Mtb Düzyolda Cok Rahatsız Ediyormu Vede Mtb şehir Ici Tur Bisikleti Karar Veremiyorum

halil bahcetepe

Aktif Üye
Tepki
21
(link)

GOTECH LIFE MEN 28 ŞEHİR/TUR BİSİKLETİ 2011 ALMAMA ZORLUYOR ISRARLA DÜŞÜNCENİZ NEDİR..

SEDONA 321 GETECH LİFE MEN 28 KIYASLARSAK

GEOTECH LIFE SHIMANO ACERA ŞEHİR/TUR BİSİKLETİ KIYASLARSAK

HANGİSİ DAHA İYİDİR KADRO OLARAKTANDA ATTIRICI OLARAKTAN VS VS ÖZELLİK ACISIDAN

Scudo
Tepki
66
Dağ Bisikleti = Kalın ve dayanıklı kadro + Kalın ve dayanıklı ön maşa + Kalın ve dayanıklı ön ve arka lastikler (atlamaya zıplamaya vs ağır yüklere ve darbelere dayanıklı...). = Tabii ki daha ağır bir bisiklet.

Tur/Şehir Bisikleti =
Uzun mesafe turlarda önemli olan hafiflik, esneklik (arka ve ön bagaj ilaveleri gibi) gözönüne alınarak yapılmış kadro +
daha ince ve yuvarlanma direnci daha düşük lastikler, yuvarlanma dinamiği (çukur gibi engelleri aşma vs) daha iyi olan büyük çaplı jantlar +
Daha ince ve hafif ön amortisör veya tamamen amortisörsüz çok hafif maşa (bence daha iyi). = Daha hafif, rahat kullanımlı bir bisiklet.

GEOTECH LIFE SHIMANO ACERA ya bir bakın derim. Sizi tatmin edecek gibi. (link)

Eğer uzun yollar gidecekseniz, kaslarınızdaki her damla enerjiye ihtiyaç duyacaksınız, hafif ve işlevleri olan bir bisiklet arayacaksınız. Tur bisikletinin lastikleri 38c veya daha kalın olduğunda yolun zemin şartları (çok bozuk olmadığı sürece) sizi çok etkilemeyecektir.

halil bahcetepe

Aktif Üye
Tepki
21
mtb uzun yol gidilmez denile bilirmi
GEOTECH LIFE SHIMANO ACERA hybirt emi giriyor uludağ gibi iznik karadeniz yaylarında GEOTECH LIFE SHIMANO ACERA rahat gidebilirmiyim yoksa mtb alıp düz yol lastigiyle daha bagımsız gidebilirmiyim mtb benim icin boş bir fikir vede cok yorucu cok ağır vede uzun yolda bagajlık takılmadıgından dolayı cok ideal olmayan bir bisiklet türümüdür şehir icinde vede dışısında tur bisikleti GEOTECH LIFE SHIMANO ACERA SEDONA 321 TERCİH EDİLMESİ daha iyimiş ama süspansionlu en azından olması beni daha rahat ettirecektir ondan ilk mtb bakarak başladım ama bagaj takılmadıgından dolayı tur bisikletlerine baktım yol bisikleti bana göre benim kullanma koşullarına uymaz kadroyu catlatırım:) en azından oda verdigim parada cöpe gider düşünmcesindeyim ama mtb gibi 25kg olan bianki alu sırdan 150 tl bisikletim vardı oda aynakol dişlisindeki sorun yüzünden masraf yapmıyorum gereksiz bir kadro vede ağır 2001 model:) benim amaçım GEOTECH LIFE SHIMANO ACERA dağlarda kullanılırmı uludağ gibi yerlerde sorun cekermiyim yada iznik yalova şelalesi gibi alanlarda mtb özeniyorum secim zor geliyor

siz olsanız mtb denmi tur bisikletindenmi alırsınız ilk bisikletim olucagı icin kararı zor alıyorum :)