Dağ bisikletinden yol bisikletine ilk geçiş giant defy 4

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Merhaba arkadaşlar bende sonunda yol bisikleti kervanına katıldım. 3 Senedir 4500 km lik mtb+slick lastik macerasından sonra artık yol bisikletine geçme vakti geldi dedim. Herşey istediğim gibi oldu eski mtb'em yaşadığım şehirde iyi bir arkadaşa satıldı, mutlu mesut ayrıldık kendisinden. Bütçeme, zevkime ve boyuma göre bende istediğim yol bisikletine sahip oldum. Çok fazla süremedim ancak özellikle ilk bindiğimde çok tedirgin oldum, daha sonra biraz daha alıştım, frenleme konusunda çok dikat etmek lazım v brake gibi atak değil, ama mtb den sonra (23c lastiklerle) ferrariye binmiş gibi oldum, yol akıyor ve bisiklet uçuyor durmak istemiyor sanki. Çok az bir enerjiyle hemen hızlanıyor ve hızını iyi koruyor. Yolu ve her ayrıntıyı fazlasıyla hissettiriyor, tabi asfalttaki akış paha biçilmez. Mtb hammallıkmış diyenlere katılıyorum ancak mtb ninde ataklığını göz ardı etmemek gerek. Zamanla egg beater spd pedal ve ayakkabı + km/h saati takviyeside yapıcam inş. Ayrıca sorunsuz satış için forum üyelerinden Burak Koçak arkadaşıma çok teşekkür ederim. Konu yoruma ve görüşlerinize açık arkadaşlar. Herkesin istediği bisiklete sahip olması dileğiyle.

-İlk aldığım hali
Evde iyice temizlendikten sonraki hali

Scudo

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Teşekkürler Semih abi, birgün beraber pedallamak dileğiyle :).

Sağolun teşekkürler :), ben xc den geçtim, banada yer uçağı yada ferrari gibi geldi diyebilirim, uçuyormu kayıyormu akıyormu belli değil :).

• Beğen
Tepkiler: hamibektas

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Hayırlı olsun bende aldım yol bisikletimi deneyemedim henüz sınavlar sıkıştırıyor ama konuyu okuyunca iyice heyecanlandım, en kısa zamanda bende test edebilirim inşallah sizde kazasız belasız binin hayırlı olsun tekrardan

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İlk önce bir tanıtım yapılır, bisikleti şu kadara aldım, malzemesi şu, ağırlığı bu vs vs. Bu forum aynı zamanda bisiklet almak/değiştirmek isteyenler için bir paylaşım yeridir. Bilgilendirici olalım...

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Kusuruma bakmayın başlıktanda anlaşılacağı üzere önce amacım deneyimimi anlatmaktı, mtb den yol bisikletine geçerken neler hissediliyor onu gösterebilmekti. Ağırlık olarak tartmadım ancak internetteki bilgilere göre pedalsız 10.7 kilo, yol bisikletine göre iyi bir ağırlık, ön maşa cromoly ve standart jant seti biraz ağır, normalde 9.6 kilo civarında seyretmeliydi ağırlık. Fiyat olarak arkadaş önce 1600 tl yazmış, daha sonra 1400 ve 1100 e düşmüş. Bende look spd pedalsız 1000 e anlaştım. Üzerinde extra olarak specialized all condition 23c lastikler ve fizik bartape mevcut.

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
hayırlı olsun iyi günlerde kazasız belasız kullanın inşallah yol bisikleti gerçekten çok başka bir tutku bunu ancak sahip olan; bu hazzı bilenler anlar bende mtb'den geçiş yaptım onunda keyfini çok iyi bilirim ve hala kullanıyorum ancak yola geçtik geçeli pabucu biraz dama atıldı gibi :D

Tepki
7
Her iki kategori de farklı lezzetlere. MTB nizin içi burkulmuştur, bu yazınızdan sonra. Ayrıca Hem yol hem MTB sahibi olabilirsiniz. birini alınca diğeri neden tu kaka :)) Ben 1000 cc lik Honda varadero dan buralara geldim.

Kazasız belasız sürüşler dilerim. Yolunuz açık olsun.

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Herkese Teşekkürler arkadaşlar, açıkcası mtb mi satmamış olsam kesinlikle pabucu dama atılırdı bundan eminim :), en azından başkası daha iyi bir şekilde değerlendirmiş oldu :).
Tabikide mtb deki konforun hiç bir kısmı yok bunlarda ama gidişi mükemmel, bu arada mtb dede 60 psi basılı 1.6 dişsiz lastiklerim vardı, tabi 32c 90 psi basılı lastiklerle yoldaki darbenin emilme oranı nerdeyse hiç yok, direk akış hissediliyor :). Havalar ısınsın üstünden inmem büyük ihtimal, şu sıralar derslerdi, hastalıktı, havanın durumuydu vs. ancak odamda bakarak gideriyorum hasretimi :)).