Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MtB Bisiklet alıcam tavsiyeleriniz nelerdir

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında Hakan köksoy tarafından paylaşıldı.

1. Hakan köksoy

Hakan köksoy Yeni Üye

Salcano Assos 40 SLX

Salcano Assos 50 SLX

Veya bunlara eş değer fiyatlarda bir mtb bisiklet düşünüyorum. kafamda bu iki model var sizlerinde tavsiyelerinizi almak isterim Forumdan Ali İsimli arkadaşımızla özelden biraz fikrini aldım bide konu açmak istedim

2. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
  3. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    40 ile 50 arasında donanım olarak fark yok tek fark biri 29" jant digeri 26" jant önce siz karar verin 29 mu 26 mı istediginize uzun düz yolda 29 kolaylıktır fakat engebeli özellikle de arazi kayalık gibi yerlerde yani dagda diyelim 26 herzaman daha kıvraktır kontrolu kolaydır.

buna karar verdikten sonra sram x7 li olan 40-50 yide düşünebilrsiniz slx deilde full set sram x7 var fren setide avid 3 fiyatta düşüyor x7 de performanslı sistemdir.

4. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben, size sram donanımlı olan assosu öneririm. Çünkü sramın geçişleri ve sarsıntıdan etkilenmemesi vs. shimanodan çok daha iyi, shimano daha dayanıklı vs. diyenlere bakmayın,sram kesinlikle tercihiniz olmalı... 26" 29" e gelince 29" 'i öneririm, çünkü arazide ki kıvraklık vs. Downhill yapmadığınız sürece kısa bir sürede alışırsınız, yanında getirdiği artılar yeter zaten. (bunu araştırabilirsiniz)

5. Hakan köksoy

Hakan köksoy Yeni Üye

Teşekkürler arazilere çıkacağım ama üst seviyede ekstrem birşeyler yapmıyacağım için 26 almak istemiyorum 29 ile en azından hız kazanırım düzlük alanlarda diye düşünüyorum 26" 29 u da kullanmadım o yüzden net birşey diyemicem :) hepinizin tavsiyelerini araştırcam bakıncam bilgi edinmek içn inş yardımlarınızla güzel bir makine alcam