesinde continental reklektörlü 1.50 tour lastikleride çok iyidir.İkisi bir arada olduğu için bana daha hesaplı gibi geldi.Çifti 160 tl bulur.Diğer taraftan cst lastikler 55 tl ve patlak şeriti 50 tl 115 tl yi bulur.Bana sorarsan alma derim.Tamamen asfalt,performans için düşünüyorsan 1.15.Asfalt,toprak,mıcırlı yol,yine performans için 1,40- 1.50 'de olur.Üstüne çıkma derim.

7. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    MTB'de 1.75'in altındaki lastikler görsel açıdan da ciddi şekilde sırıtıyor diye düşünüyorum. Daha önce schwalbe marathon 26x1.75 kullandım ve çok memnun kaldığım bir lastikti. Özellikle asfalt zeminde hızlanma, virajlarda yola tutunması gayet iyi bir lastikti. Tavsiyem 1.75 altına inmeyin.