mtb asfalt lastiği için değerli bilgilerinize ihtiyacım var :)

onur polat onur

Aktif Üye
Tepki
15
26' 1.75 den ufak olmamak şartıyla asfalt lastiği arıyorum. silik lastikler tercihim değildir çünkü ıslak havalarda da biniyorum.
önerilerinizi özelden alabilirim :)

Scudo

Murat Orego

Aktif Üye
Tepki
150
Bisiklet
Corratec
dostum sana 50 tl'e marathon supreme satayım. asfalt için ve yol tutuşu süper.

İlanı burada:

(link)

• Beğen
Tepkiler: onur polat onur

emre karakoç

Daimi Üye
Tepki
212
Bende 2. teker setimde rubena var 21 Tl tanesi. Aşağıda linki var. Gayet memnunum, toprak ve stabilize yoldada fena değil. Ağırlığı 800 gr( bu gün tarttım)
(link)

• Beğen
Tepkiler: onur polat onur

AHMET67

Aktif Üye
Tepki
75
Bisiklet
Amoeba
hutchinson akrobat air 26*175 ile 26*125 lastikleri var bende 26*175 var hem asfaltda hemde toprak yolda kullanıma uygun fiyatıda diger performans lastiklerinin yanında gayet iyi şunuda hatırlatayım diger ucuz bisiklet satanlarada bir bak belki istedigin modelde bir lastik bula bilirsin ankarada olsaydın e bisikleti önerirdim yinede e bisikletden listede yok ama internetden ulaş ve telefondan sipariş verebilirsin ben bizati kendim gidip lastikleri tek tek gördüm gayet güzel lastikler vardı kolay gelsin

AHMET67

Aktif Üye
Tepki
75
Bisiklet
Amoeba
@emre karakoç

tanesimi çiftimi 800 gr açıklarmısın

Göker Gülay

Daimi Üye
Tepki
83
Piyasada tanesi 10-15-20 liraya çok güzel görünen bir sürü lastik var. Sakın yanaşmayın. Ne alırsanız alın, üzerinde "nylon" yazan lastiklerden almayın. Biraz kauçuk olsun içinde :)

Cüneyt Kılıç

Forum Demirbaşı
Tepki
236
Bisiklet
Specialized
Biraz bütçeyle ilgili bir durum bu. eğer ucuz birşey almak isterseniz cst nin bir sürü yol lastiği modeli var. 1.5 tavsiye ederim, 1.75 almanın bir anlamı yok. ucuzdur ancak hamuru sert bir lastiktir. sert şişirildiğinde sanki plastik jant üzerinde gidiyormuşsunuz hissini verir. bunun bir üstü rubena walrus. genel yapısı schwalbe maraton gibidir. orta karar diyebiliriz buna.
ancak benim önerim maxxis detanatordan yana. çift fiyatı sıfır olarak erdoğanlarda 85 lira gibi çok uygun bir fiyata alabilirsiniz. hamuru oldukça yumuşak ve yol tutuşu mükemmel üstü bir lastik. üstelik yan taraflarındaki yağmur olukları sayesinde yağmur ve fren performansı da mükemmel. ben ikinci el almıştım oldukça yıpranmıştı ve onun üzerine 2000km yaptım, inanılmaz ama bir kere bile patlamadı.
çok daha pahalı ve uzun ömürlü isterseniz, schwalbe maraton xr veya hutchinson city modellerine bakabilirsiniz.

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
Kesinlikle schwalbe marathon extreme derim. Biliyorum sıfırı biraz pahalı. Temiz uygun fiyatlı ikinci el bir lastik bulabilirsen ve kullanırsam eminim kullandıktan sonra bana teşekkür edersin. İster arazide kullan ister asfaltta. Süper ötesi bişey. :)

H.ibrahim Erdemir

Daimi Üye
Tepki
120
Arkadaşlar bende mtb ye asfalt için lastik almak istiyorum ama bisikletimin lastik ebatlarını bilmiyorum. Nasıl öğrenebilirim ? Kron XC250 2010model. Birisi lastiğin ebatını söyleyebilirmi ve hangi ebatlarda lastik alabilirim.

Cüneyt Kılıç

Forum Demirbaşı
Tepki
236
Bisiklet
Specialized
@H.ibrahim Erdemir

dağ bisikletleri 26" (inc) jant ebatındandır. kalınlık olarak da genellikle 1.25, 1.50, 1.75 gibi ebatlar tercih edilir. en yaygını 1.50 genişliğie sahip olandır.

• Beğen
Tepkiler: H.ibrahim Erdemir

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Maxxis Overdrive, kullanmaktayım çok memnunum, kevlar belti sayesinde ekstra koruma da sağlıyor bilgilerinize. :)

sokol yeşil

Aktif Üye
Tepki
76
@H.ibrahim Erdemir

Bende schwalbe marathon almayı düşünüyorum nereden temin edebilirim acaba??

GökhanRR

Daimi Üye
Tepki
138
Merhaba arkadaşlar yeni bir konu açmak istemedim bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim,dağ bisikletim var ve kendisini asfalt da kullanmak için aldım ama aldığımda üzerinde arazi lastiği vardı bu arada jantı mın üzerinde 26x2.25 yazıyor,kısacası beni en hızlı götürebilecek lastiğin peşindeyim,bunun için hangi lastiği almam gerekir,Sizce Schwalbe marathon supreme varken başka lastiğe bakmama gerek varmı yada sen onu boş ver bu lastik ondan daha hızlı gider dediğiniz bir lastiğe de kapım her zaman açık...Bu arada lastiğin ince yada kalın yanak olması hıza bir etki sağlıyor mu onu da öğrenmek isterim...Şimdiden teşekkür ederim.

B. Cagta

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Salcano
@GökhanRR
Bulabilirsen vede para önemli değil dersen ""continental grand prix 26x1-1/8 folding"". Hem 250 gram hemde kendince koruması varki, mtb için müthiş rakamlar bunlar. Schwalbe marathon plus larda çok kaliteli fakat tanesi 1kg geçiyor şaka değil öküz ölüsü ağırlığında:)

• Beğen
Tepkiler: GökhanRR

GökhanRR

Daimi Üye
Tepki
138
B.Cagta,bahsettiğin lastiğe baktım,sayende aradığım lastiği buldum gerçekten mükemmel bir lastikmiş hayran kaldım çok teşekkürler.En kısa zamanda almaya çalışacağım nereden alacağım konusunda yeni bir konuyu hak ediyor bu lastik:)

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross