Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MTB almak isteyenlere tavsiyeler..0-1500 arası

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Taner Erinmez tarafından paylaşıldı.

1. Taner Erinmez

Taner Erinmez Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar,

Forumda bu konuda açılan her başlık fiyat aralıklarıyla ilgili oluyor ve kişinin aklında hiçbir model olmuyor. En azından model vs. birkaçşey belirlemeniz için tavsiyelerde bulunayım dedim.

1. MTB'yi Bisikletinizle gideceğiniz yol içeriğinde asfalt dışında bir yol şekli olacaksa tercih etmelisiniz.
    Aksi taktirde, Üzerindeki lastikler sizi yorar asfaltta, yeni lastik almanız gerekir. Ayrıca yol ve şehir bisikletlerine göre daha ağırdır maşadan dolayı..
    2. MTB seçtiniz. Frenleri ya V fren olmalı ya hidrolik disk.
    500 tl ye kadar bakacağınız modeller, Bianchi, Salcano,Kron ve Sedona olmalıdır. Kesinlikle tek amortisörlü yani sabit kadro bir model seçiniz. Bianchi Speed, Salcano ng650, Kron xc250 ve Sedona 701 ilk akla gelen alınabilir modeller bu bütçede.
    500-1000 arası. En çok müşterisi olan fiyat aralığı sanırım, Yine Salcano, Bianchi, Kron ve Sedona bakmanız tavsiyedir. Hidrolik disk istiyorsanız, bu aralıkta mevcut. Kron xc500,xc1000 Sedona 741,721,711d ve 711v,Borla, Salcano Igman,Astro serisinin bi kısmı, Bianchi Hero, Sauk bu bölümdedir. ben 741 kullanıcısıyım. Dikkat edeceğiniz husus Kadro sağlamlığı olmalı bana gore. Daha sonra Vites seti,Maşa olmalıdır.
    1000-1500 arası, orta seviye kullanıcı artık burası, Meridalar şiddetle önerilir ayrıca Carraro modellerine bakılmalıdır. Geotech, Corratec, Sedona 751,761 tercih edilebilir. Kron xc2000de bu sınıfta.

Geri kalan bütcelerde daha ıyı bılen arkadaslar yardımcı olurlar.Unuttuğum model varsa yazı devamında arkadaslar eklerler.

2. Burhan Özyılmaz

Burhan Özyılmaz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Teşeşkkürler tam yeni bisiklet almak isteyenlere göre. Ama mutla yine de 1000-1200 1000-1500 TL arası bisiklet alıcam yardımm şeklide konularda açılacaktır :D

Taner Erinmez bunu beğendi.