Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MTB de 3 lü aynakoldan 2 ye veya tek yaprağa dönüşüm hakkında yardım

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Yusuf Z. Şipal tarafından paylaşıldı.

1. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Değerli forumdaşlar. Bir süredir MTB toplamaya çalışıyorum. Elimdeki çekiş sistemi 3*9. Ancak bu benim sürüş tarzım ve kullandığım güzergahlar açısından gereksiz. Ben tek yaprak veya iki yapraklı aynası olan bir çekiş sistemi düşünüyorum. Ruble de çok önemli değil. 2*8, 1*9, 1*8 hatta 2*7, 1*7 bile işimi görebilir. Genel olarak yol bisikleti kullandığım için MTB deki bu dönüşümle ilgili ciddi tavsiye ve bilgiye ihtiyacım var.
    Bisikleti 1.75 semi slick lastikle kullanmayı düşünüyorum. Maşayı da Mosso düz maşa ile değiştirdim. Görsel olarak çok yakışıklı birşey çıkacak ortaya. Çok ender bozuk yollara gireceğim için arazi modifikasyonuna ihtiyacım yok. Aslında disk fren ihtiyacım da yok ama görsel olarak deore disk fren kullanacağım.
    Aklıma ilk gelen sorulardan biri şu. Ek maliyete girmeden, aynadan bir yaprak çıkarıp bazı ayarlarla 2*9 kullanmak efektif- sorunsuz bir sonuç verir mi?. Çekiş sistemim XT ve deore karışımı.
    Kafam karışık ama sözün özü, iki ya da tek yaprak ayna, 8 li- 9 lu ruble ile dönüşüm için neler tavsiye edilebilir?