Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MTB Bisiklet - Yol Lastiği Uyumu

Konu, 'Tekerlekler' kısmında astraso tarafından paylaşıldı.

1. astraso

astraso Yeni Üye

Merhaba,

Elimde 26 inç MTB bisiklet var. Bisiklete 26x2.00 lastik takılı idi ben bunu yol/şehir lastiği ile değiştirmek istedim. Rubena Cityhopper istediğim modeli bulamayınca Decathlonda Michelin 650x35a World Tour lastiğini buldum, fiyatı 20 TL uygun görünüyordu ancak lastiğin boyutu benim lastiğimin boyutundan daha büyük çıktı.

Pek fazla bilgim olmamakla beraber 650mm lastiğin 26 inçe denk geldiğini biliyorum, 2.00 ise lastik kalınlığını ifade ediyor 35mm deki gibi buralara kadar sıkıntım yok (Michelin lastik 26x1 3/8 650x35a). Ancak İki lastiğin de aynı inç olarak geçmesine rağmen neden 650x35a lastiğin 28 inç kadar geniş olduğunu anlayamadım. Acaba sondaki a katsayısı mı buna sebep oluyor yardımcı olursanız sevinirim. Sitede sadece 650 tekerlekler içindir ibaresi var ancak tek bu bilgi yeterli olmuyor sanırsam. Ek olarak aldığım 1.2-1.5 iç lastiğim de kısa geliyor Michelin lastik için. İşin aslı nedir?

Cevap için şimdiden teşekkürler.

Ürünler:
    MICHELIN 650X35A WOLRD TOUR BİSİKLET DIŞ LASTİĞİ

SCHRADER İÇİ LASTİK 26''X1,2/1,5 B'TWIN

2. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
  3. astraso

astraso Yeni Üye

@Deniz Cevap için teşekkürler, ilk konuyu okuyarak (en azından ilk mesajları) tekerlek alma işine girmiştim. C ile ilgili tam açıklama yoktu (35cyi sormuştu biri) o nedenle ben de önemsiz sandım. Ancak attığınız ikinci linkteki wikipedia başlığına baktığımda iç ölçüler arasında 1.25inç fark olduğunu görmem olayı anlamamı sağladı lastiğin iç lastik uzunluğunu belirtiyormuş. Teşekkürler
    İlgili resim

Deniz bunu beğendi.