Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mtb-hybrid hangisi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Sunay Sezgin tarafından paylaşıldı.

1. Sunay Sezgin

Sunay Sezgin Yeni Üye

Seviye:
    bir adet dağ bisikletim var ama daha çok asfalt yollarda ve uzun turlarda bu bisikleti kullanıyorum 28' lik hibrid bisiklet almayı düşünüyorum ancak sormak istediğim 28' lik bisikletler bana ne ölçüde hız kazandırır ortalama hızım 26 inçlik bisikletlere göre çok artar mı ve ne kadar güç kazancım olur bu konuda bilgi almak istiyorum 26 lık bisikletime 1.5' lik tekerlek takıp kullanmamı söyleyenler var yeni bisiklet almam ne ölçüde bana fayda sağlar yoksa lastiklerimi değiştirip yoluma devam etsem çok bişey kaybetmiş olmaz mıyım?
    bu konudaki yorumlarınızı merak ediyorum... Teşekkürler...

2. orkun tulu

orkun tulu Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu konuda söylenicek çok şey var lastiğin incelmesi çapının artması sana hız kazandırır filan denebilir ama en pratiği bunu kendin denemen yada frenlerin disk fren ise 28" teker setini kendi bisikletine sığdırma ihtimalin var

3. Sunay Sezgin

Sunay Sezgin Yeni Üye

Seviye:
    lastikleri inceltmek bana hız ve enerjiden kazanç sağlar ancak asıl sormak istediğim jantlarımı 28 inç yapmam ne ölçüde bana fayda sağlar sonuçta daha büyük yarıçapı var hiç 28 inç bisiklet kullanmadım uzun yollarda daha avantajlı olabileceğini düşünüyorum hatta yeni yeni 29 inç bisikletler de piyasaya çıkmaya başlamış çapın ne kadar etkili olduğunu merak ediyorum

4. orkun tulu

orkun tulu Forum Demirbaşı

Seviye:
    maksat spor yapmak ise bişey farketmez ama uzun yolda 28" enerji tasarrufu sağlar 29" genelde street bisikletlerde var sanırım ben daha 29" yol duymadım

5. canelmas

canelmas Üye

Seviye:
    hem 26 lık dağ bisikleti hem 28 lik scott sub kullanıyorum. Asfalt yolda tank kullanmakla, ferrari kullanmak gibi bir fark oluyor arada. Hele yokuş tırmanırken. Asfaltta kullanılan dağ bisikletlere ve sürücülerine yazık oluyor. herkes ezbere dağ bisikleti alıyor. 28 lik hibrid bisiklet şehir için çok ideal, boşuna maşaya da para vermiyorsunuz, şiddetle tavsiye ediyorum

6. dantelk

dantelk Üye

Seviye:
    Benim tecrübelerime göre bir fark oluyor, ama bu fark oturup %50 falan değil. Ennnn fazla %15-%20 fark eder. Düz yolda maksimum hızda da, en fazla 4km/s fark eder.

Şehir bisikletim de var, 26" bisikletim de. Evet şehir bisikleti daha akıcı. Ama iş bacaklarda bitiyor. 28" aldıktan sonra daha rahat edersiniz, ama mucize de beklemeyin.

7. soner kulak

soner kulak Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben hibrit kullandıktan sonra birde üst düzey mtb aldım sonuç hüsran oldu ve sattım.tur bisikleti ile mtb arasında dağlar kadar fark var tur bisikleti hem mtbye göre çok hızlı hem çok daha az yoruyor.ayrıca aşırı taşlı çakıllı olmadığı sürece her tür araziyede rahatça giriyor.hibtitten şaşmayın:in: