Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MTB Alma Gayesi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında atillarm tarafından paylaşıldı.

1. atillarm

atillarm Yeni Üye

Adı:
    Atilla
    Seviye:
    Merhabalar,
    600 TL segmentinde sıfır MTB alma düşüncem var. Biraz kurcaladığımda birden fazla üründe kararsızlığım var.
    Giriş seviyesi ilk bisikletim olacak. Daha önce adalarda kiralama, market bisikletleri ile çok serüvenim oldu tabi ama bu çokta aza kanaat etmeyi gerektirmiyor. Optimum ürünü optimum fiyata almak isterim.
    İnternetten alacağım gibi görünüyor ama elden de belki deneyebilirim.

* Mosso Wildfire V Turney
    * BTWIN VTT Rockrider 340
    * Salcano NG650
    * Kron XC150
    * Carraro Force 310
    * Claud Butler BlackHawk
    * Sedona 700 (2014)

Alternatif önerileriniz varsa, en uygunu nedir gerekçeleriyle aydınlatabilirseniz sevinirim.

2. Yuppata

Yuppata Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yakın arkadaşımın sedona 701 i vardı 2013 senesinde almıştı bende az sürmedim bisikletle zıplamadığı hoplamadığı yer kalmadı tam 2senedir sürüyor fren pabuçları dahi aynı rahat bi 5000km yapmıştır, sedonayı öneririm. Forumda kron xc250 ile ilgili 2konu gördüm birinde gidon kırılmıştı ve bunu sadece bir kişi yaşamamış birkaç kişide yaşadığını söyledi, daha dünde birisinin sele borusu kısmından kırılmıştı/kırmıştı çok olmadı ara bulabilirsin forumda bunları. Salcanoyu pek seven görmedim donanımsal olarak ne kusru var bilmiyorum :) en önemlisi neyi seçerseniz seçin aldığınız içinize sinsin ;) bu arada ikinci ellere de bakmayı unutmayın daha üst model bulabilirsiniz çekinmeyin sakına !

Yusuf !!WOW!! bunu beğendi.
  3. ozansefer

ozansefer Kıdemli Üye

Seviye:
    bisikletler birbirine yakın. Mustafa beyin de dediği gibi deneyin içinize sineni alın.

4. mtb_rider

mtb_rider Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Özer
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Marka olarak Sedona'yı öneririm.

5. atillarm

atillarm Yeni Üye

Adı:
    Atilla
    Seviye:
    @M.Bedir Teşekkürler hocam cevap için. Konuyu inceledim Kron sele kısmı çok yüksek tutulmuş onun da etkisi olabilir bilemiyorum ama bende o sebepten bir durum söz konusu olmaz diye tahmin ediyorum. Tabi kadro için genel konuşamayacağım. Tasarım olarak hoş ürün fakat öncelikler tabi ki var.

@ozansefer @mtb_rider
    Cevaplar için teşekkürler.

Ömür boyu kadro garantisini ne kadar önemsemeliyim bilmiyorum ama BTWIN'de güzel bi alternatif gibi geliyor. Aralarında fiyat olarak en yüksek Sedona şu an için. Carraro önerisi de gelmişti dışarıdan, o daha cazip geliyor açıkçası. Yaklaşık 120 TL civarında bi fiyat farkı var ki aksesuarlara harcayabilirim.

6. Yusuf !!WOW!!

Yusuf !!WOW!! #EAEGS

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Salcanoda amortisör yokmuş gibi düşünün. Belki lastikleri değiştirme ihtiyacı duyabilirsiniz biraz sert bir lastik. Bisikletin geri kalanında ben bir sıkıntı yaşamadım, Şimdiden hayırlı olsun :)

7. atillarm

atillarm Yeni Üye

Adı:
    Atilla
    Seviye:
    @Yusuf !!WOW!! Şu an için Salcano, Claud Butler ve Mosso arka planda. Diğerleri içinde ise Sedona fiyattan dolayı 1-0 geride. Kron, Carraro ve BTWIN arasında ise ömür boyu kadro garantisi olmayan tek marka Carraro. Kron ise çok fazla önereni yok gibi. Yarın fırsat bulursam bi Decathlon'a bakacağım anlaşılan. Belki BTWIN'de de içime sinmeyen bi durum olur.

Yusuf !!WOW!! bunu beğendi.
  8. atillarm

atillarm Yeni Üye

Adı:
    Atilla
    Seviye:
    Henüz Decathlon'a gitmedim fakat Carraro ağır basıyor. Carraro için yorumlar nedir?

9. bianchircx229

bianchircx229 Under my peni. november pasha :)

Adı:
    Aytaç
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bianchi RCX 229 kullanıyorum gayet memnunum fiyatı 150 tl daha pahalı ama hoplama zıplama için birebir.

10. Mustafa555

Mustafa555 Aktif Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @atillarm mosso wildfire 2014 kullanıcısıyım tavsiye ederim bu yaz 800 km civarı kullandım hiç bir sorun yaşamadım.

11. atillarm

atillarm Yeni Üye

Adı:
    Atilla
    Seviye:
    Bugün incelediğim kadarıyla BTWIN'i eledim, içime sinmedi.

* Carraro Force 310
    * Mosso Wildfire V Turney
    * Kron XC150
    * Sedona 700 (2014)

Şu an için listenin en sığ hali bu. Sedona 700 geçen sezonun olduğu için pek bulunmuyor ve en uygun 740 TL'ye bulabildim. Kron ile ilgili negatif yorumlarla karşılaşıyorum. Mosso'ya ise tasarımsal olarak Carraro'ya nazaran biraz daha uzağım.
    Carraro en ön planda olan şu durumda. Pek negatif bir şey de okumadım açıkçası. Fiyat olarakta 600 TL gibi bi seviyede.

Son olarak Carraro hakkında da fikir beyan edilebilirse sevineceğim.