Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mtb ağırlık?

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında nurullah memiş tarafından paylaşıldı.

1. nurullah memiş

nurullah memiş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar :) mosso mtb'lere bakıyordum düşük donanımlar bile 12 kilo filan ben carraro big 927 düşünüyorum mosso'nun servisi yok amalk istemiyorum benim alacağım carraro kaç kilodur bariz moosso'dan ağırdır ama ne akdar 14-15 mi ? herkeze şimdiden teşekkür ederim :)

2. Tunahan KORKUT

Tunahan KORKUT Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  3. nurullah memiş

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    o siteye çok kez baktım ama ağırlıkla ilgili hiçbir şey görmedim yok yani.

4. nurullah memiş

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bilen yokmu arkadaşlar

5. Kamil Soylu

Kamil Soylu Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sitesinde yada başka bir yerde hiç rastlamadım.

6. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Mosso'nun o ağırlıklarının gerçek olduğuna inanmıyorum ben aynı donanımda ki bisiklet 13-14 kilo geliyor ki bu markalar scott trek gibi markalar.

SongülB. bunu beğendi.
  7. Buğra SELÇUK

Buğra SELÇUK Aktif Üye

Seviye:
    tartmadan böyle konuşmayın.

8. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Tartan birinin yorumunu duymak isteriz tabi ki ama bu benim tahminim.

9. nurullah memiş

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    yani ağırlıklarını bilen yok mu :) mesela big 927 ne kadardır 15 kg varmıdır?

10. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bisikletin agirligi biraz da boyuna bagli. Mosso elestiren arkadaslara soyluyorum oncelikle bu Mosso'nun uretici firma sitesi ve ekteki link benim bisikletim 2670TB'nin kadrosu. 16,5" icin 1810 gram verilmis:
    http://www.mosso.com.tw/products/MTB-frame/2670TB.php
    Turkiye'de bu kadronun acera donanimlisi icin (kadro boyu belirtilmeden) bisiklete pedallar haric 12,9 kg agirlik verilmis:
    http://www.mossobisiklet.com/urun-detaylari.asp?id=26

Ben aldim gayet memnunum. Triple butted 7005 aluminyum kadrodur. Urun, fiyat kalite performans dengesi ile emsallerina gore makul geldi bana. Zaten internette sitenin ve kredi kartinin kampanyasini birlestirerek 11 taksit + 200.-TL indirime gelmis oldu ben aldigimda. Agirligi 18" kadro ve 320 gram pedallarla 14,2 kg civari. Yani bahsedilene yakin denebilir.
    Bu seviye bir MTB icinde kabul edilir bir agirlik oldugunu dusunuyorum. Bu arada Mosso distrubutoru ve servisi Umit Bisiklet Turkiye'de.
    Paraniz varsa zaten iyi kadrolu, iyi donanimli bir bisiklet alirsiniz veya iyi fiyata alacaginiz havali maşa + hollowtec 2 aynakol, hafif ic ve dis lastiklerle bisikleti hafifletebilirsiniz. Daha da ileri giderseniz quick release'ler, jantlar, diskler derken iyice hafiflersiniz, karbona bile gecersiniz. Sonucta herkes herseyi butcesine gore yapar. Bakimi, ayari, akisi duzgun her marka bisiklet isinizi gorur. Mossolar'da yazildigina yakin gramajlardadir. Giris/orta seviye bir MTB'de genel kabul goren agirlik 12,5 - 14,5 kg civarindadir. 12,5 kg ve alti ise iyi MTB kategorisine girer.
    Hangi marka olursa olsun yayinlanan agirliklar kullanilan pedal ve baz alinan kadro boyuna gore sizin aldiginizla eslesmeyecektir cogu zaman bunu unutmamak lazim...
    Bu scott, canondale vb. markalar icinde gecerlidir. Kaliteli oldugunu kabul ederim bilinen tercih edilen markalarin. Ozellikle kadro acilari nedeni ile dizaynlari tescillidir. Ama diger markalarda is gorurler butcenize uyuyorlarsa. Ayrica Turkiye'de bilinmeyen ve kucumsenen Mossolar 1986 yilinda beri faaliyette olan titanyum, karbon, scandium malzemelerle, yol, MTB, hiybrid kadrolar ureten koklu bir firmadir. Pek cok markaya da fason uretim yaptigi bilinir (bir zamanlar bianchi'nin bazi modellerinin kadrosu mosso uretimi idi)...

yusuf tunçer bunu beğendi.