Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mtb bisikletle bu iş olmaz mı ?

Konu, 'Downhill / Freeride' kısmında eray akyol tarafından paylaşıldı.

1. eray akyol

eray akyol Forum Demirbaşı

Seviye:
    merhabalar arkadaşlar. videoları izledikten sonra fr olayı beni biraz cezbetti ama bende şu an sedona 711 v var. sadece maşası epicon ile değişti şimdi. ben bu bisikletle yapmaya kalkarsam ikinci turda dağılır mı ? o kadar mı fazla zorluyor bisikleti? değerli görüşlerinize şimdiden teşekkürler

2. ErkaL

ErkaL Bisikletkolik

Seviye:
    birincisi saglamlıktan ziyade parkurda fr sürüşü hızında gitmeniz bile imkansız.koca engellerın uzerınden sabıt kadrolu bir bisikletle gitmek oldukca zor.zaten bu problemı surus teknıgıyle bır nebze azaltsanız bu seferde bısıkletın govdesı yada dıger aksamları bu işe cok uzun dayanmayacaktır.

3. eray akyol

eray akyol Forum Demirbaşı

Seviye:
    ya aslında çok süper bir sürüş dalı ama ekonomik olarak sanırım biraz boyumu aşıyor. belki ilerleyen aylarda anca geçiş yaparım. çok teşekkür ederim verdiğiniz cevap için. sanırım şu an para biriktirmekten başka bir alternatifim yok :)

4. ErkaL

ErkaL Bisikletkolik

Seviye:
    forumda ıkıncı el fs bısıkletler var bıraz bırıkımle alınabılır.

5. Furkan köleoğlu

Furkan köleoğlu Aktif Üye

Seviye:
    bide bi atlama yaparsın sezzizce inmezsin ses yapar oda içini acıtır(bisiklete zarar gelmasinden)fazla iyi olmaz

6. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    2. turda bisiklet dağılmaz o konuda içiniz rahat olsun çünkü ilk turda siz dağılıcaksınız :D forumda uygun fiyatlı fs-dh bisikletler var, fiyatları alınabilir seviyede. para verip bisiklet almayı, yanlış bisikletle fr yapmaya çalışıp köprücük kemiğimi elime almaya tercih ederim ;)

7. dhmaniac

dhmaniac Üye

Seviye:
    hepinizin bildiği üzere bu sporun çeşitli dalları var ve üreticiler de bu yönde tasarlanmış bisikletler tasarlıyorlar ki..en rahat şekilde ve imkanların size verebileceği maksimum performansı sağlamak adına Mühendisler ve tasarımcılarla çalışıyorlar..şu bir gerçek ne malzemeden yapılırsa yapılsın ne marka olursa olsun hepsi kırılır hepsi bozulur..bmx bisikletle bile downhill yaparsın Fr yaparsın..ama bana bir bMX bisiklet gösterin ki fazla abartmayim 40 km hızla yokuş aşağı giderken frenine basıldığında yavaşlatıp durabilsin..ne dış lastik buna müsade eder ne de bisikltin üzerinde bulunan frenler..en doğrusu uygun ekipmanla ve güvenlik şartlarında tadını çıkartmaktır..bu profesyonelliktir..haa ben diğer arkadaşlarım gibi hayır imkansız yapılmaz demicem..yaparsınız..zaten o dediğim hızlara ulaşmanız öyle bir anda olabilecek bişe değil..o büyük gap leri aşmak ..ordan burdan büyük airler almak o kadar kolay değil..altınızdaki bisikletin ne koşullar için tasarlandığını hatırlayın..kaskınız ve korumalarınız daima kuşanılmış olsun ve olabilecek en güvenli sürüşü yapın..izlediğiniz sporcular bu spora yıllarını vermiş kişiler ve her daim sağlık ekipmanları en ufak tehlikeye karşı tetikte bekliyorlar..sizin böyle bir şansınız yok..çok uzun süreli olmayan hafif parkurlarda tecrübe kazanın sonrasında birikiminizi yapın ve sonrasında profesyonel bir bisiklet alın..farkı ancak bu şekilde anlarsınız..teşekkürler

8. Yasin Kukur

Yasin Kukur Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu konuya bende takıldım fakat düz kadroları bu stilde kullanabiliriz diye düşünüyorum.Bu kanıya varmamı Red-Bull un "Kings of Extreme" videosu sağladı diyebilirim.Bir sürü vidyo izledim aralarında düz kadro kullanan az da değildi hani.Bende fr ve dh stilini seviyorum ve Xc4000 15.5 kadrom var.Xc4000 gibi esnek bir kadro bu iş için hiçte fena değil gibime geliyo. Herneyse ilerde dh kadroyu toplamayı düşünüyorum fakat, şimdilik böyle. .

Ve MTB de dh nin pahalı bir branş olduğunu unutmamak lazım.
    Saygılar..

9. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sabit kadroyu satıp x11-crazy hop tarzı bi kadro alıp 100mm de aşağı amortisor takarsanız ufak çapda bişeyler olabilir ama dh imkansız.. :D

10. Yasin Kukur

Yasin Kukur Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bende öyle düşünüyodum. ama sonradan değişmemeye karar verdim.