MTB Çamurluk

• Konuyu başlatan TeknoBus
  • Başlangıç Tarihi
T

TeknoBus

Misafir
Arkadaşlar RR 8.1 model bisiklete sahibim. Arka tekerde polisportun klasik bir çamurluğu var yeteri kadar korumakta ancak ön taraf bomboş tekere olabildiğince yakın ancak mtb nin tarzınıda bozmayacak bir çamurluk arıyorum, zefal no mud bana en uygun model gibi geldi ancak bikaç üyemiz hızlanınca önden su kaçırdığından bahsetmekte, en fazla 50TL ye çıkabilirim önerebileceğiniz ÖN çamurluk tavsiyelerini bekliyorum

Scudo

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@Expireme bütçede belirtmişsin fakat ben ürün açısından yardımcı olabilirim. Şöyle olması sorunsuz kullanım için en iyisi.

(link)

• Beğen
Tepkiler: TeknoBus

DogukanSahil

Aktif Üye
Tepki
97
Bisiklet
Kron
Zefal tavsiye ederim mtb'de çok şık duruyor daha kullanmak nasip olmadı ama montajını yaptım havaların biraz daha düzelmesini bekliyorum yumuşak yağışlı bir havada test edeceğim umarım :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@Expireme delta bisiklet diye mesajda var en altta duruyor

(link)

T

TeknoBus

Misafir
@enqinHLC tamam kusura bakmayın yeni fark ettim, ya delta bisiklette olan modeller hep o maşanın boru kısmına monte edilen modeller, benim istediğim tekere daha yakın durması çünkü suyu engellemiyor

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@Expireme Tamam ama şuanki bulunduğunuz konuda bi çelişki var. Maşayı kilitli kullanıyorsanız ona göre ayarlarsınız ve sabit yükseklikte kalır. Maşayı kilitsiz kullanıyorsanız maşanın yaylanma payını hesaplayıp ona göre mesafeli durması için ayarlama yapmalısınız. Bunuda dikkate almanızı öneririm.

T

TeknoBus

Misafir
@enqinHLC o modelleri kullandığım için biliyorum tekere çok uzak kalıyorlar bu yuzden korumaları %10 anca, zefal no mud maşaya bağlandığı için arada 1-2 cm kalana kadar inebilmekte o yuzden diyorum

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@Expireme Benim gösterdiğim ürünle aynı şekilde bağlantısı yapılıyor. Hatta zefalin ön taraftaki parçası yok maşa ortasına doğru uzantısı var. Topeak ta maşa lastik arasına giren parça olmadığı için lastiğe yakın montajlanabilir. Tabiki ben bu ürünleri kullanmadım sadece gördüğümün teknik yorumlamasını yapıyorum. Sizin bu konuda tecrübeniz varsa kendi bildiğiniz şekilde yapmanız yararınıza olacaktır.

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@Expireme belirttiğim ürünün linkini mobilden gönderdiğim için ürünü görememiş olabilirsiniz. Bu linkten tekrar inceleyebilirsiniz.

(link)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@Expireme Biliyorum ilk mesajda da belirtmiştim alacağınız ürün bu tip montajlanma şekline sahip olursa olası problemlerin tümü için çözümünüz elinizde olur. Ek olarak ürünü ikinci el veya tek ön çamurluk olarakta bulma şansınız olabilir. hepsiburada gibi sitelerde daha önceden satıldığına dair ilanlar mevcut.

(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: TeknoBus
T

TeknoBus

Misafir
tek olarak bile 100 küsür fiyat biçilmiş, anlaşılan no mud alacağız

Celik505

Üye
Tepki
10
İsim
Celik
Bisiklet
b'Twin
bende de 8.1 bir var masada delik olmadigii icin boruya takiliyor delik olsayda oradan sabiti daha iyi olurdu bide oneri masayi 100 zorlayin camurluga deyiyorsa direkt almayin ben aldim pismanim

The Working Dead

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Eb
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar, 29 jant MTB bisikletim için tam korumalı ön ve arka çamurluk arıyorum yalnız bisikletimde monte etmek için yer yapmamışlar. Nasıl bir çamurluk takabilitim? Marka model tavsiye edebilir misiniz?

BilalKorukcu

Aktif Üye
Tepki
301
İsim
Bilal Korukcu
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar, 29 jant MTB bisikletim için tam korumalı ön ve arka çamurluk arıyorum yalnız bisikletimde monte etmek için yer yapmamışlar. Nasıl bir çamurluk takabilitim? Marka model tavsiye edebilir misiniz?
decathlon'dan bakabilirsin zip tie ile takabilirsin

• Beğen
Tepkiler: The Working Dead

The Working Dead

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Eb
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Decathlon'a baktım bulamadım hocam.

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.867
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
SKS çamurluklar var. Cırtlı. Alman sitesinden almıştım. Bu 27.5 ama Google aramasıyla 29 modelleri de bulabilirsiniz. Yurt içinde satışı yok maalesef.

20221203_160755.jpg

20221203_160803.jpg