Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mtb ayakkabi onerİsİ

Konu, 'Giyim' kısmında CAVOGUZHAN tarafından paylaşıldı.

1. CAVOGUZHAN

CAVOGUZHAN Kıdemli Üye

Seviye:
  2. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    linkteki ayakkabı nasıl bilmiyorum ama sana bir konuda tavsiyede bulunmak istiyorum.kilitli ayakkabının tabanı çok sert olmak zorunda.ayakkabı yürürken bükülmüyo.bu bütün kilitli ayakkabılarda muhtemel bir olay.ancak ayakkabının iç tabanıda çok sert oluyo.ben sidi logo xc kullanıyorum. yarım saati aşan yolculuktan sonra ayakkabıdan kurtulup yere basınca ayağım çok acıyo.resmen ayaklarımı elektrik çarpmış gibi hissediyorum.araştırıp iç tabanı yumuşak olan bir model bul.ayakkabının bukülmemesi ayağı zaten yeterince yoruyo.buna sürekli bastığımız sert bir iç taban eklenince ayak tahmininden çok yoruluyo.sürüşe artıları mükemmel ama bıraktığı yorgunluk ve acıma iyi olmuyo.

CAVOGUZHAN bunu beğendi.
  3. CAVOGUZHAN

CAVOGUZHAN Kıdemli Üye

Seviye:
    onerın ıcın tesekkur ederım. konuyu elımden geldıgınce dıkkate alacagım ancak malum ınternet uzerınden alısverıs yapacagımdan dolayı bu konuda cok fıkır sahıbı olmam soz konusu gıbı durmuyor. gorusun ıcın tekrar tesekkur.

4. Levent_K

Levent_K Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ayakkabıyı;
    Gezi ve tur amaçlımı kullanacaksınız? (Rahatlıkla yürünebilir, altı yumuşak, spor ayakkabıdan biraz sert olur)
    Performan, yarış için mi? (Altı serttir, gücün pedala tam aktarılması ve güçlü yüklenmelerde ayakkabının altı sağlam kalması için)

Seçimi buna göre yapabilirsiniz.

Aşağıdaki likte iki karakteristik ayakkabı var.
    sondan ikisi performans, diğerleri gezi tur ayakkabısıdır bana göre.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=97701
    bu tür ayakkabılarında değişik marka ve modelleri var tabiki.

Yunus Demiray ve CAVOGUZHAN bunu beğendi.
  5. Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bu hafta sonu (Cumartesi) Bontrager RL (Race Lite) mountain (black) MTB aldım.Ürün kodu : 425230...Pazar günü tüm gün ayağımdaydı.Gerçekten hafif ve performanslı bir ayakkabı.Yürürkende hiçbir sıkıntı yaşamadım.Benim Model senin seçtiğine çok benziyor fakat bunun toka sistemi ikili kolay ayar sağlıyor ama senin model karbon.Ben Ortaköy Trek mağazasından aldım.İyide indirim yaptılar tavsiye ederim.

Aşağıda Bontrager 2012 kataloğu var.Bu katalogun 42.sayfasındaki ilk model benim aldığım...Senin seçtiğin ise 43.sayfada...

http://trek-turkey.com/Bontrager%20Katalog%202011-2012.pdf

CAVOGUZHAN bunu beğendi.
  6. CAVOGUZHAN

CAVOGUZHAN Kıdemli Üye

Seviye:
    tesekkur ederım yanıtın ıcın. ayakkabıyı kullanan bırınden akıl almak super olacak. rakam telaffuz edebılırsen ne kadara aldıgını soylermısın ?
    buarada benım bu ayakkabıyı ınternetten sıparıs etme durumum var cunku fıyat olarak ucurum var resmen. normalde gıydıgın ayakkabı numarası ıle aynı numarayı mı aldın ? cunku bu ayakkabı ıcın normalde gıydıgınızden 1 hatta 2 numara buyuk almanızı onerıyor yurt-dısı sıtelerındekı kullanıcılar. ancak ayakkabı hakkında yapılan yorumlar hep olumlu yonde onu farkettım. umarım sızde kazasız belasız uzun sure kullanırsınız.

tekrar tesekkur

7. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Geçen sene mayıs ayında Evans'dan kampanya'dan 66 euroya Bontrager RXL MTB ayakkabıyı almıştım. Ayakkabının iç kısmı Esoles tabanlıklı. RL'de bu tabanlık var mı bilemiyorum. Ayakkabıya ayrıcalık katan ve çok daha konforlu olmasını sağlayan bir özellik. Spor ayakkabıda hangi numarayı kullanıyorsanız aynı numarayı sipariş edin. Ayakkabı yürüyüş için uygun değil. Özellikle asfalt ve beton zeminde yürümenizi tavsiye etmem her an kayma ya da ayağınız burkma tehlikesi var. Bunun dışında bisiklet üzerinde dört dörtlük performans sunuyor. Evans'tan almayı düşünüyorsanız gönderi sadece ingiltere için geçerli. Türkiye'den sipariş veremiyorsunuz.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=84174&page=2

CAVOGUZHAN bunu beğendi.
  8. baki celik

baki celik Aktif Üye

Seviye:
    Aynı ayakkabıdan ben de aldım ama beyaz renkli olanı aldım renk olayı zevk meselesi elbette ama bu renk kendini daha çok belli ediyor ve ayakta daha şık duruyor ayrıca numara konusunda örnek vermek gerekirse önceki ayakkabım Shimano ve 1 numara büyük kullanıyorum ama bu ayakkabıyı alacaksan hangi numaraysa ayağın o numarayı sipariş etmeni öneririm bu fiyat aralığında daha iyisini ben bulamadım boşa arama memnun kalırsın...kullanım konusunda ise karbon tabanlılarla kıyaslarsan çok rahat normal tabanlı Shimano ile kıyaslarsam az farkla bu daha iyi zira tabanları aynı ama tokalı yapısı ve rengiyle bence çok güzel...kadrona veya kıyafetinle uyumluysa başka da bişiy kalmıyor geriye..

CAVOGUZHAN bunu beğendi.
  9. CAVOGUZHAN

CAVOGUZHAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Selamlar,

mesaj ıcın oncelıkle tesekkur ederım. fazlasıyla yardımcı oldu. sızın aldıgınız model suan da aynı sıtede 99 pound. sız cok guzel bır rakama almıssınız.
    evet bu urunun sadece ıngıltereye teslımı var . ben de kısmetse mayısta londraya gıdıyorum 1 haftalıgına. ve gıtmeden 2-3 gun once sıparıs vermeyı dusunuyorum, kı ben gıttıgımde urun hazır gelmıs olsun dıye. ayrıca evans ile de yazıstım eger ayakkabının ayagıma olmaması durumunda ne yapabılırız dıye. londrada bırcok magazalarının oldugunu ve bu magazalarda eger urunden varsa degısım yapabılecegımı yoksa urunu ıade edebılecegımı soledıler. bu da guzel oldu benım tabı.

suanda benım yapacagım tek sey mayıs ayına kadar " sitede begendıgım urunlerde damping olması" tıpkı sızın 66 euroya aldıgınız gıbı. buarada mevsımsem ındırımler oluyor mu ? mesela yaz ayına gırmeye yakın ındırımler oluyor mu ?

10. CAVOGUZHAN

CAVOGUZHAN Kıdemli Üye

Seviye:
    mesaj ıcın tesekkur ederım. acıkcası bu fıyat aralıgında bu kadar sık , kalıtelı ve konfor ıceren bır urunu bende bulamadım . cok da fazla aramayı dusunmuyorum . beyazını bulursa beyaz alırım ama maalesef yurtdısı sıtesınden alacagım ve suan ellerınde sadece sıyahı var. kısmet artık. kadrom kırmızı-beyaz-siyah, yani hangı rengını alrsam alayım aslında cok da fazla farketmıcektır.

yınede tum onerılerın ıcın cok tesekkur ederım.

11. Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Baki hayırlı olsun, iyi günlerde kullan.Benimde gözüm beyazdaydı, gerçekten çok güzel duruyor.Ama temizlemesi sıkıntı olur diye siyah modeli tercih ettim.Yoksa beyaz süper duruyor :)

Yürürken dikkat edilmesi konusunda arkadaşlar haklı.Özellikle merdiven inerken çok dikkatli olmak gerekiyor.

12. baki celik

baki celik Aktif Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim saolun size de...evet beyaz almanın zorlukları var ama her güzelin bir kusuru oluyor ve gülü seven de dikenine katlanıyor diyim ben ozaman :) ayrıca yeni alacak arkadaşlar, SPD ile değil merdiven inerken düz yolda yürürken bile dikkat etmek lazım...

13. CAVOGUZHAN

CAVOGUZHAN Kıdemli Üye

Seviye:
    buarada sız nerden aldınız , ne kadara aldınız ve tam olarak hangı modelı aldınız ? cok oldu farkındayım ama :) kusuruma bakmayın
    tesekkurler

14. baki celik

baki celik Aktif Üye

Seviye:
    fiyat bilgisi olarak sizi yanıltmak istemem çünkü tek kalem mal almadım Ankara'da Trek bayiinden aldım ancak onun elinde de beyaz zaten yoktu bana özel bir takım getirtmişti şuanda sadece siyahı var diye biliyorum tam olarak 2012 beyaz Bontreger RL MTB ayakkabısı aldım

CAVOGUZHAN bunu beğendi.
  15. CAVOGUZHAN

CAVOGUZHAN Kıdemli Üye

Seviye:
    tesekkurler. bu modelın beyazı "evans" da da yok. ben mayısta alıcam. ıns mayısa kadar gelır.
    tekrar tesekkur ederım herkese yorumları ıcın.