Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mt33 spd ayakkabı

Konu, 'Giyim' kısmında Emre Keleşoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Emre Keleşoğlu

Emre Keleşoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    merhabalar :) bugün decathlondan shimano mt33 spd ayakkabı sipariş vermiş bulunmaktayım. Ayakkabıda bir abimle beraber dikkatimiz çeken bir şey oldu ve siparişi iptal edip etmemekte kararsız kaldım. Bu ayakkabıda kaller olayı nasıldır daha önce bu tarz kullanan varmı ?

2. sabihavni

sabihavni Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    spd pedalla birlikte olan kallaerler o dileğe uygun bizimde yerleştiriyor olmanız lazım.Kaller takmadığınızda ise ora ayakkabının bir taban parçası yerleştirerek bütün bir taban görünümünde oluyor.Eğer youtube da spd padal kurulumu videolarına bakarsanız tam demek istediğimi anlarsınız.

3. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Tam olarak böyledir.

Yalnız şöyle bir durum var, Decathlon'un inatla MT33 diye sattığı ayakkabı aslında MT43 modeli. İkisi arasındaki tek fark sarkan bağcıkları zapt eden cırtlı dil kısmı. Sormak istediğin bir şey varsa yardımcı olmaya çalışırım.

4. Emre Keleşoğlu

Emre Keleşoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Cevabınız için teşekkür ederim sabihavni Bey :) . Videoları izledim kaller takılır iken iç astar çıkartılıp bir aparat ile birlikte kaller takılıyor ama kallerin yanında içten takılan aparat verilmiyor.Yazımda tam açıklayıcı olamamışım. Bu ayakkabıda bahsettiğim iç taraftaki apart ile birlikte mi geliyor yoksa onuda mı ekstra almamız gerekir.

Teşekkür ederim Sefa bey özelden yazabilir miyim ?

5. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Buradan yazmanızı tercih ederim, bu vesile ile sizin sorularınız sayesinde bu konuda bilgisi olmayanlar da yararlanmış olur. :)
    Benim eksik/hatalı olduğum noktalarda da bilgisi olanlar gelip doğru bilgiyi size sunar. :)

Adem Kaya bunu beğendi.
  6. Emre Keleşoğlu

Emre Keleşoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tabii memnuniyetle. Bu ayakkabı bana ulaştığında kallerimi ve pedalımı alıp kullanabilecek miyim :D ekstra bir şey almadan ? araştırdığımda farklı farklı parçalarının satıldığını gördümde .

7. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    İnternette yaptığım araştırmalarda Gres yağı kullanımı tavsiye ediliyordu ama şart mıdır değil midir bilmem. Kallerin kullanım ömrünü uzatmak açısından yararlıdır diye düşünüp ben almıştım. Bir de kalleri ayakkabıya monte etmek için alyan anahtarı gerekiyor ki o zaten her bisiklet kullanıcısında vardır diye düşünüyorum. :)

8. Emre Keleşoğlu

Emre Keleşoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bahsettiğim aparatlar bunlar idi beraberinde geliyor mu ? [​IMG]

9. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben de sorayım almayı düşündüğüm ayakkabı olduğundan...
    yürürken kaller yerle temas ediyor mu yoksa ayakkabının dişleri yeterince uzun mu? tık-tık sesi var mı :D

bir de rahatlığı nasıl? günlük ayakkabı olarak kullanmaya uygun mu? ıslak zeminde yürürken kayıyor mu? tabanı çok sert mi?(sertse bu durum rahatsızlık veriyor mu?)

10. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bunlar zaten standart olarak ayakkabıya dahil olarak geliyor (plastik parçalar tabanda yer alıyor, vidalar aracılığı ile ayakkabının içindeki keçenin altına yerleştirilen metal plakalara takılıyor). Sen o plastik kısımları çıkarıp yerlerine kalleri takıyorsun.

BFOkuru ve Emre Keleşoğlu bunu beğendi.
  11. Emre Keleşoğlu

Emre Keleşoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Verdiğiniz bilgiler gerçekten benim için çok önemliydi çok teşekkür ederim. Beni yanlış seçimden kurtardınız açıkçası :D

12. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Kaller, plastik taban ile birebir aynı seviyede ya da daha kısa kalmıyor. Aksine belli belirsiz bir çıkıntı yapmakta (kaygan zeminlerde ya da merdiven basamaklarında vs sıkıntı olabiliyor bazen) ama insanı rahatsız edecek kadar da aykırı bir çıkıntılık değil. Tabanı doğal olarak sert (bu model SPD ayakkabıların genelinde olduğu gibi) ama bana pek bir rahatsızlık vermiyor. Günlük hayatta mecbur kalmadıkça kullanmam açıkçası ama bu biraz da kişisel bir tercih.

13. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    o zaman ayakkabı almadan önce istanbula gidebilirsem adidas ve nike spd bulmaya çalışırım, bulamazsam mecbur internetten shimano'ya kalacağım...
    ben birkaç yüz metre mesafedeki markete bile bisikletle gidiyorum, bisikleti aldığımdan beri dışarı çıktığım her gün bisiklet kullandım, fazla ağırlık istemediğimden çift taraflı pedal da kullanmam. spd takılı bisikleti normal ayakkabıyla sürmek de rahat olmayacağından bana gereken günlük kullanıma uygun bir spd ayakkabı. bu durumda shimano mt33-43 modelleri son tercihim olmalı sanırım.

14. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bisiklet kullanımı esnasında herhangi bir sıkıntı yaratmıyor.
    Günlük kullanımdan kastım, sabah bunları giyip işe/okula gitmek ya da bisikletsiz bir şekilde çarşı/pazar/banka gibi yerlere gitmek için tercih etmem. Bunlar haricinde belirttiğim gibi bisiklet kullanımı esnasında (ya da bisiklet kullanırken verilen ufak molalarda ya da bakkal alışverişlerinde) kısa süreli/mesafeli yürüyüşler açısından rahatsızlık yaratmıyor.

Yol ayakkabıları ya da yol ayakkabılarına stil olarak benzeyen MTB/Trekking ayakkabıları tarz olarak bana uygun olmadığı için tercihimi direkt olarak bu modelden yana kullandım ve memnunum açıkçası.

15. Barış Çavuş

Barış Çavuş Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu ayakkabı benimde hoşuma gidiyor. Almayı düşünüyorum birkaç ay içinde. Ayakkabınızdan memnunmusunuz? Ayakkabı+pedal kaç liraya mal olur? Önerebileceğiniz bir yer var mı?

16. Emre Keleşoğlu

Emre Keleşoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Malesef decathlondan bunu sipariş vermeme rağmen rockrider geldi bende canlı görünce hoşuma gitti geri vermek istemedim :D fiyat farkıda yoktu zaten ama ben yinede shimanoyu öneririm kullandıkça keşke onu alsaydım diyorum yinede :) Bundan dolayı memnun musunuz ? sorunuza cevap veremeyeceğim. Bence siz decathlondan gidip alın anladığım kadarıyla sezon sonu indirimi fln filan 100 tl ye kadar düşebiliyor. Tabi ben bunu sipariş verdikten sonra öğrendim :D Pedal da shimano m520 kullanabilirsiniz 70 tl fln olması lazım.

17. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Nike Adidas bu piyasa da çok yoklar, Nike Lance Armtrong zamanında bu piyasaya girdi ama şu an yine yok . Nortwave, Shimano gibi markalardan ayrılmayın derim... Bu ara mağazalarda Shimano yol ayakkabıların da fiyatlar 99 Tl günlük kullanım Spd ayakkabılarda da 69 Tl fiyat görmüştüm gidin görün derim

Emre Keleşoğlu ve BFOkuru bunu beğendi.
  18. Barış Çavuş

Barış Çavuş Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Cevap için teşekkürler.

19. Emre Keleşoğlu

Emre Keleşoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye: