Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MTB Aktarıcısı Yol Bisikletine Takılır mı?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Cenkay Zadeoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Cenkay Zadeoğlu

Cenkay Zadeoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    merhabalar arkadaşlar elimde 75-80 li yıllardan kalma motobecane equipe yol bisikleti var. bisiklet üstündeyken ön büyük dişliye geçirdim daha sonra arka vitesi değiştiriyordum ama bir anda arka vites kırılıp janta girdi zincirle beraber. e tabi eski bi bisiklet büyük ihtimal malzemesi ömrünü yitirmişti. ben bu yol bisikletine mtb den çıkma shimano arka aktarıcı takabilir miyim? yol bisikletinde vites kolu diye bi sistem yok kadrodan değişiyor bu sorun yaratır mı acaba. netten bulduğum bi bisikletin fotosunu atıyorum bendeki ile aynı. teşekkürler. :)

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    HAYIR takamazsın. Bildiğim kadarıyla MTB-YOL arka akratıcıları kadro kulağına bağlantı aparatı farklı, diyelimki onu hallettin, bu seferde arka aktarıcının gerilme mesafesi var bu sebeplerden dolayı takılamaz diye düşünüyorum.

3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Benim şahsi fikrim aynı kulak bağlantı yapısına sahip(bu kısım çok önemli) tüm aktarıcıları kullanabilir sadece bacak boyu uzun olduğu için luzumsuz zincir uzunluğu artar o kadar.Bu bisikletin kadro bağlantı kısmı ile aynı yapıya sahip mtb aktarıcıları piyasada mevcut.Elindeki mtb aktarıcısını göremediğimiz için net bir şey diyemiyorum.Bu bisikletin aktarıcı bağlantı yeri ile elinizdeki aktarıcıyı resimlerseniz net cevap verebiliriz.

Edit:Ali sen yorumu değiştirdiğin için bende değiştiriyorum :)

4. Cenkay Zadeoğlu

Cenkay Zadeoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    anlaşılan en iyisi uygun bi aktarıcı almak. peki bu bisiklete uygun aktarıcı öneriniz var mı bütçe 100tl. ve de alabileceğim yeride söylerseniz çok iyi olur çünkü bu ilk yol bisikletim benim girdiğim siteler hep mtb aktarıcılarını söylemiş.

5. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Fotograftaki bisiklet erken 80'ler sonrası üretilen modellerden olduğu gibi 75 ya da 70'li modellerden olamaz. Kendi fotografları varsa vites shifterslarından / braze on-down tube vs gibi en teknik detayına kadar daha da yardımcı olunabilir. Mtb vitesine gelince de elinizdeki bisikletin klasik değerine göre en uygun komponentleri kullanman daha da mantıklı olur.

6. Cenkay Zadeoğlu

Cenkay Zadeoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    bisiklet fotodaki ile birebir.

7. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Birebir diye o kadar çok bisiklet örneği sunuluyor ki... Bu tarz bisikletlerin hepsi birbirine çok benzer en basiti 1975-80 arası diyorsun fakat fotograftaki bisiklet nereden baksan 80-88 arası. Ayrıca hadi hepsi bir yana zaten bu şekilde bir bisiklete mtb parçası teknik açıdan uymayacağı gibi verim ya da her hangi işlevsel bir performans beklemek yersiz olur. O yıllar aynı marka içinde bile dropta vites kulağı olan olmayan, down tube shifters olup ya da olmayıp index kullanan modeller sayısız. Şimdi bu fotograftakinin aynısı deyip yorum beklemek yanlış olacak. O yüzden varsa fotograf koyarsın, bizlerde seni en ayrıntılı şekilde aydınlatırız.

Ferhat Köse bunu beğendi.
  8. Cenkay Zadeoğlu

Cenkay Zadeoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    yorumlarınız için çok teşekkürler en yakınımdaki mahalle bisikletçisinde buldum.. iyi pedallamalar.. :)