Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MTB için 26" lastik

Konu, 'Tekerlekler' kısmında kalpe8 tarafından paylaşıldı.

1. kalpe8

kalpe8 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    herkese selamlar,

yıllardır standart 2.2" dişli lastik kullanıyorum. Çok zorlu şartlarda kullanmayacağım zaman biraz daha ince dişsiz-slick lastik alayım diyorum. 1.50-1.60lık tercihim.

Çok pahalı birşey olsun da istemiyorum. Öneriniz nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Aşağıdaki linkteki lastiğin 1.50si veya 1.75'i işimi görör mü? yoksa tam slick türü mü tercih etmeliyim? Yine de hafif mıcırlı , toprak yolda kullanacağım fakat ağırlıklı asfalt yolda kullanacağım.

ÖNERİ LİNK-1

ÖNERİ LİNK-2

2. levent çetinkaya

levent çetinkaya Aktif Üye

Seviye:
    Maxxis Overdrive 1.75 tavsiye ederim

3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Maxxis Overdrive 1.75 Kevlar benim geçen sezon kullandığım en akıcı en sağlam ve yol tutuşu en mükemmel lastiklerdi.Türkiyede satışı çok fazla yok araştırırsanız ve bulursanız tavsiye ederim bende arkadaş gibi ama olmazsa ikinci sırada marathonlar geliyor benim için. tabi bu söylediklerim fiyat aralığı olarak tanesi 30-60 lira arasındaki lastikler için geçerli birde continental city ride var oda güzel ama bunlara göre epey ağır bir lastik telli olduğu için.

4. Murat Uluoğlu

Murat Uluoğlu Kıdemli Üye

Seviye:
    dün bisikletime maxxis detonator 26x1.5 lastik taktım. birkaç gün içinde kullanır izlenimlerimi yazarım. selamlar

5. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    detanatörüde 1000 km kadar kullandım çok güzel lastikler hemde cok hafifler ama asfaltta.toprakta özellikle kuru toprakta aynı şeyleri söyliyemem biraz kayıyor. 1.50 oldugu içinde mtb de biraz bana göre ince kalıyor.

6. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Toprak kullanımında iyi et kalınlığıyla maxxis overdrive işinizi görücektir.

7. kalpe8

kalpe8 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    çok teşekkürler. görünen o ki 1.75 kalınlık tutuş kuru toprakta da kullanacağım için yönünden efektif olacak gibi gözüküyor.

Murat bey: Siz de Detonatör hakkında izlenimlerinizi yazarsanız hem kendi açımdan hem de benzer sorular için tek mesajda çok bilgi olacaktır.

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

8. kalpe8

kalpe8 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ferhat,

Birşey daha sormak isterin. Bu tür lastiklerde APS bir tercih olmalı mı? Ağırlık bakımından EKSİ olabilir ama genel performans bakımından ne dersin?

Teşekkürler

9. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    ister Aps olsun ister Kevlar iki sistemded e amaç lastiğin patlamaya direncini arttırmaktır.kevlar daha hafif malzeme olduğu için lastik ağırlıgını cok etkilemez.Bu iki sistemde direnci arttırmasına rağmen herkezin kabul edeceği gibi lastik patlaması birazda şans talih işidir :) kısmette varsa lastik ne olursa olsun patlar.bazen ufacık bir diken parçası bile patlatabiliyor.Benim tercihimi sorarsanız Kevlardan yana kullanın derim.Birde toplam Kalite yönetimi ders 1 derki sizin için kalite: alabileceğinizin en iyisidir.Yani alabileceğiniz fiyat aralığında en üst model sizin en kaliteli lastiğinizdir :)

10. Barış BİRLİK

Barış BİRLİK Engineer / Archer / Cyclist

Adı:
    Barış Birlik
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Schwalbe Maraton Plus :) Ağırdır ama en tank gibi yol lastiğidir , patlamaz :)

11. Murat Uluoğlu

Murat Uluoğlu Kıdemli Üye

Seviye:
    4-5 gündür yoğunluktan bisiklete binemiyorum bu yüzden detonatoru test edemedim. ama ferhat beyin dediği gibi çok hafif. eski cst lastiklerimin teki 800 gramdı (demirden mi yapılmış nedir?). detonator'ün çifti 800 gram. bir seferde 800 gram hafiflemiş oldu.

mustafa akman bunu beğendi.